Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Krimi

Roman Šmucler zveřejnil pád letadla v Chebu: Natočil jsem smrt, napsal. Lidé mu vynadali do bulvární hyeny

Šok zažili návštěvníci víkendového leteckého dne v Chebu. Místo skvělé podívané se stali svědky tragédie, při které se jeden z letounů při manévru zřítil mezi domy a jeho pilot na místě zemřel. Jedním ze svědků byl také prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který poslední okamžiky letadla stihl natočit a poté je sdílel na sociálních sítích. Od lidí za to sklidil nevybíravou kritiku.

zdroj: Nextfoto
zdroj: Nextfoto

K tragédii došlo v neděli kolem půl 4. Nehoda se stala mimo areál letiště, letoun se měl zřítit na hranici pole a rodinného domu. Podle svědka stroj při otáčce najednou ztratil výšku a zmizel z očí. „Viděl jsem to v přímém přenosu a přišlo mi, že ve chvíli, kdy letadlo ztrácelo výšku, mířilo přímo proti nám, ale stroj se v posledních vteřinách jakoby otočil mimo trajektorii, aby nedošlo k ještě větší katastrofě. Ten moment, kdy došlo k tragédii jsem nejprve myslel, že pilot provádí nějaké číslo pro diváky. Bohužel, když se nic nedělo, tak by se ve mně v tu chvíli krve nedořezal,” popsal dění na místě očitý svědek tragédie.

„Taktéž jsem tam byl, zrovna jsem se díval na stánky, když jsem za sebou slyšel, jak motor letadla začal zvyšovat a najednou ticho. Otočil jsem se a už jsem viděl, jak se davy lidí hrnou k pravému bloku.”

Podobně osudný okamžik popsal i Šmucler. „Byl jsem shodou okolností u toho, asi 100 metrů vzdušnou čarou. Seděli tam i místní, když najednou letoun zamířil k zemi, pak se ozvala tupá rána. Spousta lidí si toho ani nevšimla, protože by čekala, že to bude obrovská rána.”

Neštěstí vyvolalo na sociálních sítích vlnu emocí. Šmucler, který poté na twitteru a facebooku sdílel několik příspěvků se záběry, na kterých zachytil poslední vteřiny před pádem letadla, svými záběry vyvolal mezi lidmi velkou vlnu znechucení. „Je nutné to ihned lupnout na Twitter? To už je snad i zásah do soukromí, ne? Jste Vy vůbec normální?”, napsala rozhořčeně jedna z diskutujících. „To novináři dělají. Já od 10 let,” odpověděl dotyčné Šmucler.

Ještě ostřejší reakci si Šmucler vyslechl od jiného účastníka diskuze. „Fakt vám přijde normální to okamžitě nacpat na všechny dostupné sociální sítě? Opravdu je nutné honit lajky za každou cenu? A ještě k tomu s titulkem, za který by se nemusela stydět ani ta největší bulvární žumpa”.

„Od doktora bych takové příspěvky neočekávala,” napsala zklamaně Hana, které Šmucler své počínání vysvětloval tím, že je mimo jiné i novinář a jeho video pomohlo ve vyšetření případu. Za pravdu mu dala policie, která na místě incident vyšetřovala za pomoci vrtulníku, dronu letecké služby a 3D scanneru. O spolupráci požádala i veřejnost, zejména ty, kteří pád letadla viděli nebo mají kamerové záznamy.

„Doufám, že v domě nikdo nebyl,” strachovali se lidé v diskuzi na sociální sítí. „Nebyl. Jedna osoba byla ošetřena a ponechána na místě. A nespadlo to přímo na dům, jen tam dopadly nějaké části.” Pilot na místě utrpěl zranění neslučitelná se životem. Příčinou neštěstí byla pravděpodobně technická závada. Tím si ale experti budou jistí až během příštích dnů, možná týdnů.

Na svého kamaráda zavzpomínal také zdrcený zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič, který je fanouškem letectví a držitelem pilotního průkazu. „To letadlo žilo a přinášelo nám tolik radosti. A Petr žil a všechno bylo fajn. Proč odcházejí zrovna tihle správní chlapi?”


Pod Lukačovičovým tweetem se vzápětí objevilo několik spekulací, co mohlo tragédii způsobit. „Petr chtěl udělat looping a když byl na zádech, ztratil rychlost a padl po křídle dolů. Jako poslední marnou naději to stočil doleva, ale nebylo cesty zpět. Aspoň to jsem pochopil z videa od pana Šmuclera.“

Zdroj:
ČTK, iDnes, CNN Prima News

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...