Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Princ Harry odhalil první detaily své očekávané autobiografie: Hořký název, nápaditý obal i zvláštní datum vydání. Je to pomsta Kate?

Princ Harry odhalil název a obálku svých netrpělivě očekávaných memoárů, přičemž královští zasvěcenci označili tento výběr za „další útok na královskou rodinu“. Kontroverzní kniha vévody ze Sussexu má navíc konečně jasně dané datum vydání, které možná souvisí s jeho švagrovou, princeznou z Walesu Kate Middletonovou. Z jakého důvodu?

Zdroj: LINGTREN.COM / Shutterstock.com
Zdroj: LINGTREN.COM / Shutterstock.com

Název knihy – Spare – je kývnutím na frázi „The Heir and Spare“ (v překladu Dědic a Náhradník, pozn. red.), která byla použita k popisu Harryho a jeho staršího bratra prince Williama na základě jejich postavení v rámci úspěchu. Španělská jazyková verze je ještě vyhrocenější, protože dostala podtitul En La Sombra neboli „ve stínu“. Titulní strana ukazuje Harryho, jak přísně zírá do kamery v hnědém tričku a černém náhrdelníku. Audoknihu namluvil sám Harry.

Královský autor Richard Fitzwilliams naznačil, že královská rodina byla „velmi znepokojena“ tím, jak je kniha propagována. „Je to senzační titul a naznačuje, že spisovatel nebyl ceněn nebo se určitě necítil v centru dění,“ řekl Fitzwilliams pro MailOnline.

V popisu knihy stojí, že se čtenáři okamžitě vrátí k jednomu z nejpalčivějších obrázků dvacátého století: dva mladí chlapci, dva princové, kteří kráčí za rakví své tragicky zesnulé matky a sledují svět se smutkem a hrůzou.

Autobiografická 416 stránková kniha prince Harryho, jež je popisována jako „osobní cesta od traumatu k uzdravení“, budí rozruch již před vydáním. Předpokládá se totiž, že si v ní Harry nebral servítky. Když chtěl navíc po smrti milované babičky, královny Alžběty II., své dílo z respektu k truchlícím příbuzným trošku zmírnit, nakladatelství Penguin Random House mu to neumožnilo.

Původně se měla autobiografie, kterou někteří prodejci zlevnili na poloviční cenu za předobjednávkové kopie, objevit na pultech knihoven už letos v listopadu. Nakonec bylo vydání posunuto na příští rok a všichni netrpěliví čtenáři teď konečně znají konkrétní termín. „Po měsících zuřivých spekulací má kniha datum vydání: 10. ledna 2023, podle vedení společnosti,“ objevilo se v článku listu New York Times zveřejněném ve středu. 

Náhoda, nebo záměr?

Zarážející je, že kniha vyjde den po narozeninách novopečené princezny z Walesu Kate Middletonové. A podle informací, které unikly do médií, nebude Harry v memoárech šetřit ani ji, ani jeho staršího bratra, prince Williama. Fanoušci královské rodiny se tak zcela očividně mají na co těšit. Královská rodina se naopak obává, jelikož nedostala šanci rukopis před zveřejněním vidět. „Advokáti paláce budou v novém roce v pohotovosti a budou čekat, co bude v knize,“ uvedl královský redaktor The Mirror Russell Myers .

Zdroj: Dailymail.co.uk, Blesk.cz, Mirror.co.uk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...