Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Móda

Ani děsivá nehoda ho nezastavila a dnes může být inspirací pro každého muže. Českého modela si vybral Armani

Chystal se na závody v kulturistice a cítil se v životní formě. Osud tomu chtěl ale jinak a po děsivé autonehodě se mu na dlouhé měsíce změnil život. Lukáš Veitl se ale popral s nepřízní, dostal se zpět do formy a ve světě modelingu zažívá skvělý úspěch. Po finalistovi Muže roku sáhla světová značka Giorgio Armani.

Zdroj: Lukáš Veitl
Zdroj: Lukáš Veitl

Byl jste závodníkem v naturální kulturistice, proč jste se tehdy rozhodl pro tento sport?

Celý život jsem byl vedený ke sportu, jako malý jsem závodně lyžoval a hrál tenis, který byl pro mě vlastně takovou spojkou k budoucímu cvičení a zároveň mi dodal disciplínu, kterou jsem měl poté příležitost zužitkovat právě u naturální kulturistiky. Ta si na ní z velké míry dost zakládá.

Zažil jste nepříjemnou nehodu, co se tehdy stalo?

Bohužel tomu tak bylo, v přípravě na Mistrovství Evropy, nás s tátou při cestě do Plzně čelně srazilo auto. A co na tom bylo nejhorší? Ten co do nás narazil za to také nemohl, viník od nehody ujel a nikdy se ani nedopátral.

Jak dlouho jste se z toho dostával a jak nepříjemné to bylo?

Na JIP jsem byl asi čtrnáct dní. To bylo opravdu nepříjemné už jen kvůli tomu, že člověk vidí všechna další ošklivá zranění všude kolem. Potom to byly zhruba tři měsíce, kdy jsem byl upoutaný na lůžko, bohudík se moje největší zranění dalo léčit konzervativně, tudíž jsem se zády nemusel na operaci. Postupem času se mi ale začala objevovat zranění, která na první pohled nebyla úplně zřetelná nebo spíš nebyla životně ohrožující. Nerehabilitoval jsem tedy pouze se zády, ale také s ramenem, což jsem následně musel zakončit plánovanou operací oboustranné kýly, kterou jsem si během autonehody také poškodil.

Zdroj: Lukáš Veitl

Jak jste se s tím zvládl poprat v hlavě? Nepropadnout poraženeckým myšlenkám?

Popravdě řečeno právě tyto negativní myšlenky byly na tom všem úplně nejhorší. Dá se říct, že pár hodin před nehodou jsem se cítil na absolutním vrcholu, fyzicky i psychicky. Stačila jedna sekunda a celý život se rázem může změnit. Nebudu lhát, že prvních pár týdnů jsem se v tom skutečně topil. Přeci jen jsem se z každodenního aktivního života nemohl z ničeho nic ani postavit, tudíž psychická nálož to byla opravdu obrovská. Největší zlom, ale proběhl, když se lidi začali dovídat, že to zničené auto z televize je naše. Pak přišla neskutečná vlna podpory a motivace z řad fanoušků na Instagramu a především od rodiny, která mě neskutečně hnala se ze všeho dostat. A co bych poradil ostatním? I když se člověk cítí na samém dně a nemá žádnou motivaci, vždy je tady někdo nebo něco, co vám může dát neskutečný náboj se s tím poprat a dostat se zpátky na vrchol.

Po nehodě jste začal znovu cvičit a dnes jste ve skvělé formě. Plánujete nějaké další závody v kulturistice?

Děkuji! Šlo to dost postupně, defacto jsem začínal úplně od začátku. Během prvního měsíce po nehodě jsem zhubnul třicet kilogramů. Díky Bohu jsem ale měl se cvičením zkušenosti, tak jsem věděl, jak zase tělesnou hmotnost vrátit.

Zároveň jste začal s modelingem a akcí Muž roku. Co vám ta soutěž dala?

Soutěž Muž roku mi dala plno zkušeností a především mi otevřela dveře do českého showbyznysu. Nedílnou součástí umístění se v Muži roku byla také světová modelingová soutěž v Karibiku, což je pro mě v tuto chvíli z hlediska zkušeností, ta největší.

Jak hodnotíte modeling v Česku? Zkuste popsat stav a kvalitu celého odvětví.

Ten rozdíl oproti jiným krajinám je obrovský, ale myslím si, že je to především naší mentalitou. Ta je samozřejmě úplně odlišná například od té zámořské. V Americe jsou herci a modelové bráni jako hvězdy a je jedno, jestli už dosáhli hmatatelného úspěchu, nebo zatím ještě ne. Lidé k nim prostě vzhlížejí a jsou inspirací. V Česku se setkávám s tím, že si lidé úspěch spíše závidí, i když startovací pozici má každý stejnou.

Po soutěži si vás do svých řad vybral jako modela vybral Armani, jak se to stalo?

Popravdě? Štěstí! V rámci světové soutěže byly castingy do světových agentur, která zastupují firmy jako Dolce Gabbana, Under Armour nebo třeba právě Giorgio Armani. Po každém focení, které jsme tam měli, byly agenturám zasílány jednotlivé fotky. Z těch si pak značky vybírají své modely. Já jsem nic takového v té době netušil a asi až po měsíci mi dorazil e-mail od agentury z New Yorku, že jsem v užším výběru modelů na tvář značky Giorgio Armani.

Zdroj: Lukáš Veitl

To je skvělé! A co pro vás právě tohle znamená?

Nevěřil jsem svým očím a jen se mi potvrdilo to, co si myslím už delší dobu. Člověk by neměl přestat snít, protože sny se plní. V mailu stálo, že v první půlce roku se mi ozvou. Každopádně už jen spojení s takovým gigantem mě dostalo do magazínu Miami Living, což je jeden z největších magazínů v Americe.

Máte v plánu se zúčastnit i dalších soutěží krásy?

To je otázka spíše na Davida Novotného z Muže roku, jestli mě ještě někam vyšle (smích).

Jaký byl největší zážitek, který jste zažil ve světě modelingu?

Největším zážitkem nebo spíš překvapením bylo, když kluci z Venezuely přijeli na soutěž s celým týmem lidí kolem sebe. To bylo pro nás ostatní docela vtipné, když jsme tam byli každý sám za sebe. A to jsou přesně ty rozdíly v přístupu jednotlivých zemí k modelingu.

Jaký je váš dlouhodobý cíl v tomto odvětví?

Mým hlavním cílem je udělat si jméno, a to nejenom v Čechách, ale i v zahraničí. Ta návaznost mezi agenturami je neskutečná. V únoru jsem měl svoji stránku v Miami Living a hned v březnu jsem byl pozvaný do Milána, takže se to už pěkně rozjíždí.

Máte přítelkyni, jak to zvládá, když kvůli modelingu často cestujete, fotíte s jinými ženami a máte jistě i spoustu fanynek?

Zvládá to statečně, jsem si plně vědom toho, že to nemá jednoduché. V modelingu se navíc nosí spíše působit nezadaně a v uvozovkách dostupně. Ale myslím si, že časem pochopila, co to pro mě znamená a vychází mi tak vstříc, čehož si moc vážím.

Vedle modela a sportovce jste také influencer a musím říct, že přesně vy pro mě splňujete význam slova influencer. Ukazujete svým fanouškům správné hodnoty ve vztahu k ženám, motivujete mladé ke zdravému stylu života, cvičení bez steroidů, zdravé stravě, a zároveň ukazujete, že i když vám osud hodí klacky pod nohy, dokážete se vrátit silnější. Jak vnímáte tuhle svou roli a vliv na fanoušky?

Děkuji, toho si vážím. Od prvního dne, co jsem si založil sociální sítě je vnímám, jako dokonalého prostředníka k oslovení velké sorty lidí a tím pádem je chci motivovat a posouvat k jejich cílům. A neskutečně mě žene dopředu podpora a reakce lidí, kteří sledují můj život. Samozřejmě velkou výhodou je také monetizace v rámci spoluprací, kterou už mám paradoxně na stejné úrovni jako modeling.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Hledání po nezvěstných pokračuje poté, co se část budovy zřítila a způsobila záplavy u elektrárny Enel poblíž Boloně.

Sticky Post

V Zambii došlo k tragické události, kdy osmdesátiletá Američanka při safari v národním parku Kafue zemřela po útoku slona na vozidlo. Ostatní cestující utrpěli...

Sticky Post

V jednom slovenském mĕstĕ byl nedávno zastřelen hnĕdý medvĕd, který bĕhem svého řádĕní zranil pĕt lidí. Tato událost vyvolala značný zájem veřejnosti, zejména díky...

Sticky Post

Tragická událost zasáhla východní Nĕmecko nedaleko Lipska, kde se autobus FlixBus převrátil na dálnici A9, přičemž nejménĕ pĕt osob zahynulo a další utrpĕly zranĕní.

Byznys

Po pátečním vzletu letadla Alaska Airlines z Portlandu, Oregon, došlo k odtržení nevyužívaných kabinových dveří. Šéf Boeingu, Dave Calhoun, nyní přiznal chybu společnosti poté,...

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

Už sedmnáct let se věnuje Hanka Kynychová a její tým část svého času dětem z dětských domovů. V rámci projektu Hejbeje se a zpívejte s Hankou Kynychovou...

Sticky Post

Dlouho očekávaný proces s obžalovaným Janem Cimickým, původně naplánován na 7. listopadu, se odkládá. Známý psychiatr měl nehodu ve svém domě.

Sticky Post

Již 13. listopadu 2023 startuje na obrazovkách TV Nova reality show Big Brother. Na co se diváci mohou těšit a v čem se bude...

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Sticky Post

Herec Petr Rychlý spadl z pódia a přivodil si zranění, kvůli kterému neodehraje představení „Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)“ na Otáčivém hledišti v...

Sticky Post

Věra Mikulcová se zúčastnila prestižní soutěže profesionálních kulturistů Olympia Masters v Rumunsku a její fanoušci jásají: probojovala se mezi nejlepší!