Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Kultura

Na co zajít v říjnu do kina: Přehled filmových premiér

Životní příběhy velikánů, ale také snímky plné zvratů, strhujících zápletek, humoru, dobrodružství i napětí. Podívejte se, jaké filmy vám naservírují česká kina v nadcházejících dnech.

Zdroj: BONTONFILM
Zdroj: BONTONFILM

Karel

Do soukromí i duše legendárního zpěváka a malíře Karla Gotta umožní nahlédnout dokumentární film režisérky Olgy Malířové Špátové – Karel. Režisérka natáčela se zesnulým umělcem po dobu jednoho roku. Výsledkem její práce je více než dvouhodinový dokument, jenž zachycuje Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburgu, ale především v jeho domácím prostředí. Ať už v Praze, na chalupě, nebo na vsi, kde trávil dětství. Snímek vstoupí do kin 7. října.

Malířka a zloděj

Dokumentární snímek mladého norského režiséra Benjamina Ree učaroval festivaly, kritiky i diváky. Ústřední postavami filmu jsou mladá česká umělkyně Barbora Kysilková žijící v Norsku a zloděj (Karl Bertil-Nordland), který odcizí dva její obrazy. U soudu ho Barbora osloví, aby jí stál modelem pro portrét. Postupně se mezi nimi začne vytvářet jen těžko uvěřitelný vztah a zároveň vzniká neoddělitelné pouto, jež tyto lidské bytosti navždy spojí.

Neznámý

Koprodukční film z dílny rumunského režiséra Bogdana George Apetriho předestírá příběh čtyřicetiletého policejního inspektora Floriana Ispareho (hraje Bogdan Farcas). Toho stáhne vášnivý vztah k mladé atraktivní učitelce Stele do víru dluhů a bezvýchodnosti, vedoucích k jeho neodvratnému pádu na lidské dno. O strhující zápletku není v tomhle akčním krimi thrilleru nouze. Do kin na něj můžete zajít od 14. října.     

Vlk a lev: Nečekané přátelství

Neznámý není jediným interesantním snímkem, který se od 14. října objeví na velkém plátně. Francouzský režisér Gilles de Maistre přichází s dobrodružným rodinným filmem Vlk a lev: Nečekané přátelství. V kanadské divočině svede osud dohromady mladou dívku (hraje Molly Kunz) s mláďaty dvou obávaných šelem a dá vzniknout přátelství, které nemá obdoby. Film by si neměl nechat ujít žádný milovník němých tváří. Režisér se navíc obešel bez jakýchkoliv digitálních triků a snímek se natáčel se skutečnými zvířaty.

Zdroj: Archiv UniFrance
Zdroj: Archiv UniFrance

Venom 2: Carnage přichází

Vyhlížená marvelovka se už několikrát dočkala odkladu. Naposledy měla vstoupit do českých kin 16. září, termín byl však změněn na 14. října. Všichni fanoušci charismatického Brita tak nepochybně doufají, že tentokrát už se ho opravdu dočkají. A co se od prvního dílu změnilo? Tom Hardy se snaží i nadále sžít s mimozemským symbiontem Venomem. Na scéně se ale znovu objevuje sériový vrah Cletus Kasady (Woody Harrelson), kterému se podaří utéct z vězení a stává se dalším hostitelem.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Duna

Od 21. října si přijdou na své fanoušci sci-fi. Do kin zamíří remake kultovního díla Duna, který zrežíroval ostřílený kanadský režisér Denis Villeneuve. Ten stojí za takovými snímky jako Sicario: Nájemný vrah, Zmizení, Příchozí nebo Blade Runner 2049. Film Duna pojednává o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření – melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti umožňující cestování vesmírem.

Zdroj: Shutterstock

Halloween zabíjí

Kdo se rád bojí, ten může od 21. října zamířit do kin na pokračování kultovní hororové série Halloween. Už podruhé se ujal režie David Gordon Green. Příběh filmu Halloween zabíjí začíná tam, kde předchozí díl skončil. Zraněná Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) odjíždí v doprovodu dcery a vnučky do nemocnice a v protisměru se k jejímu hořícímu domu řítí hasiči. V jeho útrobách je v ohnivém pekle uvězněný zabiják Michael Myers, který ji celý život pronásleduje. Ukáže se však, že nejen kočky mají sedm životů…

Zdroj: Shutterstock
Zabiják Michael Myers
Zdroj: Shutterstock

Kurz manželské touhy

Režisér Radek Bajgar vztahovou komedií Kurz manželské touhy tematicky navazuje na svůj předcházející úspěšný snímek Teorie tygra. Tentokrát však nepřináší příběh o tom, jak ze vztahu utéct, nýbrž jak v nevyhovujícím vztahu žít. V nové české komedii přijíždí pět manželských párů do luxusního resortu na kurz ambiciózního párového terapeuta (Jiří Bartoška), aby do svých životů vrátily vášeň a touhu. Místní duchovní guru (Vojtěch Kotek) zastává teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti, duševní i tělesné, tzv. metodě pevného objetí. Hlavní hrdinka Helena (Lenka Vlasáková), tak dlouho čelí výčitkám manžela Bedřicha (Stanislav Majer), že tiskne málo, až ho jednou obejme nebezpečně pevně. Snímek se objeví v kinech od 28. října.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...