Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Móda

Pražský týden módy končí. Přinesl odvážné dekolty, nálož extravagance i zrod módního génia

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se chýlí ke svému konci. Dnes večer návštěvníky čeká poslední afterparty a poté odejde letošní jarní edice do věčných lovišť. Než se tak ale stane, pojďte se podívat, co nejzajímavějšího pražský týden módy přinesl. Jaké kolekce FW22 mají šťávu, kdo popustil uzdu své fantazii a jak zní jméno nové vycházející hvězdy?

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Kolekce Pavola Dendise FW22, foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Módní génius Tomáš Němec

Stejně jako v uplynulých letech, i letos se konala tradiční přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent. V rámci ní představili své kolekce čtyři začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě portfolií. O titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře tentokrát zabojovali tři studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Tomáš Němec, Tobias Schubert a Jaroslav Vích a absolventka Katedry designu Technické univerzity v Liberci a současně studentka Fakulty umění a designu UJEP Vendula Menšíková. Vítězem se stal Tomáš Němec, jenž svou kolekcí s názvem „Thank God I’m an Atheist“ inspirovanou filmem Lux Aeterna francouzského režiséra Gaspara Noého všem přítomným vytřel zrak.

Sexy crop topy a bolerka, korzetové topy kombinující hedvábí a transparentní tkaninu, nesmrtelná černá, modely zdůrazňující siluety a ženskost a v neposlední řadě výrazné sluneční brýle, které vznikly ve spolupráci s designérem Janem Pančochou. Chic kolekce Tomáše Němce propracovaná do nejmenších detailů ve vás vyvolá špetku pochybností, kdy si zákonitě musíte položit otázku: „Sedím ještě na pražském týdnu módy, nebo jsem se právě ocitl/a na pařížském týdnu módy a luxusní přehlídce Balmain?“ Modely Tomáše Němce mají jen krůček k vysoké krejčovině a nestydíme se říct, že by tenhle talentovaný designér mohl z fleku sekundovat kreativnímu řediteli značky Balmain – Olivierovi Rousteingovi.

Hluboké dekolty mají zelenou

Když je řeč o ženskosti, nelze opomenout odvážné a hluboké dekolty, které do svých kolekcí FW22 letos zařadilo hned několik designérů. Michael Kováčik, Pavol Dendis nebo LAFORMELA, za níž stojí dvojice designérů Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová, dávají jasně najevo, že přichází čas zahodit stud, možná i top nebo spodní prádlo a odhalit své přednosti. Tato trojice módní tvůrců současně převedla jedny z nejzajímavějších kolekcí vůbec a nelze se tak divit, že už patří mezi stálice MBPFW.

Na prvním místě kreativita

Hlavní myšlenka a koncepce Ateliéru designu oděvu a obuvi na Pražské UMPRUM pod vedením prof. Liběny Rochové je zaměřena na kreativní pojetí oděvní formy. Hlavní roli při tvorbě kolekce hrají svobodomyslnost, udržitelnost a výtečné řemeslné zpracování, což se koneckonců promítá i do kolekce FW22. Milovníci minimalismu a tradičních linií modely UMPRUM pravděpodobně neocení, zato milovníci extravagance a umění musí vrnět blahem.

Vanda Janda zůstala věrná svému stylu

Zapomenout nesmíme ani na slovenskou designérku Vandu Jandu, která svou kolekci Full Time Star o 24 modelech představila závěrečný přehlídkový den. Vanda zůstala věrná svému tradičnímu glamour stylu, který se nese v duchu pastelových odstínů, svůdných mini, pštrosího peří, výrazného tylu, flitrů nebo mašlí.

Zdroje dat:
TZ MBPFW, MBPFW, ELLE, Harper’s Bazaar

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...