Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Šokující zjištění u Harryho a Meghan: Najali si bodyguarda, který byl odsouzený za brutální napadení své manželky

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová se snaží pomáhat rodinám a především ženám, které si musely projít domácím násilím. O to šokující je odhalení, že dvojice při své nedávné pracovní cestě do Londýna zaměstnala jako svého bodyguarda muže, který byl za takový počin v roce 2016 pravomocně odsouzen poté, co málem uškrtil svoji manželku.

Zdroj: ComposedPix / Shutterstock.com
Zdroj: ComposedPix / Shutterstock.com

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová patří mezi známé bojovnice za práva žen. Několikrát odsoudila násilí, kterého se často muži dopouštějí na něžnějším pohlaví. Pár loni navíc daroval charitativní organizaci pro domácí násilí množství financí. O to větší šok zažili jejich fanoušci, když se dozvěděli o tom, kdo jim dělá osobního strážce – více než dvoumetrový bývalý policista Pere Daobry, který byl odsouzen za útok na svou bývalou partnerku.

Pere Daobry, který doprovázel dvojici začátkem září v Londýně, je pravomocně odsouzen za to, že svou tehdejší manželku Sarah Jay v roce 2015 téměř připravil o život. Bývalý policista unikl vězení jen proto, že jí po útoku zavolal lékařskou pomoc. Když Sarah upadla do bezvědomí, a byla tak jen pár vteřin od své smrti, zavolal na tísňovou linku a řekl záchranné službě: „Chci nahlásit útok a jsem pachatel. Napadl jsem svou ženu.“ Na dotaz operátora, zda jeho žena potřebuje sanitku, čtyřnásobný otec odpověděl: „Jo, snažil jsem se ji uškrtit.

Sarah Jay, která byla obětí jeho řádění, pochází ze stejného prostředí jako Daobry, protože také pracovala v řadách policie. Podle jejích slov byl spouštěčem jeho běsnění moment, kdy mu oznámila, že ho už víc nemiluje a že by si měl jít zacvičit, aby se uklidnil. Myslela jsem si, že si půjde zacvičit, aby se uklidnil. On mě však popadl za krk. Pak si už jen pamatuji, jak jsem ležela na zádech a on mě škrtil. Chybělo pár vteřin a byla bych mrtvá,“ řekla podle Daily Mail u soudu.

„Dokázala jsem se soustředit jen na to, jak zůstat naživu. Lapala jsem po dechu, nemohla jsem se nadechnout. Uvědomila jsem si, že musím ležet v klidu, nebránit se a dýchat nosem.“ pokračovala její mrazivá výpověď.

Soud odsouzenému Daobrymu kromě podmínky určil jako trest i 200 hodin veřejně prospěšných prací a jeho manželce a soudu musel zaplatit dohromady 1 665 liber. Daobry nyní prý pracuje pro soukromou bezpečnostní firmu čili je pravděpodobné, že Harry a Meghan Daobryho přímo nenajali. Předpokládá se, že kdyby pár věděl o jeho minulosti, určitě by ho nezaměstnali.

Slavná dvojice si musí za ochranu platit už i v Británii, protože se vzdali svých královských funkcí, a nemohou tak využívat služeb britské policie. Podle zdroje zmíněného v Daily Mail však z kriminální minulosti svého ochránce nadšení nebudou. „Když vezmete v úvahu, jak moc Meghan poukazuje na problémy žen, tak je zarážející, že někoho takového zaměstnali. Jsem si jist, že kdyby Harry a Meghan věděli o jeho minulosti, necítili by se při něm komfortně. Byl jsem v šoku, když jsem ho s nimi viděl. Hned jsem ho poznal, protože má na tváři lehce rozpoznatelnou jizvu,“ řekl jejich zdroj.

Zdroj: Topky.sk, Mailplus.com, OK! Magazine, DailyMail.co.uk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...