Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Krimi

Britská zdravotní sestra odsouzena na doživotí, usmrtila několik novorozeňat

Britská zdravotní sestra Lucy Letby stráví zbytek svého života za mřížemi. Usmrtila 7 novorozeňat a dalších 6 se pokusila usmrtit, naštěstí neúspěšně.

Zdroj: canva.knihovna
Zdroj: canva.knihovna

33letá Lucy Letby usmrtila 7 miminek na novorozeneckém oddělení. Smrt nastala po  vstříknutí vzduchu do jejich krevního oběhu a žaludků. Také se snažila děti otrávit dávkami umělého mléka s inzulinem.

Všechny události se staly na novorozeneckém oddělení Countess of Chestrer Hospital  (Nemocnice hraběnky z Chestru) během roku 2016. Z počátku nikdo nevěděl, proč se zvýšila  úmrtnost novorozeňat, ale nakonec samotná nemocnice podala na Lucy Letby udání na polici a  žalobu k soudu.

Její případ se řešil u soudu přes 10 měsíců a stal se tak nejdéle trvajícím soudním případem  vražd v Anglii. A to není vše, Lucy Letby je považována za nejhorší dětskou sériovou vražedkyni  současnosti.

Ona sama se soudních stání neúčastnila a to i přes to, že jí byla nabídnuta možnost přímého  přenosu stání do vězení. Neměla tak možnost slyšet výpovědi rodičů usmrcených dětí. Ti uvedli  ve společné výpovědi: “Ztráta dítěte je srdcervoucí zážitek a žádný rodič si ho nezaslouží.” 

Policie našla v jejím bytě papírek, kde bylo napsáno: “Nezasloužím si žít. Zabila jsem je z toho důvodu, že nejsem dost dobrá, abych se o ně postarala. Jsem strašný člověk. Jsem zlá a udělala jsem to.”

Zdroj: amp.cnn.com

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...