Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Královská rodina

Pravý důvod, proč Karel III. vystěhoval Harryho s Meghan: Může za to „zlá macecha“ Camilla

Karel III. udělal razantní krok a rozhodl se odebrat svému synovi Harrymu a jeho manželce Meghan možnost pobývat v domě Frogmore, který stojí na pozemcích hradu Windsor. Harry totiž otce rozzuřil, když se ve své knize pustil do nevlastní matky Camilly.

Zdroj: Lorna Roberts / Shutterstock.com
Zdroj: Lorna Roberts / Shutterstock.com

Tento dům s pěti ložnicemi a rozlehlými zahradami „zapůjčila“ Harrymu jeho babička Alžběta II. jako svatební dar. Dvojice původně předpokládala, že si dům nechá a bude jej využívat při návštěvách své rodiny v Anglii. Kdyby se nyní dvojice rozhodla vrátit do Anglie, nemá kam. 

Karel je totiž přesvědčený, že jeho syn a manželka nadále poškozují dobré jméno rodiny, proto nemají právo užívat paláce, které patří královské rodiněRozhodnutí krále všechny zaskočilo, dlouho se totiž syna zastával, a to i ve chvílích, kdy na rodinu házel špínu.

Zprávu o vystěhování Harry obdržel pouhý den po vydání pamětí s názvem Spare (Náhradník). V knize ale překročil citlivou hranici – zaútočil na Karlovu choť Camillu. „Pro krále to byla poslední kapka. Harry si byl moc dobře vědom, že útok na Camillu je pro jeho otce ta pomyslná červená čára. A stejně ji s pohrdáním překročil,“ řekl podle portálu Mirror člověk z panovníkova okolí.

Camilla podle Harryho svatbu cíleně plánovala

Harry vypráví v knize o svých obavách, že se Camilla promění ve „zlou macechu“. Mimo jiné uvádí, že on a William prosili svého otce, aby si ji nebral. Vévoda ze Sussexu přiznal, že nakonec chtěl, aby byla Camilla šťastná, aby byla méně „nebezpečná“. Královské zdroje navíc uvedly, že král byl uražen obviněním, že Camilla plánovala sňatek.

„Král bezpochyby cítil, že tohle bylo moc. Byl to největší akt neúcty,“ vysvětlil dobře zasvěcený zdroj. Princ Harry s manželkou Meghan musí zařídit vystěhování věcí z rezidence. Karel dal synovi dostatek času, měl by vše stihnout do jeho slavnostní korunovace. Ta se uskuteční na začátku května. 

Už je také jasné, kdo bude novým majitelem sídla. Podle britského listu The Sun ho král Karel III. přislíbil svému mladšímu bratru Andrewovi, jenž se však o pověst rodiny nestará o nic lépe a navíc nechce opustit svůj 30pokojový byt na hradě Windsor.

Zdroj: TN.cz, Mirror.co.uk, redakce


Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...