Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

Velká radost v rodině Harryho a Meghan: Z Lilibet je princezna!

Dcera vévody a vévodkyně ze Sussexu, Lilibet, byla pokřtěna, přičemž se poprvé oficiálně použil její královský titul „princezna“. Harry a Meghan na soukromý obřad v Kalifornii pozvali i členy královské rodiny, nikdo z nich ale nedorazil.

Zdroj: Shaun Jeffers / Shutterstock.com
Zdroj: Shaun Jeffers / Shutterstock.com

Princeznu ve věku 21 měsíců pokřtili minulý týden během soukromého obřadu v domě Harryho a Meghan v kalifornském městě Montecito. „Mohu potvrdit, že princezna Lilibet Diana byla pokřtěna v pátek 3. března losangeleským arcibiskupem, reverendem Johnem Taylorem,“ uvedl mluvčí páru.

Oznámení je prvním potvrzením, že princ Harry a jeho manželka Meghan mají v úmyslu používat pro svého syna Archieho a dceru Lilibet královské tituly princ a princezna. Jak uvádí The Mirror, jeden z odborníkl se domnívá, že to pro ně ukazuje hodnotu britské monarchie – zejména v USA.

Obě děti se po loňském nástupu jejich dědečka na trůn automaticky staly princem a princeznou. Na královské tituly mají obě děti nárok podle nařízení britského krále Juraje V. z roku 1917.

Až do dnešního dne však byli na webové stránce královské rodiny uváděni jako pan Archie Mountbatten-Windsor a slečna Lilibet Mountbatten-Windsorová. Palác ale potvrdil, že seznam nástupnictví bude nyní aktualizovaný.

Na pátečním obřadu bylo 20 až 30 hostů včetně Meghaniny matky Dorie Raglandové, Lilibetina kmotra Tylera Perryho a nejmenované křestní matky. Pozvání na křest dostali i britský král Karel III., královna manželka Kamila, princ a princezna z Walesu, ale nezúčastnili se na něm, uvádí magazín People.

Zdroj: Mirror.co.uk, People.com

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...