Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Kultura

V listopadu míří do kin několik filmových trháků: Jaké si určitě nenechat ujít?

Šokující příběh módního domu Gucci, česká vánoční komedie ve stylu Lásky nebeské, thrillery, které zvednou tep nebo životopisná dramata inspirovaná skutečnými příběhy tenisových legend Sereny a Venus Williams a kanadské zpěvačky Céline Dion. Při sledování těchto filmů budete hltat s chutí nejen popcorn, ale i každou scénu.

Zdroj: Forum Film
Klan Gucci, Zdroj: Forum Film

Eternals

Marvelovka s novou generací nesmrtelných superhrdinů vstoupí do kin již 4. listopadu. Salma Hayek si zahraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Richard Madden všemocného Ikarise, Angelina Jolie divokou bojovnici Thenu, Gemma Chan lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani kosmickou silou poháněného Kinga, Lia McHugh věčně mladou, a přitom prastarou Sprite, Ma Dong-seok (Don Lee) mocného Gilgameshe, Barry Keoghan samotáře Druiga, Brian Tyree Henry inteligentního vynálezce Phastose a americká neslyšící herečka Lauren Ridloff superrychlou Makkari. A co bude mít tahle desítka superhrdinů za úkol? Vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojila proti nejstaršímu nepříteli lidstva – Deviantům. Snímek je unikátní i tím, že se v něm objeví první otevřeně homosexuální superhrdina (Phastos), první homosexuální polibek i LGBT rodina.

Zdroj: Marvel
Angelina Jolie jako Thena ve filmu Eternals
Zdroj: Marvel

Hrana zlomu

Pokud lze některý český thriller označit za skutečně vydařený a nervy drásající, pak je to Hrana zlomu. Snímek režiséra Emila Křižky už mohli filmoví fanoušci zhlédnout v rámci mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Od 4. listopadu vstupuje rovněž do kin po celé republice. Po dobu téměř 90 minut budete s napětím sledovat osudy dvou disfunkčních rodin. První z nich tvoří Kateřina s Robertem, kteří vychovávají svou malou dcerku v luxusní moderní vile, ale jejich domácnost lze jen těžko označit za harmonickou. Druhá rodina se skládá z dospělého Viktora a jeho matky, kteří žijí společně v polorozpadlém domě na samotě.

Zdroj: Febiofest
Štěpán Kozub jako Viktor ve filmu Hrana zlomu
Zdroj: Febiofest

Poslední noc v Soho

Sen, nebo děsivá realita? Tahle otázka se bude honit hlavou studentce módního návrhářství Eloise (Thomasin McKenzie), které se po přestěhování z ospalé anglické vesničky do životem pulzujícího Londýna začínají zdát podivné sny. V nich se vrací časem do šedesátých let, do proslulé londýnské čtvrti Soho a nočního klubu Café De Paris, kde se potkává s talentovanou zpěvačku a tanečnici Sandie (Anya Taylor-Joy). Eloise brzy zjistí, že Sandie byla zavražděna a ve skutečnosti nemusí být jen výplodem její fantazie, ale reálnou lidskou bytostí, která ji z minulosti zoufale volá o pomoc… Na thriller režiséra Edgara Wrighta můžete zajít od 11. listopadu.

Anya Taylor-Joy na premiéře filmu Poslední noc v Soho
Zdroj: ČTK

Přání Ježíškovi

Romantická česká komedie, zasazená do kouzelného období Vánoc, vstoupí do kin rovněž 11. listopadu. Režisérka Marta Ferencová ji přirovnává k britské klasice Láska nebeská. „Je tam velká paleta emocí, typů postav, vztahů. Baví mě, že každou chvíli děj přeskakuje z jednoho příběhu do druhého, že to nenudí a diváka to táhne stále dopředu,“ vysvětluje slovenská režisérka.
Přání Ježíškovi není nouze o humor, emoce i dávku nefalšované romantiky a sentimentu. V hlavních rolích se představí ostřílení herci Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Richard Krajčo nebo Petr Vaněk.  

Zdroj: Bioscop
Zdroj: Bioscop

Hlas lásky

18. listopadu dorazí do českých kin Hlas lásky, snímek volně inspirovaný životem kanadské superhvězdy Céline Dion. Zpěvačku ztvárnila sama autorka scénáře a režisérka filmu, francouzská herečka, zpěvačka a režisérka Valérie Lemercier.

„I já jsem velkou část svého života strávila na jevišti, v divadlech, v šatnách. Vím, co jsou dlouhé štace, jídla spolykaná před zrcadlem, potřeba zaplnit prostor, mít každý večer svůj hlas a tělo, které mě nezklamou. Cítila jsem vřelost publika i samotu, která přichází po představení,“ uvedla ke snímku Valérie Lemercier.

Zdroj: Bioscop
Valérie Lemercier ve filmu Hlas lásky
Zdroj: Bioscop

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun

Milostný dopis novinářům odehrávající se v detašované redakci amerických novin ve fiktivním francouzském městě 20. století, který oživuje sérii reportáží publikovaných v časopise „Francouzská depeše“. Snímek byl původně zamýšlen jako muzikál, ale režisér Wes Anderson se rozhodl od tohoto žánru nakonec upustit. Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun slibuje nezapomenutelný filmový zážitek nejen svým perfektním zpracováním a námětem, ale i hvězdným obsazením. Od 18. listopadu na něj můžete zajít do kin a znovu se přesvědčit o talentu oscarových herců a hereček Adriena Brodyho, Benicia Del Tora Christopha Waltze, Tildy Swinton nebo Frances McDormand. Ve filmu si zahráli také Bill Murray, Owen Wilson nebo Léa Seydoux.

Zdroj: Shutterstock
Bill Murray
Zdroj: Shutterstock

Klan Gucci

Versace není jediným italským módním domem, kterým v 90. letech otřásla tragédie. Klan Gucci vypráví skutečný příběh legendární značky a jejich představitelů. Odhaluje tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta a ani vražda… Snímek vstoupí do kin 25. listopadu a v hlavních rolích se objeví přesvědčivá Lady Gaga a herci Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto a Jeremy Irons.

Zdroj: Forum Film
Adam Driver a Lady Gaga jako Maurizio Gucci a Patrizia Reggiani (dříve Gucci)
Zdroj: Forum Film

Král Richard: Zrození šampiónek

Životopisné drama zatím nepříliš ostříleného režiséra Reinalda Marcuse Greena rozhodně patří k těm nejočekávanějším. Přináší totiž příběh Richarda Williamse (Will Smith), trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán, jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. Král Richard: Zrození šampiónek se v českých kinech objeví od 25. listopadu.

Zdroj: Shutterstock
Tenistky Serena a Venus Williams
Zdroj: Shutterstock

Zdroje dat:
Bioscop, Unie filmových distributorů, ČSFD, Cinema City

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...