Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Gastronomie

Nejlepší dorty se pečou na Moravě. Proto si dopřejte dezerty ze SLADKO BRNO

Ze studentky technické fakulty – skvělou cukrářkou. Tak by se dal popsat začátek podnikání majitelky na výrobnu dortů a zákusků Sladko Brno Marii Rogožnikové. Pečení pro ni bylo odpočinkem a zábavou. První, co začala klientům nabízet, byly cupcaky či různé mini dezerty, až poté přišly pro velký úspěch na řadu i dorty.

Zdroj: Veronika Kuželková/Sladko Brno
Zdroj: Veronika Kuželková/Sladko Brno

V nabídce mají dorty různých velikosti, ale třeba i menší zákusky, nebo také tartaletky, domácí nanuky či choux. „Výhodu vidím v tom, že jakmile vidíme nový trend nebo nějaké nové techniky ozdob, tak hned je aplikujeme a zkoušíme. Neděláme fondánové ozdoby, který už nikdo nemá rad, místo toho nabízíme ozdoby z čokolády, které vypadají skvostněji oproti tomu fondánu. Nepoužíváme máslové krémy dovnitř dortu, děláme lehké a chutné kombinace. Jsme odborníci na normální dorty, ale uděláme i bezlepkové a bez laktózové. Jediný koho nejsme schopni uspokojit, jsou vegani,“ říká majitelka Sladko Brno Mária Rogožniková, která si zakládá na výrobě převážně z čerstvých surovin, nepoužívá žádné prášky, náhražky či umělá dochucovadla. Do krému přidává mascarpone, smetanu nebo i tvaroh. Ozdoby vyrábí z té nejlepší čokolády.

Kolik za dort zaplatíme?

Nejlevnější dort a nejmenší dort stojí 650 Kč. Je to takzvaný „BENTO“ dortík, který má průměr 11cm a váží cca 600-700g a pochutnají si na něm zhruba 2-3 osoby. Tahle pochutina je nejlepší volbou, když chcete někomu udělat radost třeba jen tak.

Inspiraci čerpají na východě…

Rusky mluvící státy mají v nových trendech tak trochu náskok a proto se SLADKO BRNO v novinkách inspiruje právě tam. „Cukrářky vymýšlí neskutečné krásné a kreativní ozdoby a techniky týkající se výroby dortů. Je tam velká konkurence a profese cukrářky je hodně populární, tam každý se chce vyniknout. Minimálně jednou za rok kupuju online kurzy odtamtud, kde čerpáme inspiraci, nové techniky a metody rozvoje,“ dodává Mária.

Zdroj: Veronika Kuželková/Sladko Brno
Zdroj: Veronika Kuželková/Sladko Brno

Dort, který létá!

Velkou novinkou jsou tzv. Levitující dorty. Tady v Brně jsem zatím neviděla podobný. Je to vlastně vícepatrový dort se speciální kovovou konstrukci, kde jedno patro jakoby levituje nad spodním. Dává to takový vzdušný efekt a vypadá hodně zajímavé, netradičně,“ prozrazuje majitelka. Dalším hitem je dort ve tvaru bomby, který také v česku nemám moc obdoby. Má netradiční tvar koule a nejlepší na něm je WAU efekt, že jde do dortu schovat i malý dáreček. Což bývá pro oslavence velmi milým překvapením.

Více informací naleznete na: https://sladkobrno.cz/

Autor: Veronika Kuželková/Sladko Brno

Může se Vám líbít