Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Tipy na poslední říjnový víkend: Oslavy vzniku republiky, výlov rybníka, strašidelná pevnost či dýňová ZOO

Je před námi poslední říjnový víkend, který je navíc spojen s podzimními prázdninami. Kde si užít barevného podzimu a k tomu nějakou zajímavou akci?

Zdroj: Aspen.PR
Zdroj: Aspen.PR

Výlov rybníka a rybí speciality v Lázních Bohdaneč
Hustá síť rybníků a chov kaprů je vedle jižních Čech také symbolem okolí Lázní Bohdaneč nedaleko Pardubic. Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka představují komplex vodních a mokřadních biotopů, vytvořených kolem jednoho z největších zachovalých rybníků někdejší pernštejnské rybniční soustavy. Břehy Bohdanečského rybníka již tradičně 28. října ožívají při příležitosti výlovu ryb. Nejinak tomu bude i letos – ve sváteční sobotu tu bude možné přihlížet výlovu a rovnou i ochutnat pokrmy připravené z čerstvých ryb.

Podzimní slavnost v Zoo Jihlava
Zajímá vás, jak si zvířata užívají plodů podzimu – dýní, jablek, ořechů nebo žaludů? Vydejte se do jihlavské zoo, kde pro vás přichystali dýňové hodování, řemeslné trhy, podzimní dílny i speciální výzdobu. Hodovaní si užijí zvířata, pro která zaměstnanci ZOO připravili dýně. Pro zvířata mohou přinést krmení i samotní návštěvníci. Můžete tak přinést nejen dýně, ale i cukety nebo jedlé tykve, šípky, suché kukuřičné klasy, žaludy a bukvice. Donést můžete i okrasné dýně, které budou součástí výzdoby zoo.

Zdroj: Aspen.PR
Zdroj: Aspen.PR

Strašidla Terezínské pevnosti
Pokud máte rádi adrenalin a strašidla k tomu, zajeďte do Pevnosti Terezín nedaleko Litoměřic. V sobotu 28. října můžete zažít netradiční prohlídku za svitu svíček, kterou vás provedou rozličná strašidla všech možných druhů a kategorií a na závěr poznáte i knížete místních strašidel se svou chotí. Pevnost Terezín totiž vybízí ke strašidelným pověstem a mýtům, a tak i vy budete mít jedinečnou možnost poznat strašidla, které ukrývají mohutné zdi Terezínské pevnosti.

Plzeňské oslavy vzniku republiky
Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky. Své brány otevřou například Loosovy interiéry, Divadlo Josefa Kajetána Tyla, Katedrála sv. Bartoloměje, muzea, galerie, zahrady a mnoho dalších míst nejen v Plzni. Novinkou v letošním roce budou prohlídky technologického parku TechTower.

Zdroj: Aspen.PR

Může se Vám líbít