Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Herec Lukáš Hejlík a přespávačka s dcerou na posedu. Čím 14letou Kláru vytáčel při natáčení show Spolu a hladoví?

Hned několik formátů dohromady spojila nová dokushow Spolu a hladoví, která se 1. dubna objevila v nabídce streamovací služby HBO Max. Hlavní roli v ní má jídlo, za kterým bude po celé republice cestovat herec a známý foodbloger Lukáš Hejlík. Parťáka mu dělá jeho 14letá dcera Klára. A jak už bylo z traileru patrné, mezi těmito dvěmi generacemi to občas pořádně zajiskří.

Zdroj: HBO Max
Zdroj: HBO Max

Nová cestopisná série je prvním tuzemským počinem Max Original a pro Hejlíka jde o splnění životního snu. „Pořád mi nedochází… já mám fakt pořad na HBO,” napsal herec na svém Instagramu loni v říjnu, kdy natáčel poslední díl na Vysočině. Během osmi dílů s dcerou Klárou zavítají i do Moravského krasu, Litomyšle a na Šumavu i do Orlických hor, Kutné Hory, na Kokořínsko a na Slovácko.

Nepůjde přitom jen o výlety za gastronomií a krásami Česka. Nová unscripted show poodhalí i hledání cesty mezi Hejlíkem a jeho dospívající dcerou, se kterou nežije už od jejích dvou let. Oblíbený herec se se svou dcerou z prvního manželství totiž vídá jen každý druhý víkend. „Co 14 dní si k sobě s mou dcerou hledáme cestu, ale když vyrazíme do přírody a nebo zajdeme na skvělé jídlo, smějeme se a poznáváme se. Na našich cestách jsou i chvíle hlubokého významného ticha, ale po každé přeháňce vyjde zase slunce,” říká Hejlík a dodává, že jako parťáka do pořadu původně navrhoval kamaráda, jeho dcera se toho prý sama chytla.

Zdá se ale, že Kláře Hejlíkové několikaměsíční zkušenost s tímto natáčením prozatím bohatě stačila. Jak prozradila na sociálních sítích: „Právě jsem tak nějak ukončila mou velkolepou hereckou kariéru. Bylo to gut, ale prosím už nikdy víc.”

Netradiční nocleh během natáčení

Série Spolu a hladoví bude i skvělým zdrojem inspirace pro výlety. Její protagonisté se podívají do jeskyně, na koupaliště a vyrazí i lanovkou na vrcholky hor. Najíst se pojedou do stovky let starých hostinců i kiosků u cesty a v jednom z dílů dojde i na velmi netradiční nocleh, přespat se rozhodnou na posedu.

„Baví mě užívat si ten úžasný mix památek, přírody a zážitků a objevovat kulinářské zázraky v těch nejzapadlejších místech naší krásné země. Velké věci v gastru se totiž dějí i na malých vesnicích,” říká oblíbený herec. Klára naopak prozradila, co ji na gastrovýletech s tátou trochu vytáčelo. Paradoxně to byl u mládeže oblíbený rituál focení každého jídla, což je u foodblogera celkem pochopitelné, a také tátova snaha vybírat pokrmy za ni a obecně podsouvat jí svůj pohled na svět.

Právě vzájemné jiskření dvou generací může být velkým lákadlem ke sledování nové show. I podle reakcí Hejlíkových fanoušků by to ze strany HBO Max mohla být trefa do černého. „Konečně motivace po x měsících znovu zapnout HBO. Moc se těším a obdivuju vaši Kláru, že do toho s tátou šla. To bych já v pubertě nedala,” píše jedna z fanynek, které se Hejlík přiznává: „Zas tak lehký to se mnou není, i o tom to bude” a trochu tajemně dodává: Těšte se na 6.díl.”

Další diskutující přiznává: „Tak na to se těším Lukáši, vás miluju od dob Ordinace” a nadšení neskrývá ani jiná Hejlíkova fanynka: „Je krásné, jaký mezi sebou máte s Klárkou vztah. Takového tátu, jako jste vy, může nejedno dítě jenom závidět. A seriál vypadá báječně, moc se těším.”

Osmidílnou cestopisnou sérii, která se bude věnovat i aktuálním tématům z oblasti foodie scény, ekologii a urbanismu, uvidí diváci po celé Evropě, v USA i Asii. „Půjde to po celém světě, tak snad někoho dostane i do Česka nebo prostě jen zvedne po zhlédnutí s děckama z gauče,” říká Hejlík s tím, že šlo o jeho životní projekt. Za jeho vznikem stojí držitel Českého lva Matěj Chlupáček, který už s HBO Europe spolupracoval na druhé sérii Terapie (ve které hrál i Hejlík) nebo na celovečerním filmu Polednice.

Společně s premiérou byl spuštěn i speciální web spoluahladovi.cz, který přináší další kulinářské a cestovatelské tipy.

Zdroje dat:
Tisková zpráva HBO Max, Médiář, Instagram, Instagram

Může se Vám líbít

Sticky Post

V seriálu Ulice, který vysílá TV Nova, dojde již brzy na rozlučku plnou trapasů a vtipných omylů. Monika odlétá tento týden na svou další...

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

Herec Jiří Bartoška obětoval vousy a vlasy pro roli v seriálu „Smysl pro tumor“. Diváci ho uvidí v roli pacienta s rakovinou mozku.

Sticky Post

Eva Perkausová, moderátorka televizních zpráv na TV Prima, brzy přivítá na svět druhého syna. Během celého jejího těhotenství se spekulovalo o tom, kdo ji...

Sticky Post

Eva Burešová začíná vážně uvažovat o ukončení kariéry. Dopadá na ni stinná strana slávy, kdy se stává obětí útoků haterů. Co Eva uvedla ke...

Sticky Post

Herec Vincent Navrátil nedávno zavítal do pořadu „7 pádů Honzy Dědka“. Mimo jiné prozradil, jakou trpí psychickou nemocí, proč nemá přítelkyni a kdo je...

Sticky Post

Dne 3. listopadu 2023 zasáhla porotce show TV Prima Česko Slovensko má talent smutná zpráva: zemřel legendární účastník Jozef Pátrovič.

Sticky Post

Herec Matthew Perry se proslavil v kultovním seriálu „Přátelé“. Nikdo nečekal, že představitel Chandlera zemře ve věku 54 let.

Sticky Post

Vlastimil Pešek a Vilma Nyklová jsou v seriálu Ulice, který běží na TV Nova, od samého začátku. Patří mezi divácky nejoblíbenější postavy, ale už dlouho...

Sticky Post

Ewa Farna oslavila třicáté narozeniny velkolepým koncertem v O2 areně, který si nenechaly ujít ani hvězdy českého showbyznysu. Co Ewa Farna pověděla po skončení...

Sticky Post

Herec Petr Vančura oznámil na sociálních sítích, že již netvoří pár s Janem Cinou. Nikdo netušil, že se sympatičtí herci před rokem rozešli.

Sticky Post

Nejen fanoušci rodinného sitcomu Krok za krokem pláčou. Zemřela hlavní představitelka Suzanne Somers, která si zahrála po boku Patricka Duffyho.