Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Co Češi letos nejvíce googlili? Feriho kauzu, krach Bohemia Energy nebo Like House

Společnost Google zveřejnila tradiční žebříčky trendů. Jaké informace, osobnosti, události nebo televizní pořady Češi v roce 2021 nejčastěji vyhledávali?

Zdroj: ČTK
Dominik Feri, zdroj: ČTK

Trendy roku

Na špici žebříčku stojí sčítání lidu, které proběhlo v první polovině letošního roku, následované fotbalovým Eurem 2021, Bitcoinem a očkováním. Do TOP 10 se dostaly také volby nebo kontroverzní jihokorejský seriál Hra na oliheň. V jeho případě se Češi nejvíce pídili po tom, kde ho mohou zhlédnout online.

České osobnosti

Nejvyhledávanější osobností se stal prezident Miloš Zeman. Čechy nejvíce zajímal jeho zdravotní stav a podpis na listině ke svolání Poslanecké sněmovny, jehož pravost se stala předmětem diskuzí.

Na druhém místě je bývalý poslanec Dominik Feri, který čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. V TOP 10 skončili také herec Pavel Trávníček, premiér Petr Fiala, olympionik Adam Ondra, zpěvačka Martina Pártlová nebo fotbalista Patrik Schick.

Smutná loučení

Z osobností, které nás letos opustily, lidé nejčastěji vyhledávali miliardáře Petra Kellnera, jenž tragicky zahynul při nehodě helikoptéry na Aljašce, herečky Libuši Šafránkovou a Hanu Maciuchovou, prince Philipa nebo zpěváka Mira Žbirku.

Události

Co se týče událostí, Češi v letošním roce na internetu nejvíce žili sčítáním lidu, Eurem 2021 nebo volbami. Čtvrtou příčku obsadila společnost Bohemia Energy, přičemž Čechy pochopitelně nejvíce zajímal její náhlý krach.

Do TOP 10 se probojovaly také olympijské hry, Primark Praha, Afghánistán či Tečka. V posledním případě nešlo pouze o aplikaci Tečka, ale i komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Jak?

Ničivé tornádo, které se přehnalo jižní Moravou, neustále se měnící protikoronavirová opatření, volby nebo touha po perfektní postavě a nadité peněžence. To jsou faktory, které definovaly podobu kategorie „Jak.“ Čechy například zajímalo, jak dlouho platí antigenní test, jak vzniká tornádo, jak volit, jak vybrat běžky, jak vydělat peníze nebo jak rychle zhubnout.

České televizní pořady

Žebříček televizních pořadů opanuje reality show Like House, následovaná minisérií Božena s Annou Geislerovou a Annou Kameníkovou a internetovým seriálem z hokejového prostředí Lajna 3. V žebříčku se našlo místo také pro StarDance, Love Island nebo Kukačky.

Zdroje dat: Google

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...