Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Gastronomie

5 tipů, kam v Praze na podzimní brunch

Snídaně je základ dne a o víkendu to platí dvojnásobně. Kam v Praze vyrazit na ten nejlepší brunch? Vybrali jsme pro vás 5 míst, které rozhodně stojí za návštěvu!

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Eska @eska_karlin
Pernerova 49, 186 00 Karlín
Stylovou restauraci s pekárnou patřící do rodiny Ambiente bychom našli v pražském Karlíně. Na mlýnku mají výběrovou kávu z české pražírny Nordbeans a prodávají i mnoho farmářských produktů. Pečou si dva druhy chleba z třístupňového kvasu a používají bio mouku. Denně nabízí čerstvé buchty, bábovky, koláče ze sezónních surovin a proslulé loupáky. Na menu mají třeba míchaná vajíčka, smaženku, pohankovou kaši či párky z A-masa.
Tip: Na eskadomu.cz si brunch můžete objednat až domů.

Foto: Karolína Klápová
Brunch v restauraci s pekárnou Eska
Foto: Karolína Klápová

Kampa Cafe @kampacafeprague
Zborovská 620/47, 150 00 Malá Strana
Kampa Cafe je nová kavárna na Malé Straně se zahrádkou a krásným designovým interiérem. Na mlýnku najdete výběrovou kávu z české pražírny Doubleshot. Potěší vás nejlepší lívance, avokádové toasty či vajíčka na několik způsobů. Z jejich nabídky se vám nebude vybírat snadno!
Tip: O víkendu servírují brunch až do 16 hodin.

Coffee room @coffeeroomprague
Korunní 1208/74 101 00 Vinohrady
Mají skvělou výběrovou kávu, vlastní pečivo a na pultu čerstvé dobroty. Řeč je o malé kavárně, nacházející se přímo v srdci Vinohrad, která vás během teplejších dnů potěší i zahrádkou. Navíc od 1.10. chystají podzimní novinky: vyzkoušet můžete avokádový toast s ajvarem, borůvkami a cherry rajčátky, grilled cheese s cibulovým chutney, hruškou a gorgonzolou nebo banana bread s jogurtem, hruškou a podzimním kořením.
Tip: O pár ulic dál, na náměstí Jiřího z Poděbrad, se od středy do soboty konají farmářské trhy plné lokálních potravin.

Foto: Karolína Klápová
Nabídka z Coffee room
Foto: Karolína Klápová

Etapa @etapa_pgfoodies
Urxova 479/6, 186 00 Karlín
Karlínské bistro Etapa od PG Foodies rozhodně stojí za návštěvu. Kromě výběrové kávy, domácích limonád a vlastního celozrnného kváskového chleba nabízí zdravý brunch každý den. Objednat si můžete třeba míchaná kořeněná vejce s koriandrem či bezlepkovou kokosovou granolu s farmářským jogurtem a ovocem.


Tip: Suroviny a produkty, ze kterých vaří, si v kavárně můžete rovnou koupit nebo si je objednat domů na etapa.cz.

Foto: Karolína Klápová
Návštěva bistra Etapa
Foto: Karolína Klápová

Cobra @barcobra
Milady Horákové 8, 170 00 Holešovice
Krásné místo kousek od Letné s milou obsluhou a skvělými snídaněmi, které si o víkendu vychutnáte až do tří hodin. Objednat si můžete lívance s malinovou omáčkou a termixem z bílé čokolády, míchaná vajíčka nebo třeba domácí granolou se semínky, ovocem a jogurtem z Krasolesí. Nově na menu mají také krupicovou kaši s višněmi.
Tip: Vyrazit sem můžete i na super drinky!

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...