Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Ekonomickou krizi pociťují i prostitutky. Nakolik jim klesla cena za jejich služby?

Energetická krize a rostoucí inflace mají dopady i na nejstarší řemeslo. Podle Spolku pro ochranu žen aktuálně působí v Česku asi 13 tisíc žen, které se živí svým tělem. Zároveň však roste tlak na cenu. Jejich zákazníci se snaží šetřit a mnohdy mají s placením za sexuální služby problém.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Podle statistik Spolku pro ochranu žen působí nejvíce prostitutek v největších českých městech, v Praze a Brně. Ovšem hned po nich následují sociálně slabé regiony, jako je Ústecký kraj, kde se kolem silnice k hranicím postávají na dvě desítky žen.

Podle Zdeňky Pecharové ze Spolku pro ochranu žen mají právě v Ústeckém kraji inflace a všeobecné zdražování na ženy pracující v sexuálním prostředí mnohem větší dopady než v ekonomicky silnějších regionech. „Nemají to vůbec snadné. Pravděpodobně budou čelit tomu, že je zákazníci budou tlačit do nižších cen a na druhou stranu jejich ekonomická situace, a už ty signály máme, se bude ještě zhoršovat,“ zmínila Pecharová.

Zákazníci si navíc dívky často vybírají nejen podle vzhledu, ale i podle ceny. „Podle našich informací zdražila v souvislosti s ekonomickou krizí maximálně polovina sexuálních pracovnic, s kterými jsme v kontaktu. A to sebou logicky přináší fakt, že zákazníci právě proto, že se snaží ušetřit, vyhledávají ty ženy, které si nechaly starší a nižší ceny,“ potvrdila Pecharová.

Zdroj: Shutterstock
Na velké částky mohou prostitutky v Česku zapomenout.
Zdroj: Shutterstock

„Hlavně zahraniční klienti platí čím dál méně. Je to opravdu blbá doba,“ uvedla například prostitutka Eva z Dubí, jednoho z center prostituce v Ústeckém kraji. „Nejhorší to mají starší holky, ty už nikdo nechce. Naši klienti jsou převážně Němci, ale už neplatí tak dobře jako dřív. Dají jen 20 nebo 30 eur za komplet,“ dodala Eva.

K celé situaci se vyjádřil i jeden ze severočeských policistů, který velmi dobře zná drogovou scénu na Teplicku.Ceny k hranici na Cínovci, na Dubí a v Teplicích, klesly na několik stokorun. Vždyť kdo sem jezdí? Kromě kamioňáků němečtí důchodci nebo sociálně slabí ze Saska. Prostitutkám dají sotva dvě tři stovky,“ uvedl anonymně.

Zdroj: iDnes.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...