Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Krimi

Bratislavou otřásla střelba, při níž zemřeli dva mladí muži: Mrazivá slova bezpečnostního experta o střelcovi. Jak a proč vraždil?

Bratislavou otřásl další tragický večer! Po obrovském neštěstí na Zochové, při kterém vyhaslo 5 mladých životů, se tragédie odehrála ve středu i na Zámecké ulici. Před podnikem Teplárna spustil pachatel střelbu, přičemž na místě usmrtil dva mladé muže a jednu ženu zranil. Ta byla převezena do jedné z bratislavských nemocnic. Vrahem má být teenager Juraj K. z Bratislavy. Jak proběhl útok a co ho vedlo k tak hrůzostrašnému činu?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Zamaskovaný muž se krátce po 18.35 hodině postavil několik metrů od vchodu do podniku Teplárna. Po půl hodině se najednou prudčeji vrtl, vytáhl zbraň s laserem, natáhl ji a vykročil směrem k podniku. Namířil a střílel. V té době seděli na lavičce před podnikem dva muži, kteří zůstali bez známek života ležet na zemi. Jeden hned u lavičky, druhý se stihl přiblížit ke vchodu, kde ho vrah doběhl. Zranil přitom i servírku. Po činu utekl směrem k blízkému parčíku. Později ho policie našla mrtvého. „Můžeme uklidnit veřejnost, že další útok střelce ze Zámecké ulice v Bratislavě jí nehrozí. Dnes ráno policie střelce vypátrala. Mrtvého,“ uvedla policie.

Motivem činu má být jeho nenávist k homosexuálům, protože v podniku se potýká LGBT komunita. Střelec na Twitteru přibližně pět hodin před útokem zveřejnil 65stránkový dokument v angličtině. Je to rasistický manifest proti Židům a LGBT lidem. Autor v nich vyzval k násilí vůči těmto komunitám. V manifestu popsal, jak se rozhodl „provést operaci“ proti lidem, které považuje za nepřátele bílé rasy.

Dvojitou vraždu komentoval Juraj K. na sociální síti slovy, „ale nic, taková legrace na Zámecké,“ když se ho diskutující pod jeho profilem ptali, co se stalo. Vyzvali ho také, že pokud je vrahem, ať se vyfotí s botou na hlavě. Po chvíli zveřejnil svoji fotografii s botou na hlavě.

K hrůznému činu se vyjádřil bezpečnostní expert

K tragickému incidentu se na sociální síti Facebook vyjádřil také bezpečnostní expert a odborník na extrémistickou scénu na Slovensku, Radovan Bránik.

Seznam nepřátel mladého Krajčíka je neuvěřitelně dlouhý a lidé z homosexuální komunity měli večer prostě jen tu nekonečnou smůlu, že byli ze všech dostupných nejsnáze zranitelným terčem. Pokud by mu přáli okolnosti, začal by – podle vlastních plánů – zabíjením v budově, ve které se setkávají někteří ortodoxní Židé a teprve odtud se hodlal přesunout k Teplárně.Protože  jeho manifest začíná slovy: „It’s jews.It’sthe jews.It’sjews.They all have names and addresses. The people responsible for our situation have námes and ad The jews responsible have names and addresses (Jsou to Židé. Jsou to Židé, Jsou to Židé. Všichni mají jména a adresy. Lidé zodpovědní za naši situaci mají jména a adresy. Odpovědní Židé mají jména a adresy),“ uvedl ve statusu Branik.

Vraždil 19letý, extrémně inteligentní absolvent školy pro mimořádně nadané děti. Mladík, jehož trackrecord na sociálních sítích dává ze zpětného pohledu smysl, ale odhalit jeho skutečné záměry a sílu odhodlání bylo prakticky nemožné,“ napsal Bránik.

Obětmi jsou dva mladí muži

Střelba na Zámecké ulici v Bratislavě, která se odehrála ve středu večer, si vyžádala dva mrtvé muže do 30 let a jednu zraněnou ženu, kterou převezli do Nemocnice Staré Město. „Můžeme potvrdit, že ve večerních hodinách jsme přijali ženu se střelným poraněním dolních končetin. Pacientka se v tuto chvíli podrobuje potřebnému vyšetření,“ uvedla mluvčí Univerzitní nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Zdroj: Čas.sk, Nový Čas, HNonline.cz, Trend.sk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...