Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Je to splněný sen. Dívka se stala první modelkou Victoria’s Secret s Downovým syndromem

Časy, kdy přehlídky a kampaně ikonické značky Victoria’s Secret (VS) měly být hlavně fantazií, se zdají být ty tam. Vedení firmy si asi sáhlo do svědomí a snaží se být mnohem více inkluzivní. VS pomalu ale jistě přepisuje svou historii i hodnoty. Poprvé ve svých dějinách má také modelku s Downovým syndromem.

FashionStock.com / Shutterstock.com
Foto: FashionStock.com / Shutterstock.com

„Snila jsem o tom, pracovala jsem na tom, a dnes se stal sen skutečností. Mohu vám konečně povědět moje největší tajemství… Jsem první modelkou Victoria’s Secret s Downovým syndromem,“ sdělila radostnou událost svým sledujícím modelka Sofía Jirau.

Pětadvacetiletá Sofía nezapomněla také vyjádřit své díky všem, kteří ji podporovali a dodala: „Děkuji Victoria’s Secret za to, že mě vidí jako modelku bez limitů a za to, že mě zahrnuli do kampaně Love Cloud Collection. Tohle je jenom začátek!“

Victoria’s Secret představila zmiňovanou kolekci v pondělí, na svátek svatého Valentýna. „Love Cloud Collection je významným momentem ve vývoji značky. Od obsazení neuvěřitelných žen, které kolekci oživují, až po neuvěřitelného inkluzivního ducha na place, tato kampaň je důležitou součástí nového standardu Victoria’s Secret, který vytváříme,“ řekl Raúl Martinez, hlavní kreativní ředitel Victoria’s Secret.

Mezi další ambasadorky kampaně kolekce Love Cloud patří také krásná plnoštíhlá hasička Celio Miles. Miles se Vogue svěřila, že se koukala na módní přehlídky Victoria’s Secret a toužila být na pódiu. „Každý chtěl být v tom klubu, ale věděli jste, že tam nepatříte. Jsem stále v šoku, že se to stalo,“ vypráví hasička o tom, jak se stala součástí světa VS.

Také Brazilská trans modelka Valentina Sampaio je důkazem toho, že když se chce, všechno jde. „Nikdy nepřestávejte snít,“ sdělila tehdy světu Sampaio na svém instagramovém profilu, když se stala součástí VS. Brazilská modelka se narodila jako chlapec, ovšem už od svých osmi let se cítila býti dívkou. Sampaio se v roce 2017 stala první transgender modelkou, která se objevila na obálce Vogue. O dva roky později se pak stala první transgender modelkou VS.

Zdroje dat:
Mirror, Victoria’s Secret & Co, Vogue

Může se Vám líbít

Sticky Post

To tu ještě nebylo: modelka Natálie Kočendová se vrací zpátky do vztahové reality show Love Island, kterou mohou diváci sledovat na TV Nova.

Sticky Post

Vítězka světové soutěže krásy Natálie Kočendová si nechala zmenšit prsa. Jenže operace se neobešla bez komplikací. Co se úspěšné modelce přihodilo?

Sticky Post

Není to tak dávno, kdy se rozpadl mediálně sledovaný vztah mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem. Byl příčinou rozchodu jiný muž?

Sticky Post

Eva Perkausová čeká druhého potomka. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby si s partnerem skutečně nepospíšili. Co prozradila o svém těhotenství?

Sticky Post

O čem se v poslední době spekulovalo, to přiznala sama Agáta Hanychová na svém Instagramu: s Jaromírem Soukupem již netvoří pár.

Sticky Post

Legendární rockový zpěvák Alice Cooper se vyjádřil na téma „transgenderismus“, které hýbe západní společností. Proč si myslí, že je to potenciální hrozbou pro ženy...

Sticky Post

Simona Krainová opět rozvířila poklidné vody na sociálních sítích, kde teď vévodí svatební příspěvky. Tentokrát šokovala svým vyjádřením, že si založila účet na kontroverzní...

Sticky Post

Modelka Veronika Kopřivová se vyjádřila ke spekulacím, že se rozvádí s manželem Miroslavem Dubovickým, se kterým má dvouletou dceru Ellu. Co prozradila?

Sticky Post

Někteří jim lásku přáli, jiní říkali, že se k sobě nehodí. Faktem je, že Natálie Kočendová již netvoří pár s Davidem Vitáskem. O rozchodu...

Sticky Post

Manželství Tatiany Kuchařové a Ondřeje Brzobohatého sice nevydrželo, ale pro oba pokračuje život dál. Zatímco Ondřej si užívá začátek prázdnin s partnerkou Danielou Písařovicovou...

Sticky Post

Lucie Šlégrová je jedna z mála modelek, které ukázaly, že i modelky mohou budovat kariéru mimo přehlídková mola. Nedávno přišla s překvapujícím odhalením: stane...

Sticky Post

Modelka Simona Krainová je padesátiletá rebelka, která vypadá na svůj věk skvěle. Díky tvrdé disciplíně si udržuje famózní postavu, kterou by jí mladší ženy...