Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Premiéra filmu Zbožňovaný: Kdo hrál klíčovou roli v ohlasech a kdo se slavnostního večera nezúčastnil?

Ve čtvrtek 23. září proběhla v Lucerně slavnostní premiéra celovečerního filmu Zbožňovaný. Na slavnostním večeru nechyběla početná delegace včetně Jiřího Bartošky, který ztvárnil titulní roli. „Vždy jsem chtěl pro natáčení oslovit Jiřího Bartošku a vždy jsem k tomu sbíral odvahu,“ uvedl režisér a scenárista Petr Kolečko. Přinášíme vám exkluzivní reportáž z premiéry nové české komedie.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Hlavní hrdina scénáře, uznávaný pediatr na maloměstě, ve filmu udržuje dlouholetý mimomanželský poměr. Titulní role se po 5 a půl letech ujal legendární Jiří Bartoška, který na premiéru dorazil ve skvělé náladě. „Je pravdou jedna věc. Člověku je 74 let a filmy se píšou pro třicetileté holky a čtyřicetileté chlapy. A když přišel pan Kolečko, že mi nabízí tuhle roli, tak jsem říkal probůh“. Moc se tam nemluví, protože jsem tam v té afázii, což mi vyhovovalo. Také tam moc nechodím, jsem tam hodně v posteli, takže to všechno byly věci, abych si řekl, že to chci zkusit,“ sdělil herec s nadsázkou po odpoledním promítání.

Role tajné milenky se ujala Ivana Chýlková, jež na otázku moderátora Libora Boučka, zda by opět přijala pozvání od Petra Kolečka, odpověděla: „Musela bych si to opětně přečíst.“ Není tajemstvím, že už v přípravách se poupravoval scénář, pokud to bylo ku prospěchu věci. I při samotném natáčení se stávalo, že dialogy byly upravovány tak, aby se v nich herci cítili komfortně.

Foto: Miloš Schmiedberger
Martina Czyžová
Foto: Miloš Schmiedberger

V příběhu o tom, že ani zbožňovaný dědeček a všemi oblíbený pediatr není zcela dokonalý dále hrají Zuzana Kronerová, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Martina Czyžová nebo Štěpán Kozub.

Pro Martinu Czyžovou, jež ve filmu ztvárňuje vnučku ústřední postavy, byl snímek Zbožňovaný prvním filmovým projektem. Jak si mladá herečka užila natáčení s hvězdným hereckým obsazením? „Člověk se třese nervozitou a má najednou pocit, že nic neumí a že je to jen nějaký sen. Jsem všem vděčná, že jsem s nimi mohla pracovat, a když je tu mám vedle sebe, tak jim alespoň poděkuji. Děkuji vám strašně moc,“ uvedla mladá herečka na pódiu po odpolední projekci.

Petra Hřebíčková se již objevila v režisérském debutu Petra Kolečka, romantické komedii Přes prsty. Pokud bych mluvila sama za sebe, tak s Petrem jsme už byli přátelé. Byla jsem trošku otrkanější a Petr určitě také, takže to pro mě bylo určitě příjemnější natáčení než u filmu Přes prsty,“ řekla herečka na slavnostní premiéře.

Foto: Miloš Schmiedberger
Petra Hřebíčková
Foto: Miloš Schmiedberger

Po komedii Přes prsty se jedná o Kolečkův druhý režisérský počin. K snímku Zbožňovaný má však osobní vztah, jelikož příběh je inspirován jeho vlastním dědou. Když rodině oznámil, že chce natočit film o záletném dědečkovi, dočkal se pozitivní reakce. „Rodina to brala v pohodě. Moje máma jako lingvistka razí názor, že tomu literárnímu dílu nesmí nic stát v cestě.“ A právě Kolečkova maminka hrála klíčovou roli i v ohlasech na film. „Měli jsme předpremiéru v srpnu v Karlových Varech, kde jsem mluvil s mámou. Ta je důležitá, protože to je podle jejího otce.“ Na slavnostní premiéře nám talentovaný režisér a scenárista přiznal nervozitu. „Jsem pořád nervózní. Ta doba je teď navíc těžká, lidé do kina moc nechodí. Ale věříme, že na to do kina zajdou. Těm, co to zatím viděli, se film líbí,“ řekl Kolečko.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Na slavnostní premiéru dorazily také různé osobnosti. Mezi známými tvářemi se objevili například Jakub Kohák, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Andrea Pomeje, Helena Uldrichová a samozřejmě také Aneta Vignerová, jež je partnerkou Petra Kolečka. Slavnostní premiéry se naopak nezúčastnili Zuzana Kronerová, Štěpán Kozub a Jiří Langmajer.

Foto: Miloš Schmiedberger
Igor Konyukov, Helena Uldrichová a Pavel Pásek
Foto: Miloš Schmiedberger

I přes nelichotivé recenze filmových kritiků jsme odcházeli z premiéry nadšeni. Sice tento snímek pravděpodobně nebude získávat prestižní ocenění, avšak divák se u něj zaručeně pobaví a možná se zamyslí nad svými rodinnými i milostnými vztahy. Za naši redakci je to skvělá oddechovka a určitě ji doporučujeme vidět.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...