Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Krimi

Znásilňování a zabíjení i na vlastních dětech. Manželé Westovi byli pár jako z nechutného filmu

Fred a Rose Westovi vstoupili do dějin Spojeného království jako jedni z nejstrašnějších sériových vrahů. Spolu se svou budoucí manželkou Rose byl odpovědný za brutální vraždy žen a mladých dívek, včetně členů své vlastní rodiny. West čelil obvinění ze dvanácti vražd a nakonec si 1. ledna 1995 vzal život oběšením.

Zdroj: dailymail.co.uk
Zdroj: dailymail.co.uk Fred a Rose Westovi

Dělej vše, co si přeješ. Jen se nenech chytit!

Frederick West se narodil 29. září 1941 ve vesnici Much Marcle v Herefordshire v Anglii. Na první pohled vyrůstal jako každý jiný mladý chlapec. Byl šestým ze šesti dětí a měl být oblíbeným dítětem své matky. Ovšem existují temné stíny ve Westově rodině, s náznaky sexuálního zneužívání ze strany matky a incestními vztahy otce s mladými dívkami. Existuje domněnka, že panictví ztratil právě se svou matkou. Fred rád prováděl sodomii – pohlavní styk se zvířaty, kterou u něj probudil jeho vlastní otec. Ten zastával taktéž názor, že člověk by měl dělat cokoliv mu přináší potěšení, jen ať se nenechá chytit. 

Ve škole se mu nedařilo, a tak se stal zemědělským dělníkem. V 17 letech zažil vážnou nehodu na motorce, která zanechala trvalé následky na jeho zdraví, způsobila zkrácení jedné nohy, zranění na čelní straně hlavy a následně přímo v mozku, tedy čelní mozkové kůře, jenž obsahuje centra, která formují morální osobnost člověka. Později utrpěl další zranění hlavy po pádu z požárního schodiště v místním klubu mládeže.

Choutky po násilí narůstaly

Po nehodě se Westovo chování stalo nepředvídatelným, a stal se známým policii kvůli různým menším zločinům. Byl obviněn z oplodnění 13leté dívky, což vedlo k jeho vyhoštění z rodiny. Pracoval jako stavební dělník, ale byl přistižen při krádeži od zaměstnavatelů a při sexu s nezletilými. Při soudu za znásilnění unikl vězení, ale byl odsouzen za obtěžování dětí.

Zapletl se s Renou Costello, skotskou dívkou, která měla kriminální záznam za vloupání a prostituci. Rena byla v té době těhotná s dítětem jiného muže. S Westem se vzali v listopadu 1962 a v březnu 1963 se jim narodila dcera Charmaine. Problémy však neustávaly, protože Westova nová práce řidiče zmrzlinářské dodávky mu poskytla stálý přístup k mladým teenagerům, kteří odpovídali jeho zájmům.

V roce 1964 Rena porodila Westovo druhé dítě, dceru Annu Marii. Krátce na to Rena občas zmizela i na celé týdny či měsíce, kvůli tomu si Fred našel náhradu Annu McFall, se kterou se odstěhoval do Gloucesteru, kde si West našel práci na jatkách. Někteří badatelé se domnívají, že tato práce mohla posílit jeho temné sklony k smrti, mrzačení a rozřezávání.

Fred nadále unikal spravedlnosti

Během pobytu v Gloucesteru bylo hlášeno osm případů napadení, kde popis pachatele odpovídal Westovi, ale bez přímého spojení s těmito zločiny. Westovo manželství s Renou se rozpadlo, a Rena se vrátila do Skotska, nechávajíc své děti s Westem a McFall. Později se však vrátila a zjistila, že žijí spolu v karavanu.

V roce 1967 McFall otěhotněla s Westovým dítětem a požadovala, aby se West rozvedl s Renou a vzal si ji. Když se West odmítl rozvést, v červenci ji zabil a pohřbil poblíž karavanového parku. Tento čin obsahoval typické zmrzačení, které se stalo charakteristickým rysem jeho budoucích zločinů. Její tělo se našlo až po sedmadvaceti letech, mělo oddělenou hlavu, odsekané končetiny a vedle těla ležela kostra nenarozeného dítěte.

Během šesti měsíců po smrti McFall byl West spojován s dalším zmizením, patnáctileté Mary Bastholmové, která byla unesena v lednu 1968, ačkoliv byly předloženy pouze nepřímé důkazy. V listopadu 1968 se seznámil s Rose Lettsovou, svou budoucí manželkou a spolupachatelkou.

Týraní ji nebylo cizí, zažívala ho již od raného dětství

Rosemary „Rose“ Letts, narozená v Devonu 29. listopadu 1953, vycházela z těžkého těhotenství, kde oba její rodiče trpěli duševními chorobami. Elektrokonvulzivní terapie, kterou dostávala její těhotná matka kvůli depresi, mohla přispět k prenatálním zraněním, což ovlivnilo Roseiny špatné školní výsledky a projevy agrese v dospívání. V té době měla také problémy s váhou a projevovala zájem o starší muže.

Manželství Roseových rodičů bylo bouřlivé. Její otec, paranoidní schizofrenik s násilnými sklony, byl děsivou a diktátorskou postavou. Matka Daisy odešla s Rose z domova, ale Rose se později vrátila k otci. Jeho výstupy a znásilňování probíhaly až do chvíle, kdy se seznámila s Fredem Westem.

I přes otcův odpor vztah Rose a Westa pokračoval, ačkoliv se otec pokusil zasáhnout pomocí sociálních služeb. Rose byla brzy těhotná s Westovým dítětem, zatímco West byl ve vězení za různé malé zločiny. Rose porodila dceru Heather v roce 1970.

Rose se ocitla v péči o tři děti sama, což, zdá se, spustilo její násilnické a nevyzpytatelné chování. V roce 1971 byla podezřelá z vraždy 8leté Charmaine, nejstaršího dítěte Westa. Ať už byly skutečné okolnosti jakékoli, Charmaine náhle zmizela. Vzhledem k tomu, že West byl v té době ve vězení, je pravděpodobné, že její tělo bylo schováno Rose až do Westova propuštění. Poté se předpokládalo, že pohnul tělem a znovu odstranil prsty na rukou a nohou, jako u své první oběti, než ji pohřbil.

Když Rena Costello přišla hledat svou dceru, byla uškrcena, rozřezána a podobně jako u první oběti byly odstraněny prsty na rukou a nohou. Fred a Rose West se potají vzali v lednu 1972 a o několik měsíců později se jim narodila druhá dcera Mae. S rozrůstající se rodinou se přestěhovali na Cromwell Street 25, kde přijímali nájemníky, aby jim pomohli s nájmem.

Fred a Rose tomu říkali domov, pro ostatní je to Dům hrůzy

Do této doby si Rose vydělávala peníze navíc jako prostitutka a West se dopustil otroctví a násilných sexuálních aktů na nezletilých dívkách. Sklep č. 25 vybavil jako mučírnu a jeho dcera Anna Marie se stala jednou z jeho prvních obyvatel, která byla vystavena děsivě brutálnímu znásilnění ze strany svého otce, zatímco ji její nevlastní matka držela na zemi. To se stalo běžným jevem a dítěti bylo vyhrožováno bitím, pokud o svém utrpení někomu řekne.

Jejich chování přesáhlo rodinný kruh, když koncem roku 1972 angažovali 17letou Caroline Owensovou jako chůvu. Byla uvězněna, svlečena a znásilněna. Navzdory hrozbám, že bude zabita a pohřbena ve sklepě, Caroline O. dokázala utéct a nahlásila Westa policii. Byla proti nim vznesena obvinění. Je neuvěřitelné, že West dokázal navzdory svému existujícímu trestnímu rejstříku v roce 1973 přesvědčit soudce, že Caroline s těmito aktivitami souhlasila. Owensová byla příliš hluboce traumatizována tím, co přežila, než aby mohla svědčit. Oba Westovi vyvázli s pokutami. Rose byla v té době těhotná s jejich prvním synem Stephenem, který se narodil v srpnu.

Během několika příštích let se Lynda Gough, Lucy Partington, Juanita Mott, Therese Siegenthaler, Alison Chambers, Shirley Robinson a 15leté školačky Carol Ann Cooper a Shirley Hubbard všechny staly oběťmi manželů Westových. Po brutálních sexuálních útocích byli všichni zavražděni, rozřezáni a pohřbeni ve sklepě pod Cromwell Street 25.

Rose měla několik dalších dětí a dcera Louise se narodila v roce 1978. (Ne všechny Roseiny děti byly považovány za otce Westa.) Barry se přidal k potomstvu v roce 1980, Rosemary Junior následovala v roce 1982 a Lucyanna v roce 1983. Děti si byly vědomy do určité míry činnosti v domě, ale Fred a Rose nad nimi vykonávali přísnou kontrolu.

Fredův sexuální zájem o vlastní dcery také neopadl, a když se Anna Marie odstěhovala za svým přítelem, obrátil svou pozornost k mladším sourozencům, Heather a Mae. Rodiče měli podezření, že by již šestnáctiletá Heather mohla s někým o situaci doma mluvit, proto skončila zakopaná pod vnitřní terasou, kde byl syn Stephen nucen pomáhat v kopáním díry pro svou sestru.

Vzhledem k tomu, že brutální sexuální akty Westových nevedly pokaždé k vraždě, a vzhledem k obrovskému počtu útoků bylo nevyhnutelné, že někdo jejich aktivity odhalí. V srpnu 1992 malé děvče promluvilo. Že jedna z jejích kamarádek byla osahávána otcem, který si vše točil na video. Pár dní poté se k domu manželů Westových dostavila policie. Došlo k okamžitému zatčení obou manželů s obviněním ze znásilnění nezletilých.

„Pamatuju si, že to dělalo velký hluk, když jsem to lámal, ono to praskání dělalo kravál.“

Policie popsala nález v domě jako „nechutný, hanebný a odporný“. Byla nalezena rozsáhla kolekce latexových oděvů, 99 natočených videokazet, biče, vybavení pro bondáž a spousta fotografií, na některých z nich pózovala sama Rose ale byly tam i fotky dvou nahých dcer Westových. 

Zároveň se šířily zvěsti o tom, co by mohlo být ukryto pod terasou. Mladší děti Westových byly umístěny do péče, a v té době se Rose pokusila o sebevraždu. Její syn Stephen ji však našel a podařilo se jí přežít.

Případ proti Westovým se dostal do slepé uličky, když dva klíčoví svědci odmítli poskytnout výpovědi. Detektiv Savage nadále pátral po osudu Heather, opakovaně vyslýchal Westovy děti, ale ty byly svými rodiči dobře ovlivněné a odmítaly spolupracovat.

V únoru 1994 obdržela policie povolení pro prohlídku domu a zahrady na Cromwell Street. Během prohlídky byly objeveny pozůstatky dvou mladých žen, zohavené a rozřezané. Jednou z obětí mohla být Shirley Robinsonová, ačkoli to nebylo potvrzeno. West se přihlásil k plné odpovědnosti za vraždy. Když Rose zjistila o jeho přiznání, popřela veškeré informace o smrti Heather.

Následně West nepochopitelně prozradil policii přítomnost těl ve sklepě, kde byly objeveny pozůstatky devíti obětí. Identifikace každé z nich byla komplikovaným úkolem.

Situaci popisuje profesor Bernard Knight: „Těla byla čtvrcena. Všechny hlavy odsekávány, v obratlích se zjistily malé řezy, obvykle na tomtéž místě na šíji. Dolní končetiny byly odseknuty v kyčlích, kolem hlavice stehenních kostí byly menší známky řezů. Byly provedeny se značnou zručností.“

West nadále spolupracoval a odhalil místa pohřbení první manželky Reny, milenky Anny McFall a dcery Charmaine. Ty byly všechny pohřbeny mimo obytnou část na Cromwell Street.

Naprosto šokovaným vyšetřovatelům věcně a podrobně vylíčil, jakým způsobem uškrtil vlastní dceru během hádky, kdy ona byla rozhodnutá opustit domov, a jak potom rozsekával její tělo na kusy. „Pamatuju si, že to dělalo velký hluk, když jsem to lámal, ono to praskání dělalo kravál.“ Potom líčil, jak dceři oddělil hlavu od trupu tím, že kus odpiloval a potom ukroutil, jak jí odsekal obě nohy a všechno naházel do kontejneru, aby se k tomu mohl později vrátit. Svou výpověď pronášel klidným, zcela nezúčastněným monotónním hlasem.

Během vývoje případu se Rose stále více snažila oddělit od Westa a tvrdila, že je také obětí. Nicméně policie nebyla přesvědčena o její nevině vzhledem k množství spáchaných vražd a její účasti na brutálních činech.

Spadla klec

Sebevražda a soudní proces Dne 13. prosince 1994 byl Fred West obviněn ze spáchání 12 vražd a umístěn do vazby ve věznici Winson Green v Birminghamu. Tam se pak, dne 1. ledna 1995, oběsil ve své cele pomocí zavázaných prostěradel.

Rose West se dostala před soud dne 3. října 1995 v období mediálního šílenství. Svědci, včetně její nevlastní dcery Anny Marie, poskytli svědectví o její účasti na sexuálních útocích na mladé ženy. I když se její obhájce pokusil argumentovat, že sexuální útoky nejsou důkazem vraždy, Roseina násilnická povaha a nečestnost byly pro porotu zřejmé. Dne 22. listopadu 1995 byla shledána vinnou v deseti samostatných bodech týkajících se vraždy. Odsouzena byla k doživotí, přičemž byla podmíněně oprávněna k předčasnému propuštění nejdříve po 25 letech.

Trest Rose Westové byl následně rozšířen ministrem vnitra na „celý doživotní řád“, což fakticky znamenalo, že neměla žádnou možnost podmínečného propuštění.

Existuje široký názor, že obětí páru Freda a Rose Westových bylo mnohem více než pouze 12, za které byli oficiálně obviněni.

Rose West odmítla smířit se se svým osudem a v letech 1996 a 2000 podala odvolání. Zpočátku tvrdila, že se objevily nové důkazy, které ji ospravedlňují, a později tvrdila, že mediální pozornost ji připravila o spravedlivý soud. První odvolání bylo zamítnuto, a Rose následně odvolání z roku 2000 vzdala. Zůstává ve vězení.

Dům Westových na Cromwell Street 25, známý také jako „Dům hrůzy“, byl v říjnu 1996 srovnán se zemí. Na jeho místě nyní vede cesta směrem do centra města.

Rose byla opět v centru pozornosti médií v lednu 2003, kdy se spekulovalo, že se provdala za Davea Glovera, baskytaristu rockové skupiny Slade, po zásnubách prostřednictvím dopisů. Glover popřel, že by k sňatku došlo, a tvrdil, že mediální pozornost ohledně jeho dopisů Rose mu vzala pozici v kapele.

Zdroje: radiotimes.com, serialkillers.cz, biography.com

Může se Vám líbít

Sticky Post

Čtyři lektoři z Cornell College v Iowě byli pobodáni během návštěvy parku v provincii Jilin v Číně. Útočník, 55letý muž jménem Cui, zaútočil nožem...

Sticky Post

V Rouenu, severozápadním městě Francie, policie zastřelila muže ozbrojeného nožem a železnou tyčí poté, co zapálil místní synagogu. Incident, který francouzské úřady označily za...

Krimi

Původně jej měli propustit z vězení až roku 2029, ale nakonec budou tyto Vánoce poslední, které Pistorius za mřížemi stráví. 5. ledna 2024 bude...

Sticky Post

Kriminalisté pátrají po podezřelém muži, který vyhrožoval politikům skrze dopisy. Poslal jich desítky.

Sticky Post

Ted Bundy, jméno už navždy spojené s chladnokrevnými vraždami. Jeden z nejznámějších amerických sériových vrahů, který řádil v sedmdesátých letech dvacátého století. Zabil nejméně...

Sticky Post

Dlouho očekávaný proces s obžalovaným Janem Cimickým, původně naplánován na 7. listopadu, se odkládá. Známý psychiatr měl nehodu ve svém domě.

Sticky Post

Před pár dny obletěla Česko zpráva, že se měl Jan Cimický pokusit o sebevraždu. Známého psychiatra odvezli ve vážném stavu na ARO do Ústřední...

Sticky Post

Britská zdravotní sestra Lucy Letby stráví zbytek svého života za mřížemi. Usmrtila 7 novorozeňat a dalších 6 se pokusila usmrtit, naštěstí neúspěšně.

Královská rodina

Poté, co se v posledních letech řešil v královské rodině hlavně sexuální skandál prince Andrewa, se momentálně pozornost obrátila na sestru princezny Kate –...

Krimi

Roste napětí ve společnosti, spolu s ním i počet vražd. V roce 2022 jich policie evidovala 150. Jedná se o výrazný nárůst oproti roku...

Krimi

Celý Českem otřásla tragédie v Krkonoších. Policisté, hasiči a horští záchranáři pátrali po čtyřicetileté ženě Janě a jejím tříletém synovi Adámkovi. Dvojice se dne...

Ukrajina

Ukrajinská první dáma Olena Zelenská v pondělí vyzvala svět, aby reagoval na využívání sexuálního násilí jako zbraně ve válce na Ukrajině. Prokuratura v Kyjevě...