Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Nejočekávanější prosincové premiéry: Do kin míří Matrix, norská Popelka a Spielbergův muzikál

Česká kina uvedou do Vánoc hned několik očekávaných snímků. Mezi nimi i Matrix, který se vrací po dlouhých 18 letech. Dočká se stejného úspěchu jako předchozí díly série? A co takový norský remake naší Popelky? Ukáže se, že originál je jen jeden, nebo bude naopak příjemnou podívanou?

Zdroj: Vertical Ent.
Zdroj: Vertical Ent.

West Side Story

Legendární příběh o vášnivé rivalitě dvou pouličních gangů a romantické lásce dvou mladých lidí v prostředí New York City roku 1957 se vrací od 9. prosince na filmová plátna. Režie se ujal génius ověnčený několika Oscary Steven Spielberg. V hlavních rolích se představí Ansel Elgort a úplný nováček ve filmovém průmyslu Rachel Zegler.

West Side Story
Zdroj: Falcon

V remaku si zahrála také tanečnice a herečka Rita Moreno, která se objevila už ve West Side Story z roku 1961.

Tajemství staré bambitky 2

Pohádka Tajemství staré bambitky se stala oblíbenou stálicí televizního programu a není proto divu, že se dočkala po 10 letech volného pokračování. Do kin vstoupí 9. prosince, a i tentokrát se můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Tomáše Kluse, Kamilu Janovičovou, Jiřího Lábuse nebo Miroslava Vladyku. Nově se k nim připojí mj. Veronika Khek Kubařová nebo Václav Noid Bárta.

„Královna Julie je nová postava. Byla jsem strašně šťastná, že u toho můžu být, mám totiž moc ráda Bambitku jedničku. A dlouho jsem si nebyla úplně jistá, že se to fakt děje. Já bych filmu popřála, aby oslovil tolik lidí jako ta jednička. To, že televizní pohádka, která by neměla nějakou kinoambici, dokázala takovou věc, že je takhle legendární, je krásné.  Když jsem zveřejnila na Instagramu, že se toho budu účastnit a že se točí dvojka Tajemství staré bambitky, tak mi přišly stovky nadšených zpráv, jak se lidi strašně těší. To byl fakt zázrak, protože to nebyl ten záměr a stejně se to stalo. Přála bych si, aby se dostala k mnoha lidem a dělala radost,“ uvedla Veronika Khek Kubařová.

Veronika Khek Kubařová
Zdroj: Bioscop

O tom, že navázat volně na jedničku nebylo úplně jednoduché, promluvil scenárista Evžen Gogela.

Když odpovím pohádkově – bylo to pro mě peklo,“ uvedl se smíchem Gogela.  „První díl skončí, hlavní hrdinové se vezmou a příběh je uzavřen. A když má pokračovat, je člověk trochu v úzkých. Musíte navázat, a to je u pohádky velice složité. Nový příběh musí fungovat sám o sobě i pro ty, kteří první díl třeba neviděli. Ale tady se vlastně poměrně atraktivně sám narýsoval,“ říká scenárista a dodává: „Dvojka je opět o lásce a taky o způsobu vládnutí, správném nebo nesprávném. A pak je tam rodinné téma, jak vychovávat děti a vést je ke smysluplnému a slušnému životu.“

Spider-Man: Bez domova

Tom Holland se již potřetí vrací jako Spider-Man. Vůbec poprvé je ale ve filmové historii odhalena totožnost Spider-Mana, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man proto požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v jiných vesmírech. Vedle Toma Hollanda se můžete těšit na Zendayu, Marisu Tomei nebo Jamieho Foxxe. Do kin zamiřte od 16. prosince.

Spider-Man: Bez domova
Zdroj: Falcon

The Matrix Resurrections

Svět Matrixu otevře své virtuální brány 23. prosince. Režie se již počtvrté ujala Lana Wachowski. Tentokrát vám naservíruje 148 minut sci-fi a akce, přičemž hlavní roli sehrají dvě zcela odlišné pilulky.

Neo (Keanu Reeves) žije už téměř dvacet let zdánlivě poklidný život. Navštěvuje terapeuta, který mu předepisuje modré pilulky. Potkává každý den Trinity (Carrie-Anne Moss), ale navzájem se nepoznávají. Jednoho dne narazí na Morphea, který mu nabídne červenou pilulku, aby znovu otevřel svou mysl Matrixu.

The Matrix Resurrections
Zdroj: Vertical Ent.

Tři přání pro Popelku

Udělat remake legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem vyžaduje notnou dávku odvahy. Severská pocta české filmové klasice přináší její moderní velkolepou verzi, nové kostýmy, scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů a v neposlední řadě i dávku kouzel.

Tři přání pro Popelku
Zdroj: Bontonfilm

Režie se ujala Cecilie A. Mosli a v hlavních rolích se představí Cengiz Al (princ) a Astrid S (Popelka), která kvůli roli podstoupila trénink jízdy na koni i výcvik lukostřelby. Na to, jak se tvůrcům a hercům nová verze pohádky povedla, se můžete přijít do českých kin podívat od 23. prosince.

Zdroje dat:
Bioscop, Falcon, Unie filmových distributorů, ČSFD

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...