Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Kam vyrazí politici na dovolenou? Jurečkovi stačí stan, Zeman zůstane věrný Vysočině a pilný Okamura bude pracovat celé léto

Naši zákonodárci mají i první červencový týden ryze pracovní. Až do pátku budou pravidelně docházet do Sněmovny, kde musí probrat řadu témat, mimo jiné je ve hře i mimořádná schůze kvůli pražské korupční kauze. I přesto je ale většina politiků už myšlenkami na dovolené a my jsme zjišťovali, jaké mají plány na letošní prázdniny.

zdroj: Nextfoto
Andrej Babiš a manželkou Monikou, zdroj: Nextfoto

Premiér Petr Fiala zůstává věrný Chorvatsku, kam jezdí posledních několik let a rád by tuto tradici dodržel. „Moc se na to těším. Věřím, že to vyjde aspoň na týden nebo 10 dní. V Chorvatsku se nám se ženou líbí, já mám rád moře a těším se, že budu moct plavat, že budu moct odpočívat a naberu nové síly, které budou potřeba do těch podzimních těžkých časů, které před Českou republikou jsou.” Zbývající dny volna Fiala rád tráví na chalupě.

Babiš: nejdřív na Krétu, pak s karavanem

Šéf ANO Andrej Babiš už si letos užil cestování dosytosti. Od půlky května, kdy vyrazil se svým „obytňákem” po vlastech českých a moravských, najel už přes 5000 kilometrů. Přesto si ale nenechá dovolenou ujít. Nedávno se svěřil, že kdyby bylo na něm, ideální dovolenou by si představoval u nás a na horách. Na túry po kopcích bude určitě čas i ve zbytku roku, v červenci Babiš vyrazí s manželkou za teplem. „Pojedu na týden na Krétu. A jinak budu v Čechách, budu jezdit,” nastínil své plány Babiš.

Ivan Bartoš z Pirátů se před pár dny vrátil z izraelského Tel Avivu. Tam si ale moc času na poznávací výlety nenašel, byl tam totiž pracovně na konferenci o digitalizaci a kyberbezpečnosti. Vzhledem k jeho dvouletému synovi Bertramovi to na moc velké cestování nevidí, maximálně pár dní po Česku. S rodinou určitě nevynechá každoroční Pirátský tábor.

Prezident Zeman se chystá na Vysočinu

„Na začátku července budu asi 4 dny na své chalupě na Vysočině v části Staré Tvrze, vyjedu si zase na rybník v nafukovacím člunu, projedu si lesní cesty, které přestaly být lesními cestami, protože kůrovec je zničil, no a zbytek dovolené v srpnu strávím objevováním křivoklátských lesů. Já tenhle lesní masiv, který je největší ve Středočeském kraji skoro neznám, a tak se pokusím o několik objevných cest autem,” plánuje si prezident, který se v srpnu přemístí na zámek v Lánech, který historicky slouží jako letní sídlo prezidenta.

Do lán, ale s malým „l”, by i letos rád vyrazil ministr práce Marian Jurečka. Ten dodržuje již letitou prázdninovou tradici. „Už v dobách, kdy jsem byl ministrem zemědělství, jsem si vždycky našel aspoň týden na to, abych měl čas si sednout za volant traktoru nebo kombajnu. To je prostor, kde se skvěle zrelaxujete, jste s úplně jinou komunitou lidí a věnujete se něčemu smysluplnému.” Část volna chce ale Jurečka strávit i se svou rodinou, se kterou by rád vyrazil na blíže nespecifikovanou dovolenou. „Jsme poměrně flexibilní, stačí nám i stan a krásná příroda,” přiznal Jurečka.

Pozváním na výlet po skrytých krásách Česka byste udělali největší radost ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi. Ten prozradil, že s letošní dovolenou je to dost nejisté. Nevyloučil ale, že si vyšetří alespoň týden na začátku srpna a vyrazí na chalupu manželčiných rodičů nebo na hory do Rakouska.

Rodák z Dačic Miloš Vystrčil po dovolené v cizině netouží. Mnohem raději se o prázdninách vrací z Prahy na Vysočinu, konkrétně do Telče, kde si nenechá ujít oblíbený festival Prázdniny v Telči zaměřený především na folkovou hudbu.

Naproti tomu předseda SPD Tomio Okamura žádné plány na letošní léto nemá. Bude se totiž naplno věnovat setkávání s lidmi po celé zemi.

Zdroj:
iDnes, YouTube

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...