Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Vyrazte se ohřát: Exotické destinace, které vás přivítají s otevřenou náručí bez testu i očkování

Zemí, které spolu s novou variantou omikron zpřísňují protikoronavirová opatření, sice přibývá, stále však existují i takové, při jejichž návštěvě nepotřebujete ani test, ani očkování. Které to jsou?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Kostarika

Středoamerická Kostarika je otevřená turistům z celého světa. Vůbec nejlepší období pro návštěvu je od ledna do dubna, kdy teploty stoupají k 35 stupňům Celsia, a riziko srážek je minimální. Kromě dokonalého počasí Kostarika láká na bohatou faunu a flóru, dechberoucí národní parky a přírodní rezervace, vodopády a peřeje, bílé pláže a korálové útesy nebo jedinečné sopky Arenal či Irazú.

Aktuální podmínky vstupu: Není potřeba očkování, negativní test, ani karanténa. Všichni plně očkovaní turisté (Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson) a lidé mladší 18 let mohou vstoupit na území Kostariky bez dalších omezení. Neočkované osoby od 18 let si musí zakoupit cestovní zdravotní pojištění, které bude krýt COVID-19, ve výši minimálně $50.000 USD a $2.000 USD na nemocniční ubytování po celou dobu pobytu. Všichni cestující musí před příjezdem do země vyplnit formulář Pase de Salud.

Zdroj: Shutterstock
Tukan na větvi v rezervaci Boca Tapada
Zdroj: Shutterstock

Dominikánská republika

Vzhůru do Karibiku! Dominikánská republika se dlouhodobě těší zájmu Čechů. A nelze se tomu divit. Nejen, že země patří k těm nejbenevolentnějším, co se opatření týče, ale její obrovskou výhodou je, že se dá navštívit celoročně. Pyšní se navíc neuvěřitelnou rozmanitostí. Těšit se můžete na teploty okolo 30 stupňů Celsia, Karibské moře s křišťálově čistou vodou a bělostné pláže, hornatý a živočišný poloostrov Samaná, skvělé podmínky pro surfování, ostrov Isla Saona, vynikající rum nebo denně čerstvé ovoce se zeleninou a mořské plody.

Aktuální podmínky vstupu: Pro vstup z České republiky není vyžadován negativní test ani očkovací certifikát. Pro ubytování v hotelech, turistických resortech a služeb v jejich rámci není vyžadován negativní test ani očkovací certifikát.

Při návštěvě místních barů, restaurací, diskoték, obchodů či posiloven je však třeba disponovat očkovacím certifikátem nebo negativním výsledkem testu. Před příletem i odletem z území musí všichni cestující vyplnit elektronický zdravotní formulář eTicket.

Zdroj: Martina Šmalclová
Bayahibe, Dominikánská republika
Zdroj: Martina Šmalclová

Mexiko

Mayské ruiny včetně legendární zříceniny Chichén Itzá, zatopené krasové jeskyně cenotes, nádherné bílé pláže, bohatý podmořský život, tequila na každém rohu nebo špičková kuchyně – nejen tím vám učaruje exotické Mexiko. K nejoblíbenějším a nejbezpečnějším místům k návštěvě patří Yucatánský poloostrov. Skvělé a tropické podnebí je zde po celý rok, k nejsušším měsícům pak patří prosinec až duben.

Aktuální podmínky vstupu:  Při vstupu není vyžadováno očkování ani negativní test, dokumenty však mohou vyžadovat letecké společnosti a někdy i hotely. Před příletem je nutné vyplnit on-line formulář Vuela Seguro. MZV ČR rovněž doporučuje uzavřít před odletem kvalitní cestovní zdravotní pojištění pokrývající i případnou hospitalizaci kvůli COVID-19.

Zdroj: Shutterstock
Mayské ruiny, Tulum, Mexiko
Zdroj: Shutterstock

Zdroje dat:
Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Kam&kdy odcestovat, Reina travel

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...