Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Dozvuky premiéry Princezny ze Mlýna: České celebrity byly nadšené z výkonů amatérských herců! Kdo dorazil?

Zhruba před týdnem se uskutečnila premiéra divadelní pohádky Princezna ze Mlýna, a to konkrétně v Divadle Metro. V téměř vyprodaném divadle sedělo i několik známých tváří českého showbyznysu. Co na představení říkají?

Zdroj: Martin Jetel Foto
Zdroj: Martin Jetel Foto

Z amatérů profesionální herce – úkol zněl jasně. Teprve třiadvacetiletý režisér David Kastl v únoru tohoto roku založil divadelní spolek, který se skládá pouze z nadšenců do herectví, nikoli studovaných a zkušených herců. ,,Nápad vznikl ze dne na den, protože jsem nudil a říkal jsem si, že bych chtěl něco, čemu budu šéfovat pouze já. A protože miluji divadlo a herectví se věnuji od malička, volba byla jasná, svěřil se.

Po půl roce působení ve spolku si prý řekl, že nechce být stále jen na amatérské úrovni, ale na té profesionální. Rozhodl se, že nezkouší něco, co Češi znají a zároveň milují – pohádky. ,,Princezna ze Mlejna je snad srdcovka každého, řekl. A také, že měl pravdu, neboť o další termíny představení jsou velké zájmy. Je vidět, že se Davidovi povedlo divadelní spolek posunout dál, než byl před půl rokem.

Přišla řada českých hvězd. Kdo by šel na představení znovu?

U tohoto zlomového okamžiku nesměly chybět známé tváře z českého showbyznysu. Na premiéru dorazila zpěvačka Marie Pojkarová, herec Petr Batěk, influencer a účastník reality show Like House 3 Vojtěch Medlen a herečka Bára Fišerová z Modrého kódu. ,,Všichni jsou to moji známí a přátelé, tudíž tu nemohli chybět, dodal Kastl. A jak se jim to líbilo?

Bára Fišerová také hraje v divadle, její názor na celé představení je proto pro všechny herecké nadšence důležitý. A jak se zdálo, nezklamali ji. ,,Bylo to roztomilé a hezké. Oceňuji práci všech, usmívá se. Medlen byl taktéž velmi spokojen. ,,Bylo to super, šel bych znovu. Děkuji ještě jednou moc za pozvání, říká s nadšením. Ani Marie Pojkarová nešetřila chvály. ,,Krásné to bylo. Vím, co to muselo dát práce. Herci byli famózní, pochvaluje si.

Mají vyprodáno na měsíc dopředu

Divadelní pohádka je natolik úspěšná, že spolek STAR má vyprodáno na měsíc dopředu, tedy celkem 5 představení. A v Praze zůstat nechtějí. ,,Těším se, až budeme objíždět Českou republiku a dělat radost i mimopražským, těší se herec Vaše EN Nosek. Plány mají velké a nám nezbývá nic jiného, než držet palce. Nejbližší představení mají na 2. adventní neděli, tedy 4. prosince v KD Krakov.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...