Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Tomáš Magnusek o zákulisí natáčení filmu Stáří není pro sraby: Kdo chtěl pořád pivo a kdo utíkal na ryby?

Před několika dny jsme se zúčastnili projekce nového filmu Tomáše Magnuska s názvem Stáří není pro sraby, jenž se může pyšnit hvězdným hereckým obsazením. Který známý herec obsadil poslední volnou roli a kdo byl vybrán jako poslední možná varianta? Režisér nám také prozradil několik perliček z natáčení. V čem ho pobavil například Luděk Sobota a Rudolf Hrušínský? Projekce se zúčastnili i někteří herci včetně Jiřího Krampola, který se rozpovídal o scéně s legendárním pilotem Formule 1 Emersonem Fittipaldim.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

V novém snímku Stáří není pro sraby se pod režisérskou taktovkou Tomáše Magnuska sešla herecká esa – Jaroslava Obermaierová, Lilian Malkina, Luděk Sobota, Jiří Krampol, Jan Přeučil, Ladislav Frej a Rudolf Hrušínský, který obsadil poslední volnou roli. „Obsazení bylo jasné, ale pořád jsem nevěděl, kdo bude hrát roli dědečka, a nakonec to dělal pan Hrušínský,“ přiznal režisér. O Rudolfu Hrušínském je známé, že je to vášnivý rybář. „Jakmile se dotočilo, už někam mazal na ryby,“ dodal se smíchem Magnusek.

Samotné natáčení si chválil i Luděk Sobotka. „Nejvíc se mi líbilo, že jsem dost času strávil tím, že jsem mohl pít pivo. Tomáš Magnusek si na to zvykl, a dokonce mi to pivo i často dával. Myslím si, že se film celkem povedl, takže jsem spokojený,“ sdělil herec pro náš portál.

„Luděk pořád chtěl pivo a já říkal, že ne, takže jsme se pořád hádali, kdy ho bude a nebude mít,“ komentoval Sobotkovu pivní zálibu režisér Magnusek.

Foto: Miloš Schmiedberger
Jan Přeučil, Jiří Krampol, Luděk Sobota a Rudolf Hrušínský ve filmu Stáří není pro sraby
Foto: Miloš Schmiedberger

Ke čtveřici kamarádů se v průběhu filmu přidá Ladislav Frej, jenž byl do filmu vybrán jako poslední možná varianta. Režisér totiž původně zamýšlel, že se postavy Viktora Krásy ujme Karel Gott, který bohužel zemřel dříve, než se začalo točit. Tuto roli měl následně zaujmout Josef Laufer, což znemožnily vážné zdravotní potíže.

„Karla Gotta jsme s tím scénářem oslovili, ale nikdy se nekonalo žádné setkání. Krampol to s ním řešil, setkali se, poslali mu scénář, ale pak už to mělo průběh, jaký mělo, takže jsme nikdy nepodepsali smlouvu. Pak přijal roli Josef Laufer, vysvětlili jsme mu všechno, ale pak upadl do bezvědomí a je v něm dodnes. Takže to nakonec do třetice všeho dobrého hraje Láďa Frej a je v tom moc dobrý,“ řekl Magnusek v nedávném rozhovoru pro náš portál.

Foto: Miloš Schmiedberger
Ladislav Frej a Jiří Krampol ve filmu Stáří není pro sraby
Foto: Miloš Schmiedberger

Snímek, v němž si kamarádi plní poslední přání, je také unikátní v tom, že v něm malou roli ztvárnil dvojnásobný mistr světa Formule 1 Emerson Fittipaldi. Svou roli hrál pouhý den. „Fittipaldi přijel na natáčení, když byl covid. Udělal si testy na covid a hrál tam sám sebe. Ten fór je v tom, že Krampol jde a kolem něj rychle proletí auto a on na to auto řekne „Jak jezdíš, ty hovado. Si myslíš, že seš Fittipaldi nebo co?“ A otevřou se dveře a vystoupí reálný Fittipaldi,“ smál se Magnusek nad scénou, která během projekce pobavila i všechny přítomné diváky.

„Bylo to úžasný. Když krouhal zatáčky, měl jsem srdce až v krku. Ale pak jsem ho asi dost odvařil, když jsem se ho zeptal: „Máš ty ještě vůbec řidičák?“ A on nerozuměl a jen řekl „Sí,“ popsal Krampol vtipnou historku z celého natáčení. A jaký byl Fittipaldi v jeho očích? „Byl strašně bezvadnej, naprosto přirozenej a příjemnej. Já jsem říkal, že jsem měl takovej sen zajezdit si s Fittipaldim a to se mi splnilo,“ vzpomínal na brazilskou automobilovou legendu Jiří Krampol, který během natáčení odřel Ferrari za sedm a půl milionu. „Já teda nejsem moc dobrý řidič. Za pět minut jsem věděl, kudy jet, jenže to už bylo pozdě,“ žertoval s nadsázkou Krampol.

Foto: Miloš Schmiedberger
Jiří Krampol a Emerson Fittipaldi ve filmu Stáří není pro sraby
Foto: Miloš Schmiedberger

83letý herec také přiznal, že z vlastní zkušenosti ví, že stáří není pro sraby. „Jsem sice starej, ale snažím se si to nepřipouštět. Protože jakmile zapadnete do důchodcovských myšlenek, tak to je konec,“ řekl herec a dodal: „Toho nerudnýho dědka v sobě samozřejmě mám. Mám v háji koleno, měl jsem přetržený vazy. A ten, kdo bolest kolene nezažil, tak si nedovede představit, co je to za strašný handicap. Ještě před třemi lety jsem hrát 4 hodiny denně tenis, mně to nevadilo. Najednou nic, to je hrozný.“

Pokud očekáváte film Stáří není pro sraby v českých kinech, budete zklamáni. Důvod nám režisér vysvětlil: „Dneska jde každý týden do kin nový český film, proto jsme se rozhodli, že film do kin nepůjde. Promítali jsme ho ve čtyřech nebo pěti místech, kde se film točil. Měl jsem radost, že na to lidi přišli a bylo plno. Bylo to fajn.“ Film bude uveden televizí Prima, kdy přesně to bude, se však zatím stále neví. „Film je už v televizi. A už je to jen na ní, kdy to odvysílá,“ dodal Magnusek na závěr.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...