Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Influencerka Týnuš Třešničková: O nehodě v Turecku, nejdražším kousku v jejím šatníku i stěhování do Itálie

Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková patří k nejúspěšnějším českým influencerkám. Na Instagramu a YouTube, kde převážně působí, ji sleduje více než 700 tisíc fanoušků. Její životní vášní je móda a vše kolem ní. V rozhovoru pro Zítřek přišla řeč nejen na Kristýninu práci nebo plány do budoucna, ale i incident v turecké restauraci, při kterém utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na 35 procentech těla.

Foto: Kristýna Třešňáková
Foto: Kristýna Třešňáková

Týno, jsou to více než 3 roky od nehody v Turecku. Dá se říci, že už je to celé za vámi?

Ano, já už se k tomu vůbec nevracím.

Po nehodě vám zůstalo několik jizev, které sama označujete za estetickou vadu, ale jste současně vděčná, že to nedopadlo hůře a nepřišla jste například o zrak. Měla jste tento přístup od začátku?

Neoznačuji je úplně jako vadu, ale spíš jako svoji výjimečnost. Na začátku jsem samozřejmě řešila hlavně to, zda jsem zdravotně v pořádku a jestli fungují všechny nervy tak, jak mají. Pohyblivost a elasticita jizev jsou velmi důležité.

Změnila vám nehoda nějakým způsobem pohled na život?

Určitě. Po téměř 9 měsících v nemocnici si člověk začne vážit naprostých maličkostí. Uvědomí si, jak je život křehký a že je potřeba si užívat každé chvíle, kdy je zdravý.

Velice ráda cestujete, ať už k moři, tak na hory. Musíte na těchto místech o jizvy speciálně pečovat?

Ano, obě destinace mají svá specifika v péči o mé jizvy. U moře je musím chránit vysokým faktorem SPF 50, jelikož je pokožka mnohem citlivější na sluníčko. Na horách mají naopak tendenci být kvůli zimě hodně suché, takže je musím promazávat vysoce hydratačním krémem.

Když jsme u toho cestování, jakou destinaci byste ráda navštívila?

Já bych nejraději procestovala úplně celý svět, takže to bychom tu byli hodně dlouho. 🙂 Cestování a poznávání nových míst si moc užívám, ať je to kdekoliv. Každopádně tento rok bych chtěla stihnout prozkoumat jeden z ostrovů Malediv, projet pobřeží jižní Itálie a teď nejbližší cesta bude nejspíš za lyžovačkou. Moc mě láká francouzské středisko Courchevel.

Na YouTube a Instagramu máte dohromady přes 700 tisíc fanoušků, přičemž se věnujete zejména módě. Vzpomenete si na své začátky? Odkud přišel první impuls natáčet videa?

Už to bude 9 let, kdy jsem na YouTube nahrála první video. Vždy jsem se zajímala o módu a další holčičí věci a chtěla jsem je s někým sdílet. V té době jsem sledovala hlavně holky z Ameriky, které natáčely. Tak jsem si řekla, že to zkusím taky, protože videa u nás v Česku téměř nikdo nedělal. Celkem brzy se to začalo nabalovat. Vydávala jsem pravidelně několik let videa a potom přišel Instagram. Ta holka v dětském pokojíčku, která kdysi natáčela videa na telefon, ani v nejmenším netušila, kam až to dotáhne.

O management se vám stará agentura PURE MODEL Management. Dá se tedy říci, že influenceři dnes zastávají také roli modelů? Nebo o co se vám agentura stará?

Agentura mi pomáhá s komunikací. Je hodně firem, které mají zájem se mnou spolupracovat, ale já se ráda zaměřuji hlavně na tu kreativní část. Co se týká influencingu a modelingu, tak si myslím, že se nyní celý módní průmysl více digitalizuje a firmy využívají influencery, jelikož jsou schopni lépe propojit značku se svými followers. Influencer ovlivňuje své publikum, na rozdíl od modelek, které pouze propůjčují obličej značce, ale bez jakéhokoliv dalšího přesahu.

Vraťme se k vaší vášni – módě. Kterou značku máte nejraději?

Od malička miluji módu a vždy mě bavilo sestavovat nejrůznější outfity. Jsem zastáncem, že nezáleží na značce, ale spíš na tom, zda má člověk vkus a dokáže se obléct pěkně i neznačkově. Pokud bych si ale měla vybrat jen jednu značku, nejbližší je mi styl módního domu Dior. Jeho kousky jsou elegantní, ženské a nadčasové.

Co je podle vás největší módní faux pas?

Silonky nebo ponožky v otevřených botách. 🙂

Existuje něco, co byste na sebe nikdy neoblékla?

Nikdy neříkej nikdy. Před pár lety jsem nechápala trend cyklistických šortek a teď je mám ve svém šatníku. Co bych na sebe ale neoblékla, jsou typická trička s lebkou od značky Philipp Plein.

Jaký nejdražší kousek jste si pořídila do šatníku a na kolik vás vyšel?

Pokud se nebavíme o špercích, ale vyloženě o kousku oblečení, bude to asi zimní bunda Dior. Cena se pohybuje přes 130 tisíc korun.

Kdo je pro vás módní ikonou?

Jednoznačně Sarah Jessica Parker!

Týno, ne každý možná ví, že investujete rovněž do nemovitostí. Láká vás ještě nějaký jiný druh podnikání?

Ano, myslím, že by každý měl své peníze chytře investovat a potom mohou takové investice hezky zajistit pasivní příjem. Kromě nemovitostí mě láká právě podnikání okolo módy. Ráda bych měla vlastní značku elegantního a kvalitního oblečení.

Kromě pracovního života se vám daří také v tom osobním. Přítel však žije střídavě v Praze, Miláně a ve Veroně. Nepohráváte si s myšlenkou, že byste se přestěhovala do Itálie?

Aktuálně se mi dostavěl nový byt v Praze, kam se budu v blízké době stěhovat, takže moje základna bude zatím tady. Určitě ale budu trávit hodně času i v Itálii s přítelem. Do budoucna se nebráním žití v Itálii, ale asi ne nastálo. Praha bude vždy srdcovka.

te nějaký životní sen, který jste si zatím nesplnila?

Asi procestovat ten zbytek světa, který jsem ještě neviděla! 🙂

Které tři věci vám dokáží vykouzlit úsměv na tváři?

I když je to klišé, já se raduji z maličkostí. Úsměv mi vždy vykouzlí moje rodina a blízcí, dobré jídlo a hezké počasí.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...