Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Královská rodina

William a Kate rozzuřili královnu: Vzepřeli se jejímu královskému příkazu

Vévodkyně Kate a princ William jsou mezi lidmi velmi oblíbení a vypadají jako pár snů. Na veřejnosti se pořád usmívají, tváří se spokojeně a nedávají najevo žádné spory. Jenže teď se jim povedlo něco, co zrovna od nich nikdo nečekal. Vzepřeli se královně a i přes její výslovný zákaz si udělali danou věc po svém!

Zdroj: LINGTREN.COM / Shutterstock.com
Zdroj: LINGTREN.COM / Shutterstock.com

Za dveřmi Buckinghamského paláce to musí pořádně vřít! Královna Alžběta II. vyhlásila zákaz cestování královským vrtulníkem, protože ji velmi znepokojovalo, že ho William a Kate často používají k soukromým cestám z jejich venkovského sídla v Anmer Hall do Londýna, což je zajisté rychlý a pohodlný dopravní prostředek, ale podle královny také nebezpečný. Královna nechce, aby přímí následníci trůnu cestovali spolu z bezpečnostních důvodů.

William a Kate si z nařízení nic nedělají

I přesto byla ale dvojice spatřena, jak nastupují i se svými dětmi do helikoptéry právě poté, co královna výslovně vyjádřila, že s tímto cestováním nesouhlasí. Alžběta II. to nenechala jen tak a Kate s Williamem si zavolala na kobereček, aby si promluvili o jejich pokračujícím používání helikoptér.

„Vypadá to tak, že princ William a Catherine vzdorovali královny nařízení. Tento týden byli viděni, jak nastupují do vrtulníku v zadní části Kensingtonského paláce, a to jen z důvodu, že si chtěli užít krátkou dovolenou, to královnu samozřejmě znepokojilo,tvrdí královský expert Neil Sean.

Je královským protokolem, aby lidé cestovali v samostatných letadlech z velmi zřejmých bezpečnostních důvodů,“ řekl expert s tím, že královna si o tom s Williamem už hodněkrát povídala, ale možná mu to vypadlo z hlavy.

Královna Alžběta II.
Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Po návratu rovnou na kobereček

Sean následně dodal, že až se princ William a Kate vrátí z jejich dovolené, budou předvoláni do Windsoru, aby královně vysvětlili příčinu svého jednání. Jak předvolání na kobereček dopadne, je zatím ve hvězdách, ale Kate s Williamem se zajisté mají na co těšit.

Vévody z Cambridge čeká velmi náročné turné po Spojených státech. Jedná se o jednu z nejočekávanějších královských událostí ve druhé polovině roku 2022, kdy se vydají přes velký rybník do Bostonu. Po příjezdu se Williamovi a Kate pravděpodobně dostane vřelého přijetí od rodiny zesnulého prezidenta Johna F. Kennedyho, zejména od jeho jediného vnuka Jacka Schlossberga.

Podle královského komentátora se na této cestě William a Kate chystají urazit Harryho a Meghan tím, že si vybrali zrovna Boston, který je od Kalifornie, kde nyní vévodové ze Sussexu žijí, hodně daleko.

Zdroje: Čas.sk, Sheknows.com, Express

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...