Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Nový zvrat ve vyšetřování smrti milované princezny Diany: Čekala svou smrt?

Nové vyšetřování odhalilo, že princezna Diana v roce 1995 řekla svému právníkovi Victoru Mischonovi, že se jí v následujícím roce pokusí někdo zbavit, přičemž jako jeden z možných prostředků uvedla dopravní nehodu. Bodyguard, který měl na starost ochranu princezny Diany a jejího tehdejšího partnera Dodiho Al Fayeda prozradil, že Diana své obavy vyjádřila několikrát a byla si svým tvrzením jistá.

Zdroj: Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Zdroj: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Diana vše uvedla v dopise, který napsala svému právnímu zástupci. Identitu lidí, kterých se obávala, však poznámky neobsahují. Diana a její přítel, filmový producent Dodi Al-Fayed zemřeli 31. 8. 1997. Po nehodě dal právník dopis tehdejšímu komisaři Metropolitní policie Paulu Condonovi, ale formální vyšetřování smrti princezny začalo až 6. ledna 2004. Condon dopis uložil do trezoru, ve kterém jej později objevil komisař John Stevens. Stevens vyslechl právníka Mischona krátce před jeho smrtí v roce 2005. Právník však dopisu nepřikládal velký význam, Diana byla podle něj pouze paranoidní. Poté vyšetřování bylo uzavřeno jako případ tragické nehody.

Řidič Henri Paul havaroval v pařížském tunelu Pont de l’Alma poté, co se ve vysoké rychlosti s koktejlem léků a alkoholu v krvi pokoušel uniknout paparazzi. Jediný, kdo autonehodu přežil, byl Dianin osobní strážce Trevor Rees-Jones. Ten měl po nehodě zlomené všechny kosti na tváři, poranění mozku se ztrátou paměti, a kromě toho byl deset dní v kómatu.

Zdroj: Edward Haylan / Shutterstock.com

Dianin osobní strážce v nedávném rozhovoru popsal chvilky, kdy Diana vyjádřila obavy o svůj život.„Viděl jsem ji ale i v slzách. To, když se dozvěděla o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho, s nímž se přátelila. Uplakaná se mi tehdy svěřila, že i ji nejspíš jednoho dne zavraždí,“ prozradil. Diana si tím byla naprosto jistá.

Co dělá její bodyguard dnes?

Dnes čtyřiapadesátiletý muž po srdcervoucí zkušenosti na svou práci nezanevřel a v současnosti je vedoucím ochranky farmaceutické společnosti. Zároveň žije v tichosti a stranou všech médií se svou rodinou ve městě Shrewsbury na západě Anglie. „Jeho život je nyní klidný a normální. Rozhodně se vyhýbá publicitě, a ani o tom celém moc nemluví. Snažil se jít dál a pokračovat ve svém životě,“ řekl zdroj z jeho okolí pro The Sun. Muž, na jehož tváři jsou dodnes patrné následky osudné nehody, si s manželkou, jejich dvěma dětmi a psem před čtyřmi lety pořídil velký dům v hrabství Shropshire, kde nyní bydlí.

Při zmiňované nehodě utrpěl vážná poranění hlavy a hrudníku a zůstal deset dní v kómatu. Chirurgové tehdy museli na základě jeho fotografie rekonstruovat jeho obličej pomocí stopadesáti titanových implantátů. Zároveň utrpěl těžkou ztrátu paměti a nějaký čas byl schopen komunikovat pouze zapisováním věcí.

Poté, co o princezně napsal knihu, se mu dostalo prosperující kariéry. Krátce pracoval pro OSN a následně se stal bezpečnostním ředitelem ropného gigantu Halliburton v texaském Houstonu. Do Spojeného království se vrátil před pěti lety a začal pracovat pro koncern AstraZeneca.

Zdroje: Čas.sk, InStory.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...