Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Výlety po Česku, které vás budou bavit!

Jaro je v plném proudu a léto s prázdninami za rohem. Dochází vám však inspirace, kam vyrazit? Nezoufejte. Přinášíme vám 7 tipů na místa, která si zamilujete.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Z Olomouce do Moravského krasu

Olomouc je známá svými historickými památkami. Sloup Nejsvětější Trojice byl v roce 2000 zapsán i na Seznam UNESCO. Rovněž se zde můžete kochat nádhernou katedrálou sv. Václava v gotickém stylu. Za zábavou můžete vyrazit do lanového centra PROUD nebo do zoo. Pokud zatoužíte po romantice se špetkou dobrodružství, můžete si objednat let balónem. Olomouc navíc představuje skvělý startovní bod pro objevování dalších míst.

Zhruba 30 minut od města se nachází hrad Šternberk, Muzeum Olomouckých tvarůžků nebo Javoříčské jeskyně. Přibližně 70 km na jih od Olomouce se rozkládá Chráněná krajinná oblast Moravský kras, jejíž chloubou jsou Punkevní jeskyně a propast Macocha.

Zdroj: Shutterstock
Macocha
Zdroj: Shutterstock

Safari Park Dvůr Králové

Za safari nemusíte vyrážet tisíce kilometrů daleko. Africké a Lví safari ve Dvoře Králové umožňuje návštěvníkům vydat se na projížďku mezi volně se pohybující antilopy, žirafy, zebry, pakoně, nosorožce nebo lvy. Objevovat Safari Park můžete prostřednictvím vlastního vozu, Safari-busu nebo Afrika trucku. Pokud si budete chtít vychutnat kousek české přírody, pokračujte směrem na západ. Odměnou vám bude Český ráj se svou dominantou – Prachovskými skalami.

Zdroj: Shutterstock
Leopard v ZOO Dvůr Králové
Zdroj: Shutterstock

Národní park Šumava a jeho okolí

Největší národní park České republiky – Šumava – vám doslova učaruje! Neměli byste si nechat ujít návštěvu Boubínského pralesa, druhého nejstaršího zachovaného pralesa v Čechách. Vystoupat můžete na horu Boubín, která se tyčí do výšky 1 362 m nad mořem.

Na Šumavě a v jejím okolí se nachází řada dalších okouzlujících míst. Za vaši pozornost stojí ledovcové Černé jezero, zatopený vápencový lom Rabí nebo zřícenina hradu Rabí. Vyrazit můžete i na jih. Zhruba hodinu cesty autem se nachází Stezka korunami stromů Lipno, odkud můžete pokračovat do věhlasného Českého Krumlova.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Karlovy Vary a Svatošské skály

Karlovy Vary – snad každý si vybaví lázeňské oplatky, filmový festival nebo krásné kolonády. Jenže co podniknout, až vás procházky po městě omrzí? Vyrazte na vyhlídky (mezi nejoblíbenější patří Goethova, Diana nebo Karla IV.) a do Svatošských skal, které jsou cca 20 minut vzdálené od Lokte. Na levém břehu Ohře na vás čekají ojedinělé žulové skalní útvary a vzácné či ohrožené druhy rostlin a živočichů.

Zdroj: Pixabay
Zdroj: Pixabay

Kutná Hora a zámek Kačina

Pokud patříte k milovníkům historie a architektury, určitě by vás nemělo minout město Kutná Hora ve Středočeském kraji. Historické jádro představuje architektonický skvost evropského významu. Proto není divu, že malebné centrum s gotickým chrámem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele je od roku 1995 vedeno v Seznamu UNESCO. Následně můžete vyrazit do 7 km vzdáleného zámku Kačina, který se řadí mezi nejvýznamnější empírové stavby u nás.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Slapská přehrada a vyhlídka Máj

Středočeský kraj má více klenotů. Pokud hledáte zábavu na volné odpoledne, zamiřte ke Slapské přehradě, kde se můžete nejen vykoupat, ale užít si i vodní sporty (jachtaření, vodní lyžování a windsurfing). Odtud můžete pokračovat na jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Česku – Máj. Naskytne se vám pohled na dechberoucí meandry řeky Vltavy.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...