Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Hvězda S tebou mě baví svět Pavel Nový: Díky kraťasům přežil vlastní smrt!

Je to komik tělem i duší. Pavel Nový je znám z komedie století S tebou mě baví svět a je na něm vidět, že ho svět skutečně baví. Před bezmála 15 lety se ale podíval velmi z blízka smrti do tváře. O co konkrétně šlo?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Ať je léto nebo zima, herec Pavel Nový v tom nevidí rozdíl. I když mrzne, neodkládá své kraťasy. Před lety prodělal zrádnou západonilskou horečku, ale z nastydnutí to rozhodně nebylo. Ba naopak! „Pan primář Bilina z příbramského ára mi tenkrát pravil, že jsem to přežil, asi právě kvůli těm kraťasům,“ svěřil se herec v talkshow Face to face Renému Kekely.  

Jeho odolný a otužilý organismus se s virem popral, přestože se říká, že 20 % lidí na toto onemocnění umírá. Nemoc přenáší hmyz a ptáci. „Dočetl jsem se v knížkách, že je to skutečně prastará nemoc a že faraoni už na ni umírali. Probíhá jako encefalitida, poměrně lehká, ale pro lidi nad padesát to může být smrtelné,“ vzpomíná Nový a přiznává, že mu v době prodělání nemoci bylo 59 let a že měl skutečně z pekla štěstí.

Zdroj: Ústřední půjčovna filmů
Zdroj: Ústřední půjčovna filmů

„Pomohla mi nejvíce medicína, která je u nás na vysoké úrovni. Ale také moje odolnost, moje hlava a také poučení, které se mi dostalo od pana primáře Biliny. Všechno dohromady. A hlavně rodina. Chvála toho, co obnáší dobrá rodina,“ říká herec a přiznává, že zdravý už ale bohužel nikdy nebude.

„Rekonvalescence stále trvá, protože už to nikdy asi nebude stoprocentní. A také kvůli stáří, pochopitelně. Já už se nikam neženu, jediná motivace je pro mě mít se dobře, potkávat se s dobrými lidmi, usmívat se na sebe a dělat si radost,“ svěřil se Pavel Nový webovému portálu Expres.cz.

Zdroj: Autorský text, expres.cz, stream.cz

Může se Vám líbít

Sticky Post

Dne 3. listopadu 2023 zasáhla porotce show TV Prima Česko Slovensko má talent smutná zpráva: zemřel legendární účastník Jozef Pátrovič.

Sticky Post

Herec Matthew Perry se proslavil v kultovním seriálu „Přátelé“. Nikdo nečekal, že představitel Chandlera zemře ve věku 54 let.

Sticky Post

Přestože na to nevypadá, tak nedávno Martina Gavriely oslavila 45. narozeniny. Redaktorka magazínu Zítřek ji zastihla na akci královny dětských srdcí Míši Růžičkové v...

Sticky Post

Nejen fanoušci rodinného sitcomu Krok za krokem pláčou. Zemřela hlavní představitelka Suzanne Somers, která si zahrála po boku Patricka Duffyho.

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Sticky Post

Nadaná zpěvačka Anna Julie Slováčková nemá na růžích ustláno a ve svém věku musela zvládnout boj s rakovinou. Včerejšího dne ale přišla se sdělením,...

Celebrity

Andrea Pomeje nedávno přiznala, že bojuje s depresemi. Nejen kvůli těmto stavům se rozhodla, že vystoupí ze své komfortní zóny a podstoupí očistnou kúru...

Sticky Post

Herečku Terezu Brodskou zmohla nemoc. Nejde ale o běžnou virózu. Podle jejího vyjádření je její zdravotní stav natolik vážný, že musela zrušit pracovní povinnosti.

Sticky Post

Britská zdravotní sestra Lucy Letby stráví zbytek svého života za mřížemi. Usmrtila 7 novorozeňat a dalších 6 se pokusila usmrtit, naštěstí neúspěšně.

Rady a tipy

Zažívací problémy jsou častým zdravotním psím neduhem. Zvracení, průjem, apatičnost, či nechuť k jídlu. Ve většině případů se jedná o podráždění z důvodů toho,...

Sticky Post

Herečka Sandra Bullock zažívá těžké období. Osud jí sebral dlouholetého partnera, který podlehl zákeřné a nevyléčitelné nemoci.

Sticky Post

V pátek 28. července 2023 zemřela herečka Jana Šulcová ve věku 76 let. Ve filmu a televizi nejvíce působila v 70. a 80. letech....