Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Do rockového nebe se odebrala další legenda. Zemřela Tina Turner

Ze Švýcarska přišla smutná zpráva. Po dlouhé nemoci zde zemřela zpěvačka Anna Mae Bullock, již celý svět znal pod jménem Tina Turner. Interpretce hitů jako Simply the Best nebo We Don’t Need Another Hero bylo 83 let.

"Tina Turner 23117220003" by Heinrich Klaffs is licensed under CC BY-NC-SA 2.0.
"Tina Turner 23117220003" by Heinrich Klaffs is licensed under CC BY-NC-SA 2.0.

Tině Turner se říkalo „rocková babička“. Kdo takové označení použil, ten ani v nejmenším nechtěl říci, že její hudba působí zastarale. Nebo dokonce že staře vypadá ona sama. Ani náhodou, Tina Turner byla i v pokročilém věku krásnou ženou. Obdiv sklízely například její nohy, které měla pojištěny u společnosti Lloyd ‚s na několik milionů liber.

„Rocková babička“ byl výraz úcty k ženě, jejíž první hity vznikly už v 60. letech a která se na vrcholu popularity udržela až do své smrti. Tinu Turner každý fanoušek znal jako neuvěřitelně vitální ženu obdařenou úchvatným hlasem.

Narodila se 26. listopadu 1939 v Tennessee a od dětství zpívala v kostele gospely. Jako mladá odešla se svou sestrou do St. Louis, kde poznala už tehdy známého hudebníka Ike Turnera. Ten ji doprovodil na světové scény. Umělecký a manželský pár od 60. let produkoval úspěšné nahrávky. Finanční stabilita a sláva ale byly těžce vykoupeny. Ike Turner byl závislý na alkoholu a na drogách a svou ženu bil. Tina si rozvod vyprosila až poté, co přenechala Ikeovi všechna práva na jejich nahrávky. Byla pak svobodná, ale chudá. Určitou dobu byla odkázána na potravinové lístky.

V 80. letech ale její hvězda zase vyšla. Přišel hit Let’s Stay Together. A v roce 1984 vydala zásadní album Private Dancer se stejnojmenným hitem a písněmi What’s Love Got To Do With It? a Better Good To Me.

Tina byla slavnější než kdy předtím. A kolem 45. roku života se těšila statusu sexbomby. Pro film Šílený Max nazpívala nesmrtelný hit We Don’t Need Another Hero. V půli osmdesátek si pak celý svět broukal její další pecku Simply the Best. V roce 1988 se na její koncert přišlo v Riu de Janeiru podívat 182 000 diváků.

Několikrát byla i v Česku. Poprvé již v roce 1981 v Lucerně. Dalšími koncerty potěšila srdce českých fanoušků v letech 1996 a 2009. Naposledy zazpívala v pražské O2 Areně měsíc před svou smrtí, 27. dubna 2023. Ohlasy byly nadšené.

We Don’t Need Another Hero. Skutečně, dalšího hrdinu nepotřebujeme. Ale hodila by se další Tina Turner…

Zdroj: Aplausin

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...