Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Návrháři opět obléknou panenky Barbie. Výtěžek z jejich dražby poputuje do Klokánku

Startuje další ročník charitativního projektu Pink Carpet: Helping Dolls. Již popáté spojili síly návrháři z Čech a zahraničí, aby pomohli dobré věci. Celkem 37 designérů z oblasti módní, ševcovské a šperkařské navrhlo a ušilo šaty pro 43 panenek Barbie, plus jim vytvořilo kompletní styling. Dražba unikátních panenek proběhne 28. června v hotelu Augustine na Malé Straně. Výtěžek poputuje Fondu ohrožených dětí – Klokánek a třem rodinám v nelehké životní situaci. Loni se podařilo vybrat úctyhodných 667 000 korun.

ZZdroj: Archiv Helping Dolls
Zdroj: Archiv Helping Dolls

Pomoc dětem bez rodin

S nápadem Helping Dolls přišel módní návrhář Adam Ptáček. Reálnou podobu mu však vtiskl zakladatel projektu František Anděl. Ten ve spolupráci s designéry, společností Mattel a dalšími partnery pomáhá dětem bez zázemí či rodinám v nouzi. Na projektu se významně podílí i Pasáž českého designu, v níž jsou panenky před dražbou každoročně vystavovány a zpřístupněny veřejnosti.

Zdroj: Archiv Helping Dolls
Zdroj: Archiv Helping Dolls
Zdroj: Archiv Helping Dolls
Zdroj: Archiv Helping Dolls

Mezi letošními ambasadory jsou Plodková a Polívka

Ambasadory letošního ročníku jsou herečky Bára Kodetová Šporclová, Jana Plodková, Petra Bučková a také herec Vladimír Polívka. Na tvorbě panenek se (jako už v minulosti) podílí značka Blažek, sourozenci Ponerovi, návrháři Ivana Mentlová, Dominika Kozáková, Zdeňka Imreczeová, Zuzana Kubíčková, Pavel Berky, Eva Vontorová či Hermine Khalaf Pogosyan. Slovenskou scénu reprezentují Lay Sedlaková, Michaela Hriňová, Katarína Karlíková nebo Fero Mikloško.

Poslední ročník pod lupou

V rámci posledního galavečera, který proběhl v listopadu 2019, se vybralo 667 000 korun. Ambasadorkami ročníku byly herečky Simona Postlerová, Sara Sandeva nebo Hana Maciuchová. Helping Dolls tak byla jednou z posledních společenských událostí, na které se nedávno zesnulá umělkyně objevila.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Dáma s velkým D

Veřejností milovaná a talentovaná herečka Hana Maciuchová zemřela 26. ledna letošního roku. Od roku 2016 se léčila s rakovinou prsu. Spjatá byla především s Divadlem na Vinohradech, v němž působila několik desítek let. Představila se zde v celé řadě inscenací, mimo jiné v představení Obchodník s deštěm, Zločin a trest či Cyrano z Bergeracu. Zahrála si také na Letních shakespearovských slavnostech ve hře Hamlet.

Filmoví a televizní fanoušci si ji mohou pamatovat především ze snímků Lucie, postrach ulice, Samotáři, Prázdniny pro psa a v neposlední řadě z Krkonošských pohádek. Natočila seriály Nemocnice na kraji města, Ulice či Chalupáři.

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Cestování

Představujete si Švédy jako svalnaté a neohrožené Vikingy s plnovousem, kteří se rvou do krve o to, co jim patří, a nebojí se nahlas...