Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Víly už nebudou vílami: Disney bude genderově neutrální, a dá tak šanci i mužům

Dobré víly, které všichni známe nejen z dětských pohádek a animovaných filmů, se v amerických zábavních parcích přemění na genderově neutrální jméno. Společnost Disney oznámila, že slovo dobrá víla bude ve svých buticích s kostýmy v zábavním parku nahrazeno dostupnějšími, genderově neutrálními názvy.

Zdroj: VIAVAL TOURS / Shutterstock.com
Zdroj: VIAVAL TOURS / Shutterstock.com

Zaměstnankyně Disney parků zvané Dobré víly ve výcviku dostanou genderově neutrální jméno. Oznámila to společnost Disney. Nově se tak budou tyto zaměstnankyně a zaměstnanci jmenovat Učňové Dobré víly.

Do zábavního parku Disney, který poskytuje kouzelný prostor, přichází tisíce lidí denně. Děti se zde mohou přeměnit na princeznu nebo rytíře. Návštěvníci butiku mají možnost si nechat udělat účes, make-up a kostýmy ve stylu několika ikonických postaviček Disney. Bibbidi Bobbidi Boutiques jsou známé obchody v Disneylandu a Disney Worldu, které nabízejí kouzelné úpravy pro děti ve věku od 3 do 12 let.

Zdroj:  Phil Stafford / Shutterstock.com

„Mávnutím kouzelné hůlky a několika praktickými triky, budou naši Učňové Dobré víly vaše dítě hýčkat, dokud nebude vypadat úchvatně,“ píše se například na webu Walt Disney v souvislosti s novým genderově neutrálním jménem. Sekce zábavních parků, kde se můžete proměnit ve své oblíbené Disney postavy, mohou lidé navštívit v Orlandu na Floridě a v Anaheimu v Kalifornii.

Americký zábavní gigant si od svého rozhodnutí slibuje větší začlenění. Chce umožnit, aby pozici, jejíž náplní je pomáhat dětem převlékat se do ikonických pohádkových postav, mohli vykonávat i muži. Za malé princezny a rytíře se za pomoci make-upu, úpravy účesů a kostýmů dosud převlékaly pouze ženy.

Členové her ve Walt Disney tak nyní používají výrazy „Přítel“ a další genderově neutrální oslovení. Neutrální přezdívka tak umožňuje členům oslovovat jednotlivce, aniž by přejímali jejich genderovou identitu. Podobné změny byly provedeny v celém resortu, jako je přechod z dámy a pánové na snílky všech věkových kategorií. Někteří členové obsazení se již rozhodli používat slovo přítel i při oslovování hostů.

Zdroje: CNN, Global News, WaltDisney

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...