Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Kultura

Komedie Srdce na dlani míří do kin. Tohle jsou důvody, proč byste si tento film neměli nechat ujít!

Již zítra 20. ledna vstupuje do kin nová česká komedie Srdce na dlani pod taktovkou režiséra Martina Horského a producenta Tomáše Hoffmana, kteří jsou podepsáni pod diváckým hitem Ženy v běhu. Tvůrci film Srdce na dlani označují jako komedii “pro všechny, kteří věří na lásku.“ To však není jediný důvod, proč byste měli zajít do kina. Proč stojí za to vidět tento film?

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Hlavní téma – láska

Jak už bylo řečeno, hlavní myšlenkou filmu je láska. Láska, která se na věk nebo na místo neohlíží. Aneb nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat jednoduše kdykoliv a kdekoliv. „V komedii Srdce na dlani se proplétá několik příběhů o lásce, která temperamentně zasáhne do života starších, mladších i nejmladších hrdinů. A zamilují se dokonce i baseti Váleček a Šalina. Věřím, že naše nová komedie udělá divákům v kinech radost a potěší je stejně jako Ženy v běhu,“ vzkazuje divákům režisér a scenárista Martin Horský.

Smích zaručen

Pokud jste přišli do kina v pochmurné náladě, budete z něj s velkou pravděpodobností odcházet s úsměvem na tváři. S oddechovou komedií Srdce na dlani zapomenete na všechny starosti a budete se smát od ucha k uchu všem povedeným momentkám a hláškám. Samotný film je podle Polívky usměvavý, příjemný, chytrý, pracuje s humorem a obsahuje „pramínky, které se krásně slévají do jednoho hustého copu“. Důvod, proč se vydat do kina, herec shrnuje: „Protože v životě mnohých je radosti málo. Srdce na dlani je na stupnici začínající dole u morouství a končící u bezuzdného veselí až vysoko nahoře.“

Bolek Polívka a Eliška Balzerová v partnerském vztahu po 50 letech

Foto: Anna-Marie Křížová
Eliška Balzerová a Bolek Polívka na slavnostní premiéře
Foto: Anna-Marie Křížová

Někdejší spolužáci Bolek Polívka a Eliška Balzerová vytvořili v romantické komedii jednu ze zamilovaných dvojic. Naposledy se jako pár objevili před 50 lety v rámci absolventského představení na Jamu. „Před padesáti lety jsme také hráli milostnou dvojici, to bylo trochu veselejší,“ smála se herečka. „Když jsem tenkrát dozvěděl, že se Eliška narodila taky na Valašsku, pro mě to byl jasný signál, že jednou bude mojí ženou. Povedlo se mi to až po padesáti letech,“ dodal Polívka, který tak naznačil, jakým směrem se bude ve filmu vyvíjet jeho postava pouličního klauna v důchodu, který okouzlí Elišku Balzerovou coby majitelku pojízdné kavárny.

Bolek a Vladimír Polívkovi poprvé v rolích otce a syna

Foto: Miloš Schmiedberger
Vladimír a Boleslav Polívkovi na novinářské projekci
Foto: Miloš Schmiedberger

Na filmovém plátně se poprvé objeví Boleslav a Vladimír ve vztahu otec a syn. Dvojce společně hrála již v divadle, takže jsou spolu skvěle sehraní. Polívka. „Vladimír je výborný od dětství, takže ani nemám obavu, že to nějak pokazí. Respektuji ho takového, jaký je, a co mi taky zbývá…My máme řeč těla. Vladimír hezkého těla a já stárnoucího těla,“ rozesmál Bolek Polívka přítomné na novinářské projekci. „A on mi tím chtěl taky říct, že jsme roli otce a syna zvládli. S tátou se mi hraje skvěle,“ dodal Vladimír.

Zážitek pro pejskomily

Zdroj: CinemArt
Vladimír Polívka s basetem Válečkem
Zdroj: CinemArt

V romantické komedii si přijdou na své i milovníci psů. Ve snímku se totiž objevují i dva baseti Váleček a Šalina, kteří se do sebe zamilují. „Když jsem napsal, že tam budou baseti, tak nás lidé od zvířat varovali, že to je tvrdohlavé plemeno, neposlouchá, ale my jsme si říkali, že ten baset má skvělý výraz pro kameru a byla by škoda ho nevyužít. Je dojemný, zároveň komický. Nebylo to úplně jednoduché, ale měli jsme tam Vladimíra Polívku, který má zkušenost se psy,“ uvedl Horský.

„Ten pes byl línější než já, a to jsem byl na vozíku. Ale měl skvělý výraz,“ komentoval natáčení s Válečkem Vladimír Polívka. Musíme dát režisérovi i herci za pravdu – baseti byli ve filmu naprosto boží!

Poklona od zkušené herečky Elišky Balzerové

Během novinářské projekce vysekla poklonu režisérovi Martinu Horskému samotná herečka Eliška Balzerová. „Já bych chtěla panu režisérovi složit poklonu. Film jsem viděla poprvé na premiéře a musím říct, že udělal režisérskou zkoušku na jedničku, protože staří bardi říkali, že mít na place děti a psy je vražda. A já si myslím, že sis s dětmi i psy tak krásně poradil, ten malý chlapec by měl dostat cenu Českého lvíčete, kdyby byla, takže to byla opravdu krásná práce. Nejen se zvířaty, ale i s námi. Děkuji, pane režisére,“ nešetřila chválou.

Foto: Miloš Schmiedberger
(zleva) Bolek Polívka, Eliška Balzerová a Jana Pidrmanová
Foto: Miloš Schmiedberger

Lidskost

Autoři zachytili ve filmu přirozenou lidskost, čehož si na novinářské projekci všiml i náš fotograf Miloš Schmiedberger. „Film Srdce na dlani mě nesmírně zaujal svojí lidskostí a hlavně tím, že obsahuje příběhy třech generací. Je to film o lásce, vztazích, vzájemném respektu a úctě ke každému věku. V současně nabídce nejen filmových produkcí, ale i televizních seriálu se tento film svojí lidskostí a popisem vzájemných vztahů absolutně vymyká nějaké dnešní dramaturgii. K tomuto filmu vzhlížím s velkou úctu, v mnoha pasážích jsem se i částečně rozplakal,“ přiznal Schmiedberger.

Foto: Anna-Marie Křížová
Herecká delegace na slavnostní premiéře filmu Srdce na dlani
Foto: Anna-Marie Křížová

Tak co, přesvědčili jsme vás, abyste zašli do kina na Srdce na dlani? Pokud ano, nebudete litovat. Věřte nám.

Zdroj: Totalfilm

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...