Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Přeživší pasažéři pobouřili veřejnost: Po havárii letadla si udělali šťastné selfie kousek od umírajících hasičů

Na peruánském Mezinárodním letišti Jorgeho Cháveze v Limě málem došlo v pátek 18. listopadu k velkému neštěstí. Letadlo společnosti Latam Airlines se tam z dosud neznámých důvodů srazilo s hasičským vozem. Více než 120 cestujících vyvázlo jako zázrakem bez zranění, což někteří považovali jako znamení, že jim dal život druhou šanci. Dva z přeživších si bezprostředně po nehodě na sociální sítě umístili selfie před poškozeným letadlem. Zřejmě ale netušili, co svojí fotografií způsobí.

Zdroj: F. Ferrucci / Shutterstock.com
Zdroj: F. Ferrucci / Shutterstock.com

Děsivý start zažila více než stovka cestujících na Mezinárodním letišti Jorgeho Cháveze v Limě. Airbus A320 společnosti Latam Airlines, který vzlétal v pátek krátce po půl čtvrté odpoledne tamního času, měl zamířeno do města Juliaca na jihovýchodě Peru.

Příčina havárie není jasná

Když se letadlo chystalo odlepit od ranveje, srazilo se s obřím hasičským vozem. Letoun následně začal hořet. Zatím není jasné, jak k tragédii přesně došlo. „Ten den nebyla nahlášena žádná nouzová situace. Byl to let, který byl v optimálních podmínkách ke vzletu, měl k němu oprávnění, ale na ranveji narazil na kamion. A my nevíme, co tam ten nákladní automobil dělal,“ uvedl Manuel van Oordt, generální ředitel společnosti Latam Airlines.

Srážka si vyžádala životy dvou hasičů

Jako zázrakem se nikomu z více než 120 cestujících nic vážného nestalo. Podle CNN měly být dvě desítky lidí ošetřeny, jednalo se ale o lehčí zranění. Peruánské ministerstvo zdravotnictví dodalo, že dvě zranění jsou považována za vážná. Srážku ovšem nepřežili hasiči Ángel Torres a Nicolás Santa Gadea. Oba seděli v požárním vozidle na ranveji. Třetí muž utrpěl těžká zranění a skončil v kritickém stavu.

Selfie „druhá šance“ rozdělilo lidi na dva tábory

Cestující jsou běžně po takové havárii dezorientovaní a otřesení z toho, že jen o vlásek unikli smrti. Ve většině případů lidé používají své telefony k hovoru se svými blízkými nebo k jiným nouzovým voláním. Tento pár ale použil svůj mobilní telefon k pořízení selfie. „Když ti život dá druhou šanci,“ napsal v pátek večer na Twitter jeden z cestujících, který byl na palubě letadla, a připojil i fotku po boku své manželky. Oba na sobě mají zbytky hasicí pěny, zřejmě snímek pořídili jen pár chvil potom, co bylo letadlo uhašeno. Fotografie se rychle rozšířila online, a byla dokonce sdílena na facebookové stránce A320 Systems s popiskem: Selfie roku. Jsem ráda, že jsou v pořádku“.

Snímek okamžitě spustil lavinu reakcí. Někteří uživatelé na sociálních sítích jejich radost z přežití chápali. „Je dobře, že jste v pořádku. Těšme se z každého dne, který nám Bůh dává!“ napsala pod fotku známá mexická streamerka. „V tento moment zkrátka oslavovali, že jsou naživu,“ přidal se další uživatel.

Jiní ale podobné nadšení nesdíleli. „Za těmi lidmi jsou dva mrtví… A oni si udělají usměvavou selfie?“ rozhořčil se jeden z uživatelů Twitteru. „To jsou idioti! Dva mrtví hasiči a tito klauni si dělají selfie při havárii,“ nebral si servítky další. Jiný uživatel napsal: „Připadá mi to tak bizarní, neutrálním způsobem, že si lidé po přežití tragédií dělají selfie. Pravděpodobně bych udělal totéž, cítil bych touhu zdokumentovat zážitek. A my ostatní můžeme nakouknout do takových situací díky těmto obrázkům. Dává mi to takový divný pocit.“

„Je to velmi smutné pro příbuzné hasičského vozu. Možná si lidé na obrázku nebyli vědomi smrtelných nehod nebo se jim možná jen tak ulevilo, že sami přežili. Ve chvíli, kdy to možná nedomysleli a říkali své vlastní rodině, že jsou v pořádku. My, kteří to komentovali, jsme nebyli u nehody, takže nemůžeme znát jejich myšlení,“ zněl nestranný komentář. „Mohla to být velká katastrofa. Všichni v letadle mají obrovské štěstí,“ dodal další.

Zdroj: BBC.com, Blesk.cz, NDTV.com

Může se Vám líbít

Sticky Post

Dne 3. listopadu 2023 zasáhla porotce show TV Prima Česko Slovensko má talent smutná zpráva: zemřel legendární účastník Jozef Pátrovič.

Sticky Post

Herec Matthew Perry se proslavil v kultovním seriálu „Přátelé“. Nikdo nečekal, že představitel Chandlera zemře ve věku 54 let.

Sticky Post

Nejen fanoušci rodinného sitcomu Krok za krokem pláčou. Zemřela hlavní představitelka Suzanne Somers, která si zahrála po boku Patricka Duffyho.

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Celebrity

Andrea Pomeje nedávno přiznala, že bojuje s depresemi. Nejen kvůli těmto stavům se rozhodla, že vystoupí ze své komfortní zóny a podstoupí očistnou kúru...

Sticky Post

Britská zdravotní sestra Lucy Letby stráví zbytek svého života za mřížemi. Usmrtila 7 novorozeňat a dalších 6 se pokusila usmrtit, naštěstí neúspěšně.

Sticky Post

V roce 2011 zasáhlo Japonsko ničivé zemětřesení, které způsobilo havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Nyní, po 12 letech, Japonci začali vypouštět radioaktivní vodu do...

Sticky Post

Herečka Sandra Bullock zažívá těžké období. Osud jí sebral dlouholetého partnera, který podlehl zákeřné a nevyléčitelné nemoci.

Zahraniční politika

Kreml pokračuje v zatýkání svých odpůrců, nyní byl zatčen bývalý důstojník tajné služby Igor Girkin, který opakovaně kritizoval velení ruské armády i prezidenta Putina.

Sticky Post

Herec Robert De Niro prochází s rodinou nesmírně těžkým obdobím. Ve věku 19 let mu zemřel vnuk Leandro De Niro Rodriquez, syn nejstarší dcery...

České celebrity

Chce víc a nedostane nic. Popravdě přijde o všechno a nakonec i o život. Postava Oldy v minisérii Půlnoční zpověď skončí stejně špatně jako...

Cestování

Cestujete po Schengenském prostoru a odlétáte z pražského Letiště Václava Havla? Máme pro vás skvělou zprávu: z Terminálu 2 budete odbaveni rychleji!