Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Krimi

Tragédie v budově zlínského hejtmanství: 29letý muž zastřelil bývalou přítelkyni, poté se pokusil zabít

Šok dnes dopoledne zažili úředníci v budově Krajského úřadu ve Zlíně. 29letý muž tam zastřelil jednu ze zaměstnankyň. Podle policie šlo o jeho bývalou partnerku. Střelce, který poté namířil zbraň proti sobě, převezli do nemocnice, kde je pod policejní kontrolou. Podle zatím dostupných informací utrpěl střelné poranění hlavy a je v bezprostředním ohrožení života.

zdroj: Policie ČR
zdroj: Policie ČR

K tragické události mělo podle informací serveru Novinky.cz dojít ve 14. patře, kde má kanceláře hejtman Zlínského kraje Radim Holiš i vedení krajského úřadu. Hejtman je údajně v pořádku. Útočník se po činu pokusil spáchat sebevraždu. Podle mluvčí zlínské nemocnice Dany Lipovské má těžké poranění hlavy a mozku.

Ke střelbě došlo po 9. hodině. „Žena byla zaměstnankyní úřadu, zemřela na místě,” sdělila Novinkám policejní mluvčí Simona Kašparová s tím, že zatím nejsou informace o zraněných. Na místě byly dvě posádky záchranky. Policie po útoku provedla prohlídku budovy a šokovaní úředníci se pak mohli vrátit zpátky do kanceláří.

Krátce poté, co policie zveřejnila informaci na Twitteru, se pod příspěvkem začaly objevovat reakce šokovaných lidí. „Nebyl bych proti trestu smrti, takoví magoři tu nemají co dělat. Obrovská tragédie,” napsal jeden z diskutujících. Další se přidal v podobném duchu: „Zmařený život mladé ženy je velkou bolestí pro všechny, které měla kolem sebe.”

„Doufám, že se zase nezjistí, že jí už x měsíců až let vyhrožoval, ale ‚nedalo se s tím nic dělat‘,” stojí v jednom z dalších tweetů.
K tragické události se vyjádřil také starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Jak je jeho zvykem, nešel pro ostrý výrok daleko: „Proč si idiot nelehne na koleje, kam patří, když se neumí zastřelit? Proč vraždí a obtěžuje svou zraněnou existenci? Škoda, že není možné takového dorazit na místě.”

Zdroj:
Novinky, Policie ČR

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...