Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Hola, hola škola volá! Na kolik vás vyjde výbava pro prvňáka?

Nový školní rok je za rohem a s ním i nákupy školních potřeb. Co škola, to jiný seznam pomůcek pro prvňáky, ale v podstatě jsou velmi podobné. Dnes jsme pro vás sestavili jednu základní výbavu pro prvňáka a spočítali, na kolik vychází.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Žák školou povinný pro svůj nástup do vzdělávacího systému potřebuje aktovku, pouzdro a výbavu do něj – nůžky, tři tužky, ořezávátko, gumu, pastelky a pero. Prvňáčci se samozřejmě neobejdou bez sešitů (pro našeho modelového prvňáka jsme pořídili šest sešitů), zápisníku, notového sešitu a patřičných obalů a pevných desek, no a bez stíratelné tabulky s fixem.

Dále následují potřeby do výtvarné výchovy. Zástěra, igelitový ubrus, náčrtník, bílé čtvrtky A4 i A3 po dvaceti listech, sada barevných papírů, vodové barvy, voskovky, temperové barvy, sada štětců kulatých a plochých, kelímek na vodu, paleta na barvy, fixy. Nesmí chybět také lepidlo tuhé a tekuté, modelovací hmota s podložkou a kufřík nebo plastová krabice, do které se tyto potřeby do výtvarné výchovy vlezou.

Následuje oblečení na tělesnou výchovu, tedy sportovní oblečení a boty, čepice do vody a plavky. No, a taky přezůvky. Rodiče navíc musí počítat i s dalšími výdaji jako jsou příspěvky do třídního nebo poplatky za pracovní sešity. Během školního roku je navíc občas potřeba ledaco dokoupit.  

Na kolik to teda všechno vyjde?

Kompletně vybavenou aktovku s pouzdrem, sešity, obaly i deskami a veškeré potřeby do výtvarné výchovy jsme na jednom nejmenovaném e-shopu zaměřeném na školní potřeby pořídili za 2 074 korun, a to jsme vybírali to nejlevnější zboží. Nejdražší položkou na našem seznamu byl školní batoh, na kterém se nevyplatí šetřit! Ideální batoh by měl být lehký s pevnými anatomicky tvarovanými zády a s polstrovanými nastavitelnými popruhy, důležité jsou také výrazné bezpečnostní prvky! Takový batoh nás vyšel na 999 korun.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Výbava na hodiny tělesné výchovy byla poněkud lacinější. Sportovní kraťasy jsme pořídily za 249 korun, prodyšné boty za 499 korun, bavlněné triko za 99 korun. Výbava na plavání, tedy plavky s čepicí vyšly v jednom obchodě zaměřeném na sportovní potřeby na 103 korun. Klasické české přezůvky jsme pořídili za 259 korun.

Tato základní výbava pro našeho imaginárního prvňáka nás tedy vyšla na 3 283 korun. Je to podle vás přijatelná částka?

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...