Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Tipy na výlet na západ od Prahy: Svezte se Posázavským pacifikem nebo zamiřte do zooparku

Zabalte svačinu do batůžku a vyrazte na výlet! S dětmi, s kamarády nebo s partnerem. Na západ od Prahy najdete vyžití, které bude bavit každého. Legendární turistické stezky, ikonické hrady i méně rušné lokality. Která místa stojí za to navštívit?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Hrad Okoř

Ze vsi Okoř se ke stejnojmenné ikonické hradní zřícenině dostanete značenou stezkou podél Zákolanského potoka. Oblíbený cíl výletníků láká i na spoustu akcí, které se v jeho kulisách pořádají. Festival Okoř a další koncerty, divadelní vystoupení nebo setkání šermířů, to vše se postará o nezapomenutelný zážitek z tohoto místa.

Zoopark Zájezd

Mezi Prahou a Kladnem se nachází rodinná zoologická zahrada s překvapivě pestrou paletou zvířat z celého světa. Obdivujte lemury, velbloudy a kočkovité šelmy, prohlédněte si pestrobarevné papoušky, leguány a chameleony. Zoopark je perfektním výletním místem hlavně pro rodiny s dětmi. Ty nejmenší ocení také možnost pohladit si a nakrmit domácí zvířata v otevřeném kontaktním zookoutku.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Vyhlídka Skalka v Mníšku pod Brdy

Barokní areál Skalka je pozoruhodné místo nacházející se na brdském hřebeni nad Mníškem pod Brdy. Najdete tu krásně zrekonstruovanou křížovou cestu, kostel Máří Magdaleny a poustevnu. Na Skalku se vydejte z Mníšku nebo naopak z druhé strany, lesnatou stezkou z Řevnic či Dobřichovic, kam z hlavního města pohodlně dojedete vlakem.

Posázavská stezka

Vydejte se po stopách českých trempů na ikonickou trasu údolím řeky Sázavy. Svezte se Posázavským pacifikem do Petrova a odtud pokračujte přes osadu Pikovice, okolo vrchu Medník a přibližně po deseti kilometrech dojdete do Kamenného přívozu. Cestou se pokochejte překrásným okolí z Raisovy a Klimentovy vyhlídky a obdivujte Pikovickou jehlu, vrch s dřevěným křížem.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Hostivické rybníky

Nenáročnou, necelé tři kilometry dlouhou cestu okolo Hostivických rybníků (Litovský, Kalý a Břevský), zvládnete hravě projet i s kočárkem. Na břehu Litovického rybníka se zastavte v pozorovatelně ptáků, odkud můžete vyhlížet vzácné druhy opeřenců, jako jsou potápky, volavky nebo rákosníci.

Zdroje dat:
Okoř, Zoopark zájezd, Mníšek pod Brdy, Kudy z nudy, Hostivické rybníky

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...