Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Gastronomie

Pořád jsem ještě malá rybka, ale věřím, že můj čas přijde, říká vítězka MasterChefa Veronika ‚Besky‘ Danišová

Po napínavém ženském souboji letos získala titul MasterChef Česko 2021 account manažerka Veronika Danišová, které nikdo neřekne jinak než Besky. Poprvé v historii české verze vyhrála celý milion korun, a má tak větší možnosti, jak rozjet svou kariéru. Jak plánuje s penězi naložit? Co říká na některé reakce od diváků a šla by do soutěže znovu?

TV Nova/ foto: Kozlík
Veronika 'Besky' Danišová - styling Lenka Pavlů, makeup Kateřina Koki Mlejnková, zdroj: TV Nova/ foto: Kozlík

Jak zpětně hodnotíte svou cestu v pořadu MasterChef? Absolvovala byste ji znovu?

Pořád je to tak čerstvé, že se stále cítím, jako bychom měli za pár dní zase točit. (smích) Mimo to, zodpovědně prohlašuji, že MasterChef je láska a neuvěřitelný adrenalin, který chcete prožívat pořád dokola, i když si někdy boucháte na čelo a říkáte si, proč jsem se přihlásila. Ale když stres odezní, zůstávají najednou jen ty skvělé zážitky. Čili pokud bych do toho mohla jít znovu, jdu hned.

Jste stále s někým ze soutěžících v kontaktu?

Soutěžící byli moje rodina. Jen naše bublina TOP 16 věděla, čím si procházíme a uměli jsme spolu skvěle souznít. Byl to velký opěrný systém a trávili jsme dohromady spoustu času i mimo natáčení. Kontakt udržuji s více soutěžícími – Kubou, Jíťou, Paolem, Givim, Sabi, Peťou… Je jich mnoho a díky Instagramu jsme si stále blízko.

Jste s tím, co jste v soutěži předvedla naprosto spokojená, nebo byste zpětně něco změnila?

Já asi nebudu spokojená nikdy s ničím, co vytvořím (smích), neboť vím, že vždycky se do toho dá dát víc. A to mě žene dopředu. Každopádně, na soutěž se nedívám jednotlivě skrze dané výzvy, ale vnímám ji jako komplexní celek. Sleduji to, jak jsem se vyvíjela a učila nové věci. Tím, že to byl vývoj, tak ničeho nelituji.

Radek Kašpárek si vás vybral na stáž k sobě do restaurace Field. Už jste ji absolvovala?

Ano, bylo mi ctí, fungovat pár týdnů jako člen Fieldu. Byla to pro mě obrovská příležitost nakouknout pod ruce těm nejlepším kuchařům v republice. Toho, že mě Radek pustil mezi ně, si budu vážit do konce života, protože jsem zatím jen nadšený amatér a věřím, že za mnou je spousta profesionálních kuchařů v pořadníku, kteří by to chtěli prožít také.

TV Nova/ foto: Kozlík
TV Nova/ foto: Kozlík

Mimo jiné se také vyjádřil, že věděl, že budete v TOP 5, potěšilo vás to? 

Když vyslovil tato slova, bylo to pro mě opravdu nepochopitelné a byla jsem tak zaskočená, že jsem si myslela, že je to legrace. Fakt neuvěřitelné! Jsem vděčná za tu důvěru.

Vyhrála jste milion korun. Neláká vás do budoucna otevřít si vlastní restauraci nebo kavárnu? 

Moc! Ale momentálně si plně uvědomuji tu těžkou dobu, ve které žijeme. A že přežijí jen ti nejlepší a zajetí v gastronomii. Já jsem na to ještě malá rybka a věřím, že můj čas s takovým projektem přijde za pár let a už teď se na to moc těším.

Jaký styl kuchyně je vám nejbližší? 

Určitě asijská a italská, což se projeví i v mé první kuchařce s názvem Nebesky s Besky, která bude plná receptů, jež často vařím doma. Měla by vyjít příští rok v květnu.

Vystudovala jste marketing, chcete se mu i nadále nějak věnovat?

Marketingu se aktivně věnuji každý den, protože si sama manažeruji všechny sociální sítě od TikToku přes Instagram.

Zdroj: TV Nova/ foto: Kozlík
Besky – styling Lenka Pavlů, makeup Kateřina Koki Mlejnková
Zdroj: TV Nova/ foto: Kozlík

Původně jste prý do soutěže chtěla přihlásit maminku, ale odmítla to. Nepřehodnotila teď situaci a nezkusí to?

Myslím, že si celou tu soutěž prožila naplno se mnou. Každopádně se jí ještě pro jistotu zeptám. Třeba změnila názor. (smích)

Máte v plánu ji teď nějak zapojit do svých aktivit?

Máma je můj opěrný bod, v každé aktivitě je její dotek a pomocná ruka. Je opravdu skvělá.

S vítězstvím v takové soutěži, jako je MasterChef, přichází i velká popularita. Jak ji zatím zvládáte? 

Zatím prožívám krásné chvíle. Potkávám skvělé lidi a jsem vděčná za každého fanouška. Věřím a vím, že toto se ve mně nikdy nezmění.

Rozčilujete se nad některými zprávami od lidí? 

Ne. Nemám proč, každý má právo na názor. Jediné, co by mě asi mrzelo, kdyby se o mně napsalo něco, co není pravda a na základě toho, by lidé reagovali nepěkně.

TV Nova/ foto: Kozlík
Besky – styling Lenka Pavlů, makeup Kateřina Koki Mlejnková
Zdroj: TV Nova/ foto: Kozlík

Jaký komentář, pokud to není tajné, vás zatím nejvíc dostal?

Hodně komentářů se mě dotýká, protože když vidím dlouhou zprávu, už vím, že ten člověk strávil minimálně dvě minuty nad jejím psaním. A to je pro mě neuvěřitelné, že si vyhradí ten čas. Je krásné číst, že jsem pro někoho vzor a zejména si toho vážím u dospívajících mladých lidí. To je to, co je pro mě závazek – být pořád lepším a lepším člověkem.

Vánoce jsou doslova za rohem, využijete je k práci, nebo odpočinku? 

Čeká mě práce, práce a ještě jednou práce. Není čas ztrácet čas a těším se, až mi život nabídne různé příležitosti, nechci je promrhat.

Chystáte se péct cukroví, nebo dělat nějaké netradiční jídlo? 

Cukroví miluji, takže určitě budu připravovat zase pár kilo. A netradičně chceme letos pojmout bramborový salát. Sama nevím, jak to celé dopadne. (smích)

Může se Vám líbít

Sticky Post

V březnu se míra nezaměstnanosti v Česku snížila na 3,9 procenta. I přesto, že je nezaměstnanost relativně nízká, počet volných pracovních míst zůstává téměř...

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

Již 13. listopadu 2023 startuje na obrazovkách TV Nova reality show Big Brother. Na co se diváci mohou těšit a v čem se bude...

Sticky Post

Vítěz soutěže MasterChef Roman Staša se pochlubil novinkou: dokončil psychoterapeutický výcvik a splnil si svůj sen.

Sticky Post

Betty a Vojtu spojila soutěž MasterChef. Nyní sdílí nejen vášeň pro vaření, ale i příjmení. Ano, tento sympatický pár měl nedávno pohádkovou svatbu.

Společnost

Podle průzkumu společnosti Manpower, který se týkal výhledu na poslední čtvrtletí letošního roku, bude větší procento zaměstnavatelů pracovníky nabírat než propouštět. Zvyšování počtu pracovníků...

Reality shows

Česko Slovensko má talent se vrací na obrazovky. Od neděle 3. září budou na televizi Prima nebo JOJ pravidelně vysílány epizody nové série televizní...

Sticky Post

Na konci prázdnin to vypukne: stanice TV Nova přináší další řadu úspěšného kulinářského klání, soutěž MasterChef. Oblíbený pořad startuje již 30. srpna!

Ekonomika

Pohybujete se v neklidných vodách online podnikání a stále přemýšlíte, jak efektivně a především levně expandovat svůj brand? Zaměřte se na obsahový marketing. Za...

Sticky Post

Portál cvapp.fi, který se specializuje na ankety a výzkumy na pracovním trhu, zveřejnil zajímavou statistiku. Kolik dní dovolené dostanou zaměstnanci v různých zemích? Češi...

Celebrity

Sympatický Vojtěch Urban a krásná Betty Minaříková se seznámili na natáčení soutěže MasterChef. Byla to láska na první pohled a fanoušci jásají, že spolu...

Otázky, které hýbou Českou republikou

Umělá inteligence nemilosrdně vstupuje do našich životů. Někteří nadšenci vidí v AI revoluční technologii srovnatelnou se spuštěním internetu, jiní se obávají, že umělá inteligence...