Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Legendární Rocky Sylvester Stallone slaví 75. narozeniny

Americký herec, režisér, scenárista, ale i úspěšný malíř s italskými kořeny proslul především jako představitel boxera Rockyho Balboy, Ramba a hrdina mnoha dalších akčních filmů. Bojového ducha zdědil po své matce Jackie, jež byla astroložkou, zápasnicí a propagátorkou ženského wrestlingu. Připomeňte si život jedné z největších filmových hvězd všech dob, která dnes slaví 75 let.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Nelehké začátky

Michael Sylvester Gardenzio Stallone se narodil 6. července 1946 v New Yorku do rodiny italského kadeřníka Francesca Stallonea a americké astroložky a promotérky ženského wrestlingu GLOW Jacqueline Stallone (rozené Labofish). Rodina si nežila nijak dobře. Sylvester se navíc narodil s částečně ochrnutým obličejem kvůli porodním komplikacím, což mělo za následek vadu řeči. Stával se terčem posměchu svých spolužáků. Jeho dětsví rozhodně nebylo ukázkové, trpěl hyperaktivitou, pocity méněcennosti, dopouštěl se kapesních krádeží a během dvanácti let života ho vyhodili ze třinácti škol.
Po rozvodu rodičů se přestěhoval s matkou a bratrem do Philadelphie. Krátce nato se začal zajímat o box a snil o kariéře herce a scenáristy. Po studiu na American College ve Švýcarsku se vrátil do USA, kde pokračoval na Miami University. Po jejím absolvování se přestěhoval do New Yorku. Cesta na vrchol však byla v jeho případě trnitá. Sylvester neměl mnoho peněz, bydlel v levném hotelu a o jeho scénáře nebyl zájem. Živil se prodejem ryb, pečením pizzy, jako vyhazovač nebo čistil lví klece v zoo. V roce 1970 dokonce přijal roli v erotickém filmu Italský hřebec.

Oscarový Rocky

Na začátku 70. let se již začal objevovat v několika menších filmových a seriálových rolích, zásadní zlom však přišel až v roce 1975. Po zhlédnutí zápasu Chucka Wepnera s Muhammadem Alim se mu v hlavě zrodil nápad na film Rocky. Sepsal scénář a představil ho producentům, které jeho nápad nadchl. Film se dočkal celosvětového úspěchu a vysloužil si deset nominací na Oscara, z čehož tři proměnil (nejlepší film, režie, střih). Rocky udělal ze Sylvestera Stallonea hvězdu a otevřel mu dveře k dalším rolím.

Zdroj: Shutterstock
Sylvester Stallone jako Rocky Balboa
Zdroj: Shutterstock

Mezi jeho nejúspěšnější snímky patří všechna další pokračování Rockyho, série snímků Rambo, Tango a Cash, Kriminál, Demolition Man, Cliffhanger, Nájemní vrazi, Expendables: Postradatelní, Zpátky do ringu nebo Plán útěku.

Osobní život Sylvestera Stallonea

Sylvester Stallone je dvakrát rozvedený a od roku 1997 potřetí ženatý s bývalou modelkou Jennifer Flavin. Společně mají tři dcery – Sistine, Sophii a Scarlet. S první manželkou Sashou Czack počal dva syny – Sagea a Seargeoha. Sage zemřel v červenci 2012 a Seargeoh trpí autismem.
Kromě herectví a sportu je Stalloneovým koníčkem také umění – především olejomalba. Malování se hollywoodská legenda věnuje desítky let, a ne bez úspěchu. V roce 2011 měl Sly svou první výstavu ve Švýcarsku.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...