Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Nejlépe placení herci Hollywoodu: Žebříčku dominuje slavný Brit

Magazín Variety odhalil platy hollywoodských herců. Mrkněte na hvězdnou sestavu, které díky natáčení nových filmů přistanou či přistály na účtech pohádkové sumy. Tušíte, kdo drží prvenství?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Daniel Craig

Svým výdělkem všechny suverénně převálcoval Brit Daniel Craig. Ten si díky pokračování satirické krimi komedie Na nože (Knives Out) přilepší o 100 milionů dolarů, tedy více než 2 miliardy korun. Zatímco první díl Knives Out vyrobila společnost Media Rights Capital a distribuovala Lionsgate, pokračování bude probíhat pod taktovkou streamovací služby Netflix, jež odkoupila práva ke druhému a třetímu dílu. Filmy Netflix se jen zřídkakdy dostávají do kin, společnost tak automaticky platí hercům i bonusy, které odpovídají předpokládaným podílům z tržeb. I to je důvod, proč si Daniel Craig přijde na ohromující částku.

Dwayne Johnson

Na druhém místě skončil kalifornský rodák Dwayne Johnson. Za snímek Red One inkasoval od Amazonu zatím 30 milionů dolarů. Jeho plat se však dle odhadů vyšplhá díky předpokládaným podílům z tržeb na asi 50 milionů dolarů. Scénář k chystanému filmu připravuje Chris Morgan, s nímž se Dwayne Johnson nesetkává pracovně poprvé. Morgan píše scénáře také k sérii Rychle a zběsile.

Zdroj: Shutterstock
Dwayne Johnson
Zdroj: Shutterstock

Will Smith a Denzel Washington

O bronzovou příčku se dělí Will Smith a Denzel Washington. Oba si díky novým filmům přišli na 40 milionů dolarů. Smith je inkasoval za životopisné drama podle skutečné události Král Richard: Zrození šampiónek (King Richard). Snímek vypráví příběh Richarda Williamse, trenéra a otce slavných tenistek Venus a Sereny. Denzel Washington si je vydělal natáčením krimi thrilleru Střípky (The Little Things).  

Will Smith
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
Denzel Washington
Zdroj: Shutterstock

Leonardo DiCaprio a Mark Wahlberg

V závěsu za hereckou dvojicí skončil Leonardo DiCaprio s 30 miliony dolary za roli v chystané a hvězdně obsazené komedii Don’t Look Up. V ní si kromě DiCapria zahrají i Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Meryl Streep, Ariana Grande, Chris Evans nebo Matthew Perry. Na stejnou částku si přišel i Mark Wahlberg za kriminální drama z roku 2020 Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential).

Zdroj: Shutterstock
Leonardo DiCaprio
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
Mark Wahlberg
Zdroj: Shutterstock

V žebříčku nechybí ani herečky Julia Roberts, Jennifer Lawrence a Sandra Bullock. Díky připravovaným snímkům si připíšou na bankovní účet 20–25 milionů dolarů. Nechají tak za sebou slavné herecké kolegy Toma Cruise či Roberta Pattinsona. Cruise utržil za Top Gun: Maverick 13 milionů dolarů, Pattinson si přijde za roli ve filmu The Batman na „pouhé“ tři miliony dolarů.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...