Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Herec s velkým srdcem: Keanu Reeves věnoval 70 % svého honoráře z Matrixu na výzkum rakoviny

Hvězdné manýry jsou mu cizí, nepotrpí si na drahá auta ani domy a rád pomáhá ostatním. Nyní vyplynulo na povrch, že Keanu Reeves rovněž věnoval většinu honoráře za původní film Matrix na výzkum leukémie. Není to ovšem jediné vlídné gesto, kterým Reeves potvrdil svou pověst „miláčka Hollywoodu“.

Foto: Crédito editorial: DFree / Shutterstock.com
Foto: Crédito editorial: DFree / Shutterstock.com

Filantrop každým coulem

31,5 milionu dolarů, tedy více než miliardu korun, věnoval Keanu Reeves v roce 1999 na výzkum rakoviny krve. Proč se rozhodl podpořit právě tento výzkum, je nasnadě. Zrádná nemoc byla o osm let dříve diagnostikována jeho mladší sestře Kim, která s ní zápasila dlouhých 10 let, než konečně dosáhla remise.

Ve své filantropické činnosti herec pokračoval i po uzdravení sestry a založil vlastní fond pro výzkum rakoviny. I v tomto směru však zůstává Reeves skromný.

„Mám soukromou nadaci, která funguje pět nebo šest let, pomáhá několika dětským nemocnicím a zaměřuje se na výzkum rakoviny. Nerad ji ale spojuji se sebou a nechávám ji dělat, co dělat má,“ řekl Reeves v roce 2009 deníku Ladies Home Journal.

Keanu Reeves s kolegyněmi z filmu Matrix
Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

O svůj honorář se podělil i o několik let později, když po premiérach pokračovaní Matrix Reloaded a Matrix Revolutions věnoval jeho značnou část oddělení speciálních efektů či kostýmů a svým kaskadérům dal motorky značky Harley-Davidson.

15minutové rande za půl milionu

Před více než rokem uspořádal Reeves ve spolupráci s charitativní společností Camp Rainbow Gold pro změnu unikátní dražbu, v níž nabídl sám sebe, respektive 15minutový videohovor s ním. Vítězný dražitel údajně zaplatil za krátké rande s hollywoodským hercem více než 19 000 dolarů (přibližně 450 000 korun). Výtěžek poputoval dětem s rakovinou a přispěl ke zlepšení jejich každodenních aktivit.

Sečteno podtrženo, Keanu Reeves má zkrátka srdce na dlani.

Zdroje dat:
kurzycz, New York Post, HYPEBEAST, Lidovky

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...