Diana vše uvedla v dopise, který napsala svému právnímu zástupci. Identitu lidí, kterých se obávala, však poznámky neobsahují. Diana a její přítel, filmový producent Dodi Al-Fayed zemřeli 31. 8. 1997. Po nehodě dal právník dopis tehdejšímu komisaři Metropolitní policie Paulu Condonovi, ale formální vyšetřování smrti princezny začalo až 6. ledna 2004. Condon dopis uložil do trezoru, ve kterém jej později objevil komisař John Stevens. Stevens vyslechl právníka Mischona krátce před jeho smrtí v roce 2005. Právník však dopisu nepřikládal velký význam, Diana byla podle něj pouze paranoidní. Poté vyšetřování bylo uzavřeno jako případ tragické nehody.
Řidič Henri Paul havaroval v pařížském tunelu Pont de l’Alma poté, co se ve vysoké rychlosti s koktejlem léků a alkoholu v krvi pokoušel uniknout paparazzi. Jediný, kdo autonehodu přežil, byl Dianin osobní strážce Trevor Rees-Jones. Ten měl po nehodě zlomené všechny kosti na tváři, poranění mozku se ztrátou paměti, a kromě toho byl deset dní v kómatu.

Dianin osobní strážce v nedávném rozhovoru popsal chvilky, kdy Diana vyjádřila obavy o svůj život.„Viděl jsem ji ale i v slzách. To, když se dozvěděla o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho, s nímž se přátelila. Uplakaná se mi tehdy svěřila, že i ji nejspíš jednoho dne zavraždí,“ prozradil. Diana si tím byla naprosto jistá.
Co dělá její bodyguard dnes?
Dnes čtyřiapadesátiletý muž po srdcervoucí zkušenosti na svou práci nezanevřel a v současnosti je vedoucím ochranky farmaceutické společnosti. Zároveň žije v tichosti a stranou všech médií se svou rodinou ve městě Shrewsbury na západě Anglie. „Jeho život je nyní klidný a normální. Rozhodně se vyhýbá publicitě, a ani o tom celém moc nemluví. Snažil se jít dál a pokračovat ve svém životě,“ řekl zdroj z jeho okolí pro The Sun. Muž, na jehož tváři jsou dodnes patrné následky osudné nehody, si s manželkou, jejich dvěma dětmi a psem před čtyřmi lety pořídil velký dům v hrabství Shropshire, kde nyní bydlí.
Při zmiňované nehodě utrpěl vážná poranění hlavy a hrudníku a zůstal deset dní v kómatu. Chirurgové tehdy museli na základě jeho fotografie rekonstruovat jeho obličej pomocí stopadesáti titanových implantátů. Zároveň utrpěl těžkou ztrátu paměti a nějaký čas byl schopen komunikovat pouze zapisováním věcí.
Poté, co o princezně napsal knihu, se mu dostalo prosperující kariéry. Krátce pracoval pro OSN a následně se stal bezpečnostním ředitelem ropného gigantu Halliburton v texaském Houstonu. Do Spojeného království se vrátil před pěti lety a začal pracovat pro koncern AstraZeneca.
Zdroje: Čas.sk, InStory.cz
