Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Tajemství princezny Diany: Deprese, bulimie, pokus o sebevraždu i chabý sexuální život s Charlesem

Z někdejší pohádkové princezny vyrostla Diana v mladou ženu, jejíž názory a postoje otřásly britskou monarchií. Byla ta, co dokázala jediným gestem ovlivnit celou veřejnost, a do historie se zapsala jako žena, jež polidštila královskou rodinu, i když ji sama nakonec opustila. Dvacet pět let po její smrti na ni tak lidé nevzpomínají pouze jako na bývalou manželku prince Charlese, ale hlavně jako na neúnavnou a odvážnou bojovnici, která čelila různým životním nástrahám.

Zdroj: RitchardD / Shutterstock.com
Zdroj: RitchardD / Shutterstock.com

I přesto, že od její tragické nehody uplynulo již 25 let, zdá se, jako by se to stalo včera. Všudypřítomné titulky, strnulé tváře hlasatelů a děsivé fotky zmuchlaného vraku z pařížského tunelu, kde u třináctého pilíře došlo po půlnoci 31. srpna 1997 k drtivému nárazu, který si vyžádal tři lidské životy. Odešla princezna Diana, nejpopulárnější osobnost britské monarchie. Přestože jí bylo teprve 36 let, zanechala po sobě nesmazatelnou stopu.

Po svatbě s princem Charlesem, která podle jejích slov byla nejhorším dnem v životě, se z ní stala světová celebrita, milující a moderní matka, fotogenická a plná empatie k osudům druhých. Své postavení využívala k obraně těch nejchudších. Ale v soukromí trpěla bulimií, nedostatkem lásky svého manžela a nezájmem zbytku královské rodiny. Dodnes zůstává ikonou noblesy, soucitu a pomoci druhým.

Ve svém životě prolomila Diana několik tabu

Diana dokázala veřejně mluvit o své depresi a pokusech o sebevraždu, čímž způsobila, že mentální nemoc už není ani v Británii skrytou hrozbou. Asi nejbolestivější pasáží z jejích nahrávek je však přiznání psychických problémů. Diana trpěla depresemi, a dokonce se pokusila vzít si život. „Byla jsem tak v depresi, že jsem se pokusila podřezat si žíly žiletkami,“ uvedla Diana v nahrávce, kde rovněž přiznala bulimii.

Podáním ruky nemocnému pacientovi AIDS zabránila fámám, že se tato nemoc šíří pouhým dotykem. Rozuměla lidem v zoufalé životní situaci a snažila se jim pomoci. Dodnes zůstává jednou z nejpopulárnějších postav britské královské rodiny a má vliv na mladší generace jejích členů.

(Ne)šťastný svatební den i chabý sex s Charlesem

Mladé Dianě bylo pouhých dvacet let, když se v červenci 1981 provdala za Charlese, který byl o dvanáct let starší. Svatbu bývalé učitelky v mateřské škole s následníkem trůnu v katedrále svatého Pavla sledovalo 750 milionů lidí. I přesto, že v očích mnoha lidí se jednalo o pohádkovou svatbu, Diana popsala svůj svatební den jako nejhorší v životě. V nahrávce také mluvila o svém chabém sexuálním životě se svým manželem Charlesem. Dvojice spolu údajně spala vždy jednou za tři týdny, ovšem po narození prince Harryho postelové radovánky vynechali úplně a začala se scházet s jinými partnery.

Britské bulvární deníky si pak patřičně vychutnaly rozpad tohoto manželství, které skočilo rozvodem v roce 1996. Princ Charles po celou dobu jejich manželství udržoval styk s Camillou, které Diana přezdívala rotvajler. Nakonec se s ní v roce 2005 oženil. Camilla patří k osobám blízkým královně Alžbětě II.

Otevřenost Diany a její politicky nekorektní věty typu „v manželství s Charlesem jsme byli celou dobu tři, takže to tam bylo celkem narvané,“ působily na královském dvoře hotové zemětřesení. V bestselleru Diana pravdivý příběh detailně popsala. Jak byla osamělá, jak se pokoušela o sebevraždu a také řezat si ruce žiletkami, jak trpěla bulimií a nevěděla, jak ji léčit, a jak se jednou zoufalá z Charlesových věčných odchodů a těhotná, vrhla před zraky královny ze schodů. 

Smrt zastihla Dianu na vrcholu sil

Před Kensingtonským palácem byly položeny miliony květin, ulice Londýna zaplnily v den jejího pohřbu nesmírné davy lidí. Diana po rozvodu s Charlesem oficiálně přestala patřit do královské rodiny, královna Alžběta II. tedy po její smrti odmítala princezně projevit pocty, které by jí patřily, kdyby tam ještě patřila. 

To však Britové, trucující nad smrtí mimořádně oblíbené princezny, nenesli dobře a královna nakonec ustoupila. Zesnulé princezně vzdala hold v televizním projevu a také se veřejně uklonila před její rakví. Několikaleté vyšetřování nehody jednoznačně neprokázalo cizí zavinění, milovníci konspiračních teorií však mají na věc jiný názor. 

Zdroje: Čas.sk, Zatecky-denik.cz, Blesk.cz, Super.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...