Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Knižní novinky: Hororové příběhy z jižních Čech, napínavé thrillery a satira Branky, body, kokoti

Podívejte se na přehled nejlepších publikací, které zaplavily, nebo co nevidět zaplaví pulty knihkupectví. Na své si přijdou zejména milovníci thrillerů a tajemna, satiry a dojemných životních příběhů.

Kniha Branky, body, kokoti (kolektiv autorů), foto: Mall.cz

Branky, body, kokoti (kolektiv autorů)

Oblíbená satirická relace Branky, body, kokoti se dočkala knižního zpracování. V publikaci najdete 58 dílů formátu feminist news, 58 fejetonů a několik bonusů. A o čem bude řeč? O tématech, které vás štvou, ale báli jste se o nich mluvit nahlas!

Balzamovač (Alison Belsham)

Třetí napínavý případ inspektora Francise Sullivana dorazí na pulty obchodů 17. ledna. Příběh skotské autorky bestsellerů Tatérka a Inkoust vás tentokrát zanese do brightonského Přírodovědného muzea, v němž je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha.

Balzamovač je třetí knihou Alison Belsham.
Foto: Nakladatelství Kniha Zlín

Jihočeský horor (kolektiv autorů a Honza Vojtíšek)

Upíři, neobyčejná stvoření, duchové, vetřelci, psychopati, vlkodlaci, brutální vrazi a podobná strach nahánějící zjevení se nevyhýbají ani jižním Čechám. Přesvědčí vás o tom desítka autorů, kteří jsou součástí sbírky Jihočeský horor.

Foto: Nakladatelství Golden Dog

Nečistá hra (Victor Methos)

Thriller Victora Methose z právnického prostředí zhltnete jedním dechem. Hlavní hrdinka, advokátka Dani Rollins, je houževnatá a nekompromisní. Když dostane na starost případ mentálně postiženého teenagera Teddyho Thorna, který je obviněn z distribuce drog, je přesvědčená, že celá záležitost bude rychle vyřízená. Když však žalobci chtějí Teddyho soudit jako dospělého, začne v ní sílit podezření, že je mladík využíván jako pěšák v jakési zlověstné hře… Přijde Dani nečisté hře na kloub?

Foto: Knihy Dobrovský

Tisíce metrů ode dna (Jasmin Schreiber)

Jak to dopadá, když se na dobrodružnou pouť vydá mladá dívka Paula, jíž osud zasadí nejtvrdší ránu a mrzutý stařík Helmut, který jí paradoxně vlije do žil novou chuť do života? To odhalí kniha Tisíce metrů ode dna. Do obchodů dorazí 19. ledna.

Foto: Knižní klub

TAM (Naďa Pischová)

Historická fikce s psychologickými prvky a detektivní zápletkou. Hlavními hrdiny knihy jsou Anna s Tomášem, kteří přijíždějí do sudetské vesnice Kořenov, aby navštívili Anninu matku.

Anna ví, že první setkání podivínského Tomáše s její svéráznou matkou nebude jednoduché. Co ovšem netuší je, že je čekají i další dobrodružství. V místní hospodě se ve stejnou dobu objeví potomek německé rodiny vystěhované po válce, Heinz, a spleť nejasností je odstartována…

Foto: Knihy Dobrovský

Milý Bene (Halina Pawlowská)

Milý Bene… tak začínají všechny příběhy, pocity a vzpomínky, které si autorka vyměňuje s bratrem své první lásky. Pokud hledáte laskavé, milé a pohodové čtení, nebudete z nové knihy Haliny Pawlowské zklamaní.

Foto: Nakladatelství Motto

Na Zemi jsme na okamžik nádherní (Ocean Vuong)

Dopis adresovaný matce, která si jej nikdy nepřečte… Debutový román Oceana Vuonga je strhujícím a emocionálním přiběhem, jenž odkrývá rodinnou historii. Ta začíná ještě před jeho narozením ve válečném Vietnamu a dává matce nahlédnout do okamžiků svého života, které nikdy nepoznala. V románu nechybí ani surový pohled na otázky rasy, společenské vrstvy, sexuality a maskulinity.

Foto: Nakladatelství Vyšehrad

Zdroje dat:
Dtabazeknih.cz, Knihy Dobrovský, Kosmas, Knižní klub, Golden dog

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...