Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Ostrý střet mezi TMBK a Vojtou Drahokoupilem rozdělil diváky i celebrity. Na čí straně jste vy?

Tvůrce satirických koláží Tomáš Břínek alias TMBK se postaral o pořádnou kontroverzi. Svým posledním příspěvkem, který vznikl v reakci na odchod zpěváka Vojty Drahokoupila z reality show Survivor, rozdělil diváky i celebrity na dva tábory. „Gratuluju, jsi fakt šikula,“ vzkázal Drahokoupil Břínkovi, který si navzdory kritice myslí, že nic nepřestřelil. Je koláž v rámci satiry v pořádku, nebo je to přece jen trochu přeš čáru?

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Známý grafik a satirik je známý tím, že si rád dělá srandu ze známých osobností. Nejvíce se vysmívá hlouposti, ale tentokrát je terčem jeho posměchu mladý zpěvák Vojtěch Drahokoupil, který dlouhodobě bojuje s duševními potížemi.

V minulosti bral zpěvák také antidepresiva, která musel kvůli soutěži vysadit, a možná proto skončil v dlouho očekávané reality show Survivor prakticky hned na jejím začátku. Účastnil se pouze jedné jediné soutěže, pak se omluvil svým spoluhráčům a kvůli psychickým problémům odstoupil.

„Doufal jsem, že tady to pokořím. Ale bohužel to tak není. Včera jsem prožil něco, co jsem nezažil už rok a půl. Co to způsobilo, člověk nikdy přesně neví. Ale je to samozřejmě stres a také to, že jsem hypochondr a připouštím si dost věcí. Mrzí mě to, ale cítím na sobě, že by to tu bylo horší a horší. Nejde s tím fungovat. Nechci, ale musím odstoupit ze soutěže,“ sdělil Vojta.

Jeho rychlý odchod vyvolal vlnu rozporuplných reakcí, ke kterým se přidal i známý grafik a satirik Tomáš Břínek alias TMBK, jenž na Instagramu sdílel fotku Drahokoupila v reality show, jemuž vložil do úst větu: „Nikdo mi neřekl, že tady může pršet a že tady nejsou restaurace.“ V popisku mu pak pogratuloval „k přežití deseti hodin aneb když si spleteš Survivor s Like Housem“.

Na výsměšná slova reagoval i sám Drahokoupil. „Gratuluji k přiživení na lidské nemoci aneb když víš úplný hovno o tom, co je panická ataka a naháníš čísla na vnitřní bolesti. Přál bych ti jeden den v kůži člověka s touhle nemocí. Ať se daří,“ ulevil si Vojta v komentářích pod příspěvkem.

Sám autor koláže vysvětlil své stanovisko. „Nemyslím, že jsem něco přestřelil, myslím, že spíš přestřelil on, když se do něčeho takového hlásil,“ vyjádřil se pro Super.cz Břínek. „Místo něj by tam byl určitě rád někdo jiný, kdo by neodstoupil hned v prvním kole. Příště doporučuji nejdříve navštívit psychologa a zjistit, jestli je můj stav na něco takového připraven,“ doplnil.

Zpěvák posléze sdílel článek Super.cz na svém instastories a vzkázal Břínkovi. „Máš opravdu málo zákulisních informací, abys sypal taková moudra. To, že diváci viděli jeden díl, je záležitost střihačů, ne má. Kolik jsem byl na ostrově dní a nocí a co se doopravdy stalo, se lidé dozvědí, ale tvoje drzost a antipatie je teda nepopsatelná,“ nebral si servítky.

Drahokoupila se zastaly i známé tváře, například zpěvák Ondřej Ruml. „Tohle není úplně sranda, možná přecenil svoje síly… Chtěl zkusit, jestli to dá, chtěl to překonat, a před celým národem pak i s vědomím toho, že se mu spousta z vás bude smát, přiznal, že to nedá. Respekt a úcta,“ uvedl.

Podporu vyjádřily také herečky Veronika Khek Kubařová nebo Elizaveta Maximová. „Baví mě jeho satira, ale tohle je podle mě velmi nepovedené. Strašně mě mrzí, že psychické a fyzické problémy nemají ve společnosti stejnou váhu,“ myslí si herečka Khek Kubařová.

 „Tohle je jeden z důvodů, proč ještě pořád psychické nemoci nejsou brány vážně a proč se lidé bojí o nich mluvit. Kdyby si tam kluk zlomil nohu, tak se tu nikdo nesměje,“ napsala pod jeho příspěvek DJka Andrea Pomeje.

Foto: Anna-Marie Křížová
Grafik a satirik Tomáš Břínek
Foto: Anna-Marie Křížová

Ne každý byl však jeho vtípkem pohoršen. „Achjo. Rok 2022 a lidi u tebe ještě pořád překvapuje nekorektní humor,“ vzkázala TMBK herečka a členka humoristického tria 3v1 Nikol Štíbrová. Břínek se také hájil tím, že si nedělal srandu z panické ataky, ale jen „z hlouposti do téhle šílenosti, když vím, že v sobě mám.“

A jak to vidíte vy? Pobavila vás tato koláž, nebo je to i na vás příliš velké sousto?

Zdroj: Blesk, Super.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...