Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Kdo vede v anketě Český slavík 21? Organizátoři odtajnili průběžné výsledky hlasování

Měsíc před koncem hlasování odhalili organizátoři populární hudební ankety 21 nejlepších umělců z každé kategorie. Těmito kategoriemi jsou: Zpěvák, Zpěvačka, Kapela a vůbec poprvé Hip Hop & Rap, která cílí zejména na mladší diváky.

Zdroj: Český slavík 21
Zdroj: Český slavík 21

Návrat ve velkém stylu

Znovuobnovená hudební anketa Český slavík 21 je po čtyřech letech zpět a ve velkém stylu. Kromě toho, že bude nově probíhat pod taktovkou miliardáře a matematika Karla Janečka, přišli pořadatelé i s novou podobou trofeje a novým způsobem hlasování – tzv. metodou D21, jejímž autorem je právě Karel Janeček.

„Principem hlasování D21 je, že každý volič má více hlasů. Konkrétně v Českém slavíku 21 může hlasující zvolit až pět interpretů, kterým chce dát svůj hlas. Může a nemusí všechny využít. Pro sjednocení společnosti je v systému D21 důležité, že volič může vyjádřit své preference stejnou silou. Místo pouhého slova, může hlasující díky možnosti zvolit až pět favoritů, říci celou větu,” řekl k metodě Karel Janeček, prezident ankety Český slavík 21.

Zdroj: Český slavík 21
Karel Janeček
Zdroj: Český slavík 21

Galavečer odvysílá televize Nova

Hudební fanoušci mohou v anketě hlasovat až do půlnoci 5. listopadu. Po skončení hlavního hlasování mohou od 6. listopadu hlasovat ještě v kategorii Objev roku. V této kategorii lze vybírat pouze z předem nominovaných a hlasování bude ukončeno v průběhu galavečera, který proběhne 19. listopadu v Hudebním divadle Karlín a živě ho odvysílá televize Nova. V rámci galavečera budou oceněni také vítězové kategorií Absolutní slavík a Nejstreamovanější skladba na internetu. Předána bude rovněž cena Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls.

Do samotného finále je tedy času dost a hlasující mohou s kartami ještě pořádně zamíchat, podle ředitele ankety Jakuba Horáka však mohou i průběžné výsledky leccos napovědět o podobě konečných výsledků.

Jelikož do konce hlasování zbývá už jen měsíc, rozhodli jsme se odhalit abecední seznam jednadvaceti interpretů, kteří se zatím umístili na čelných místech ve svých kategoriích. Podle dosavadních výsledků hlasování je velmi pravděpodobné, že mezi vítězi bude někdo právě z nich,” uvedl Jakub Horák.

Zdroj: Český slavík 21
Jakub Horák
Zdroj: Český slavík 21

Průběžné výsledky

Jak si tedy interpreti zatím stojí? Podívejte se na 21 nejlepších z každé kategorie.

ZPĚVÁK
Bárta Václav Noid, Bendig Jan, Brodén Joakim, Callta Pavel, Cristovao Ben, David Michal, Dyk Vojtěch, Josef Mikolas, Klus Tomáš, Krajčo Richard, Landa Daniel, Macků Jan Protheus, Malátný Michal, Mareš Leoš, Navrátil Mirai, Nohavica Jaromír, Ortel Tomáš, Pokáč, Vojtek Josef, Xindl X, Ztracený Marek.

ZPĚVAČKA
Absolonová Monika, Alagia Dominique, Anna K, Bagárová Monika, Bílá Lucie, Burešová Eva, Debbi, Farna Ewa, Gunčíková Gabriela, Jandová Marta, Langerová Aneta, Lenny, Lounová Olga, Mašková Tereza, Pártlová Martina, Poláková Barbora, Rottrová Marie, Slováčková Anna Julie, Tichá Kateřina Marie, Vondráčková Lucie, Zagorová Hana.

Zdroj: Český slavík 21
Soška pro vítěze ankety Český slavík
Zdroj: Český slavík 21

KAPELA
Arakain, Čechomor, Chinaski, Divokej Bill, Dymytry, Harlej, Jelen, Kabát, Kryštof, Lucie, MIG 21, Mirai, Olympic, Ortel, Rybičky 48, Škwor, Slza, Traktor, Trautenberk, Tři sestry, Wohnout.

HIP HOP & RAP
Atmo music, CASHANOVA BULHAR, Renne Dang, DJ Wich, Dorian, Ektor, FattyPillow, Paulie Garand, Lipo, Marpo, Nik Tendo, Prago-Union, PSH, Raego, Rest, Řezník, Sharlota, Sheen Viktor, Smack One, Vladimír 518, Yzomandias.

Zdroj dat:
Český slavík 21

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...