Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Kdo vévodí českému Instagramu? Gólman Petr Čech. Leoše Mareše přeskočila talentovaná umělkyně

Špičkový gólman, talentovaná umělkyně, slavný moderátor, bývalý poslanec TOP 09 obviněný ze sexuálního obtěžování a někdejší youtuber. Tak vypadá žebříček pěti nejsledovanějších Čechů na Instagramu.

Zdroj: ČTK
Leoš Mareš, zdroj: ČTK

Petr Čech (@petrcech, 2,2 milionů followers)

Na výsluní samotného žebříčku se hřeje bývalý fotbalový brankář Petr Čech, jenž aktuálně působí ve vedení anglického klubu Chelsea jako výkonný poradce. Se svými fanoušky nejčastěji sdílí střípky z fotbalového prostředí a osobního života.

Silvie Mahdalová (@silviemahdal_art, 1,3 milionů followers)

Druhá příčka patří možná trochu nečekaně umělkyni Silivii Mahdalové. Ta na Instagramu proslula svými jedinečnými kresbami plnými propracovaných detailů. Po zhlédnutí několika jejich postů se však nebudete divit, že ji sleduje 1,3 milionů fanoušků.

Leoš Mareš (@leosmares, 1,1 milionů followers)

Moderátor a zpěvák Leoš Mareš bere bronz. Rodák z Berouna patří k vůbec nejaktivnějším influencerům. Na jeho účtu najdete více než 4,7 tisíce trvalých příspěvku a neexistuje den, kdy by nepřidal alespoň jedno IG Stories. Instagram je pro Leoše Mareše jak pracovním nástrojem, tak elektronickým rodinným albem, do kterého pravidelně přidává své vzpomínky, dovolené či snímky a videa se svými nejbližšími.

Jiří Král (@jirkakral, 923 tisíc followers)

Bývalý youtuber milující hry, technologie, cestování a svojí manželku Karolínu má na svém instagramovém účtu 923 tisíc fanoušků. Absolutně nejčastěji s nimi sdílí své soukromí. V posledních měsících s ním mohli prožívat například rekonstrukci domu nebo adopci pejska Špagetky. Před pár dny Jiří Král s manželkou Karolínou také oznámili, že do rodiny přivítají svého prvního potomka.

Dominik Feri (@choco_afro, 914 tisíc followers)

Žebříček uzavírá kontroverzní politik Dominik Feri. V únoru loňského roku zlomil milionovou hranici na Instagramu, jakmile ale vyplynulo na povrch, že je nařčen ze sexuálího obtěžování několika žen, fanoušci mu začali ubývat. Dnes má 914 tisíc fanoušků a účet si raději nastavil jako soukromý.

Dominik Feri na festivalu Prague Pride
Foto: Anicka S / Shutterstock.com

Počet fanoušků je sestaven ke dni 7. 1. 2022 na základě údajů z Instagramu.

Zdroje dat:
Instagram, Wikipedia

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...