Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Kate vzdala královně Alžbětě II. hold výraznými šperky z královniny kolekce, Meghan s darovanými náušnicemi neudržela slzy

Princezna z Walesu Kate vzdala hold zesnulé královně Alžbětě II., jež se vydala na poslední cestu, tím, že si na dnešní pohřeb oblékla perlový náhrdelník, který patřil do kolekce osobních šperků Jejího Veličenstva. Vévodkyně ze Sussexu Meghan zvolila na její počest perlové náušnice, které jí královna v minulosti darovala. Na fotografiích je navíc vidět, že během vynášení královniny rakve z Westminsterského opatství neudržela slzy.

Zdroj: 360b / Shutterstock.com
Zdroj: 360b / Shutterstock.com

Královna Alžběta II. se vydala na svou poslední cestu a rozloučit se s ní přišly stovky tisíc Britů a politici a hlavy států z celého světa. Smuteční obřad je jednou z nejsledovanějších událostí v britských dějinách, kterou sledují miliardy lidí z celého světa. Všechny zraky se upíraly nejen na rakev s královnou, ale také na členy královské rodiny.

Princezna z Walesu Kate do Westminsterského opatství dorazila s výrazným perlovým náhrdelníkem a jemnými náušnicemi z královniny osobní kolekce. Ten královna Kate poprvé zapůjčila v roce 2017 a na krku jej tehdejší vévodkyně z Cambridge měla také na pohřbu prince Philipa v roce 2021.

Kate byla jako vždy velmi elegantní. Britský Daily Mail ji nazval „obrazem důstojnosti“. Princezna z Walesu si oblékla černý kabátek po kolena, který doplnila kloboukem se závojem a černými lodičkami.

Po bohoslužbě, které se zúčastnilo 2000 truchlících včetně zahraničních panovníků, hodnostářů a hlav států, se princezna z Walesu a její děti připojily k vévodkyni z Cornwallu v autě na průvod kolem Buckinghamského paláce k Wellington Arch. Své malé děti George a Charlotte držela za ruku a uklidňovala, když to bylo nutné, ale jinak zůstala po celou dobu smutečního obřadu vážná a vyrovnaná.

Vévodkyni se Sussexu Meghan naopak přemohl smutek. A když sledovala vynášení rakve královny Alžběty II. z Westminsterského opatství, neudržela slzy. Meghan Markle se rovněž oblékla do černého elegatního oblečení, ke kterému zvolila černý klobouk a perlové náušnice, které jí kdysi darovala královna Alžběta II. I tímto gestem zesnulé královně vzdala hold stejně jako princezna z Walesu.

Zdrcená Meghan do Westminsterského opatství přijela v autě spolu s hraběnkou z Wessexu a poté byla velkou oporou svému manželovi, princi Harrymu, kterého držela za ruku, když šli společně za rakví. Minulý týden Meghan také těžko zadržovala emoce na bohoslužbě pro královské ve Westminster Hall. Bylo vidět, jak se zhluboka nadechla, když kolem ní procházela rakev a na konci bohoslužby se uklonila.

Smuteční obřad začal ve 12 hodin našeho času. Poté smuteční procesí vyšlo směrem k Wellingtonově oblouku, tam byla rakev naložena k převozu na hrad Windsor, kde v kapli svatého Jiří proběhne obřad o asi 800 účastnících. Pak proběhnou úkony symbolizující konec panovníkovy vlády. Následně bude královna uložena do královské hrobky.

V půl deváté večer proběhne ještě soukromý obřad pouze pro členy rodiny. Během toho bude královnino tělo pohřbeno vedle jejího zesnulého manžela, prince Phillipa, který zemřel v 9. dubna 2021. 

Zdroj: Dailymail.co.uk, Super.cz, Mirror.co.uk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...