Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Královská rodina

BBC přiznala, že rozhovor s princeznou Dianou vznikl šokujícím způsobem: Princové se konečně dočkali omluvy

Byl to jeden z nejslavnějších rozhovorů 90. let. Princezna Diana v pořadu Panorama televize BBC před 27 lety přiznala milenecký poměr a problémy s bulimií. Rozhovor zapříčinil pozdější rozvod s princem Charlesem. Podle Dianina bratra Charlese Spencer ale výbušný rozhovor vznikl jen kvůli podvodnému jednání moderátora Martina Bashira.

Zdroj: mark reinstein / Shutterstock.com
Zdroj: mark reinstein / Shutterstock.com

Rozhovor s princeznou Dianou byl pro BBC velkým úlovkem. Právě v tomto rozhovoru Diana pronesla proslulou větu: „V tom manželství jsme byli tři.“ Bylo to poprvé, co člen královské rodiny promluvil tak otevřeně o životě v ní. Rozhovor se v Británii dočkal vysoké sledovanosti, protože Diana poprvé promluvila o svém nešťastném manželství s Charlesem, o nevěře, bulimii či Charlesově vztahu s Camillou Parkerovou-Bowlesovou.

Vyšetřování ukázalo na podvod

Podle nezávislého vyšetřování, které vedl bývalý soudce John Dyson, použil novinář Martin Bashir lži a padělané dokumenty. BBC zahájila vyšetřování v listopadu 2019 poté, co bratr zesnulé Diany pronesl obvinění, že mu Bashir před více než 27 lety ukázal padělané bankovní výpisy, aby si získal jeho důvěru a zajistil si seznámení s Dianou, informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: emka74 / Shutterstock.com
Princ Charles a princezna Diana zažili pohádku bez šťastného konce.
Zdroj: emka74 / Shutterstock.com

Do všeho byla zatažena i osobní asistentka

Alexandra Pettiferová, známá jako Tiggy Legge-Bourkeová, se objevila u Nejvyššího soudu v Londýně kvůli nepravdivým tvrzením, že měla poměr s princem Charlesem, když v roce 1995 pracovala jako jeho osobní asistentka. Kromě obvinění z nevěry byla dále falešně nařčena, že s ním otěhotněla a podstoupila potrat.

Zástupkyně Legge-Bourkeové považuje stanici BBC odpovědnou za důsledky, která tato tvrzení způsobila. „Kdyby se BBC zdržela, stěžovatelka a její rodina by mohli být ušetřeni 27 let vyvracení lží, podezřívání a rozčilení,“ uvedla advokátka. Soud tak dal za pravdu žalující straně a nařídil BBC ženu finančně odškodnit.

Televize souhlasila s tím, že zaplatí odškodné bývalé zaměstnankyni vévody z Cambridge za falešná tvrzení o její osobě, která byla použita k získání rozhovoru v pořadu Panorama.

Konečně přišla i omluva

Generální ředitel BBC Tim Davie ve svém prohlášení uvedl: Já bych rád využil příležitosti, abych se omluvil Tiggy Legge-Bourkeové, nyní Alexandře Pettiferové, princi z Walesu a vévodům z Cambridge a Sussexu za to, jak byla princezna Diana oklamána a za následný vliv na jejich životy, kdybychom svou práci dělali správně, princezna Diana by se pravdu dozvěděla ještě za svého života. Zklamali jsme ji i celou královskou rodinu a naše diváky,přiznal generální ředitel BBC.

Zdroje: Zpravy.aktualne.cz, Čas.sk

Může se Vám líbít