Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Ondřej Urban tipoval výsledky ankety Český slavík 21. A jak to vidíte vy?

Dnes večer proběhne v Hudebním divadle Karlín dlouho očekávaný galavečer Český slavík 21, který se na scénu vrátil po čtyřech letech. Téměř 1,6 milionu hlasů poslalo v rámci spravedlivého hlasovacího systému D21 Karla Janečka do finále 12 interpretů v hlavních kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Kapela a nově Hip Hop & Rap. Koho favorizuje na nejvyšší umístění moderátor rádia Evropa 2 a TV Óčko Ondřej Urban? A kdo se podle něj stane Absolutním slavíkem?

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Anketu Český slavík 21 pod křídly miliardáře Karla Janečka čeká nová éra – éra bez mnohonásobného vítěze Karla Gotta. „Pro spoustu lidí už to „nebude ono“, ale věřím, že tahle soutěž přinese zase nové příběhy. Ovšem myslím si, že žádný už nebude takový jako příběh Karla Gotta. Takový fenomén nejde okopírovat ani napodobit. Máme tady jiné zpěváky, a hlavně jinou dobu, ve které je podle mě těžký vytvořit takovou hvězdu a osobnost jakou byl Karel Gott. Karel byl prostě jen jeden,“ tvrdí moderátor Ondřej Urban.

Ondřej jako moderátor rádia Evropa 2 a televize Óčko má perfektní přehled o české hudební scéně, a proto jsme s ním probrali všechny hlavní kategorie této populární ankety. Kdo podle něj získá zlaté, stříbrné a bronzové slavíky?

Zpěvák roku

Tato kategorie je zcela nejsledovanější. Všechny totiž zajímá, kdo obsadí první příčku po úmrtí nejuznávanějšího a nejpopulárnějšího zpěváka Karla Gotta.  „Za mě vyhraje Marek Ztracený. Má skvěle rozjetou kariéru, má spoustu hitů a taky spoustu fanoušků, kteří ho vynesou až na vrchol,“ tipuje moderátor. Na druhou pozici favorizuje Pokáče. „Jeho písničky mají tolik nápadů a vtipů, že si zaslouží být na bedně,“ je přesvědčený Ondřej Urban. A kdo se podle něj umístí na třetí příčce? „Richard Krajčo. Za mě je to tutovka, že se umístí v TOP 3.“

Tip Ondřeje Urbana na Zpěváka roku:
1. místo – Marek Ztracený
2. místo – Pokáč
3. místo – Richard Krajčo

Foto: Miloš Schmiedberger
Ondřej Urban ve studiu rádia Evropa 2
Foto: Miloš Schmiedberger

Zpěvačka roku

Mezi nominovanými zpěvačkami se opět vyskytla spousta výrazných jmen. Kromě největší favoritky na celkové prvenství Lucie Bílé se do žebříčku nejoblíbenějších zpěvaček dostaly například Monika Absolonová, Ewa Farna, Aneta Langerová nebo Olga Lounová. V nejlepší dvanáctce se umístila také Lenny, jež patří mezi Ondrovo horké kandidátky na umístění. „Lenny je podle mě top česká zpěvačka. Myslím si, že skončí druhá,“ tuší moderátor. O příčku níže dle jeho slov skončí Ewa Farna. „Ewa Farna umí nejenom ve studiu, ale i naživo, což ukázala na vystoupení s Karlovarským Symfonickým Orchestrem.“ Na prvním místě se podle něj překvapení konat nebude. „Mám rád tradice a Lucie Bilá si tuhle tradici zaslouží,“ má jasno.

Tip Ondřeje Urbana na Zpěvačku roku:
1. místo – Lucie Bílá
2. místo – Lenny
3. místo – Ewa Farna

Foto: Miloš Schmiedberger
Moderátor Ondřej Urban
Foto: Miloš Schmiedberger

Kapela roku

Není žádným překvapením, že se v této kategorii objevily skupiny jako Kryštof, Lucie, Mirai, Slza nebo Ortel.„Mě momentálně nejvíc baví kapela Mirai. Kluci šlapou jako skvěle promazanej stroj, pravidelně vydávají alba a téměř z každýho vydanýho singlu je rádiovej hit,“ uvedl Urban, který kapelu Mirai zařadil na celkové druhé umístění. „Kluci mají našlápnuto na velkou kariéru, a přesto jsou pořád pohodoví a pokorní.“ Na zlaté příčce vidí kapelu Kryštof, která je v jeho očích momentálně nejlepší v České republice. „Mají největší hity a největší koncerty,“ dodal. Na třetí místo umístil stálici Kabát. „Bez Kabátů na pódiu by to snad ani nebyl ten pravý Slavík,“ je přesvědčený.

Tip Ondřeje Urbana na Kapelu roku:
1. místo – Kryštof
2. místo – Mirai
3. místo – Kabát

Foto: Miloš Schmiedberger
Ondřej moderuje společně s Petrem Říbalem Večer na maXXimum.
Foto: Miloš Schmiedberger

Hip hop & Rap roku

Hip Hop & Rap je nová kategorie, jež má k obnovené anketě přitáhnout mladší hlasující. „Hodně mě překvapilo, že zrovna tenhle žánr má svou vlastní kategorii. Ale mám z toho radost, protože jsem na hip hopu odkojenej, takže za mě palec nahoru,“ má radost 32letý moderátor, který na prvním místě jednoznačně vidí Viktora Sheena. „Jeho album Barvy je bezkonkurenční. Druhý podle něj skončí Yzomandias a třetí PSH. „Celej label Yzomandiase má velkej fame, a to se tady projeví. PSH je pro mě srdcovka a kapela, na které jsem vyrostl,“ řekl Urban a dodal: „Věřím, že takhle to má i spousta dalších lidí.“

Tip Ondřeje Urbana na Hip hop & Rap roku:
1. místo – Viktor Sheen
2. místo – Yzomandias
3. místo – PSH

Na závěr gala večera se tradičně vyhlašuje také kategorie Absolutní slavík. Podle Ondřeje Urbana se jím stane Lucie Bílá. Až do 19. listopadu mohli diváci také hlasovat pomocí SMS pro Objev roku, ve kterém byli nominování Annabelle, Bert & Friends a Michal Horák. Jak to celé dopadne, se dozvíme už dnes večer.

Foto: Miloš Schmiedberger
Ceny pro vítěze ankety Český slavík
Foto: Miloš Schmiedberger

Abecední seznam dvanácti interpretů, kteří se v hlasování umístili na čelních místech ve své kategorii:

Zpěvák: Bárta Václav Noid, Cristovao Ben, Dyk Vojtěch, Klus Tomáš, Krajčo Richard, Landa Daniel, Navrátil Mirai, Nohavica Jaromír, Ortel Tomáš, Pokáč, Vojtek Josef a Ztracený Marek.

Zpěvačka: Absolonová Monika, Bagárová Monika, Bílá Lucie, Burešová Eva, Farna Ewa, Jandová Marta, Langerová Aneta, Lenny, Lounová Olga, Pártlová Martina, Vondráčková Lucie a Zagorová Hana.

Kapela: Chinaski, Divokej Bill, Dymytry, Jelen, Kabát, Kryštof, Lucie, Mirai, Ortel, Rybičky 48, Slza a Škwor.

Hip Hop & Rap: Atmo music, Ektor, Paulie Garand, Lipo, Marpo, Nik Tendo, PSH, Raego, Řezník, Sharlota, Viktor Sheen a Yzomandias.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...